Author Topic: Bečej - Zalivno polje  (Read 78645 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #75 on: March 12, 2011, 10:55:58 PM »
2011.03.12.

Konačno lep, prolećni dan  (yay)
Na livadi bili Piću, Ervin, ja i nekoliko modela...



Piću je leteo nov model kojeg je skoro završio...



Radi se o malom 3D modelu, napravljen od Izofloor-a. Motor: TGY C2830 1050kv, ESC: Jeti 20A, servo: 4x HXT900, Prop.: APC 10x5. Težina modela sa 3S 1000mAh baterijom oko 500g.

Ervin malo leteo moju jedrilicu...



Ja sam leteo Sky Hero na kojem sam promenio točkove, i sad umesto 65mm su 80mm prečnika. Opet sam stavio kamericu na njega, uskoro biće i snimak.



U MIG-u sam testirao Orange prijemnik, ponašanje je sasvim oK, od sad stavljam ga i u druge modele.
Posle skoro godinu dana opet sam poleteo malu jedrilicu sa kamericom.



Snimak imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=5859.0


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #76 on: April 26, 2011, 02:28:14 PM »
2011.04.24.

U nedelju popodne izašao malo sa porodicom, sa Tangom napravio par startova:



Hteo sam da poletim i Yak-55, ali vetar je dosta jako duvao pa sam odustao...  (fiu)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #77 on: May 04, 2011, 12:22:38 PM »
2011.04.30.

U gostima nam bio @tibeteagle...
Posle druženja u radionici smo izašli do zalivnog da letimo malo. Vetar je baš cepao ali ne dovoljno da bi ostali prizemljeni. Lacika doneo dva air combat modela, čika Đurika jedrilicu a ja Tango-a



Kao i uvek, priči nikad kraja




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #78 on: May 15, 2011, 09:20:33 PM »
2011.05.15.

Danas izašao sa porodicom, ali posle jedne ispražnjene baterije u Tangou, došli smo kući. Razlog, nenormalan jak vetar. Edge i Sky Hero ostali prizemljeni...



Snimak imate ovde:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=3198.msg43213#new

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #79 on: May 19, 2011, 01:51:25 PM »
2011.05.18.

Juče smo izašli sa Pićukom. Taman parkirali auto kad naišao pljusak. Posle 20 min. prestao da pada pa smo ipak ostali da letimo malo. Od modela Piću doneo Zagi i jedrilicu sa dva krila , jedna samogradnja na kojem je nešto radio pošto je bio blago iskrivljen, i krilo od Sky Lady II. Ja sam leteo Edge i JaK.



Na žalost Zagi je zadobio neke sitne pukotine, tj, otkidao se motor zbog pada pri poletanju, a na Edgeu posle trećeg sletanja se izlomio stajni trap (klasična pojava što me sad već jaaaako nervira)... Na jedrilici su oba krila uspešno testirana, ima i kratak video:



kao i moj JaK55. Snimak imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=4995.msg43468#new

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #80 on: May 21, 2011, 10:32:12 PM »
2011.05.21.

Iako se vreme pokvarilo, uspeli smo da letimo od 14.00h do 17.00... Danas je došao i naš novi član, početnik u letenju, Robi, koga smo učili na mojoj maloj jedrilici na osnovne stvari letenja. Još dva, tri izlazaka pa će već moći samostalno da poleće i sleće



Piću je izneo Zagi i jedrilicu, ali je samo Zagi poleteo



Ja sam leteo Tango, Sky Hero i Cap



Kad je počeo da duva jak vetar i da pada kiša, otišli smo u radionicu i nastavili druženje, rad na DG-u i pripremanju modela za Beogradsko RC letenje...




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #81 on: May 26, 2011, 10:50:17 PM »
2011.05.26.

I danas se letelo. Piću me je več čekao na Zalivnom, ja sam stigao oko pola 7. On je leteo jedrilicu, ja napravio par krugova sa Cap...



Posle sam stavio kameru na Sky Hero dogovorili smo se da snimim kako Piću leti jedrilicu...



Kao i uvek, i sad sam proverio sve na Hero-u, i poleteo sam ga. Napravio sam jedan veći krug, pa pokušao da snimim kako Piću poleće jedrilicu. Malo brže sam stigao, na par sekundi se vidi jedrilica, pa sam mislio da napravim još jedan krug, kad sam čuo jedan, kao jak udarac, kao da je nešto baš pukao... U tom momentu motor prestaje da radi, sledi prinudno sletanje...
Tu je video:



Pa, malo sam se iznenadio kad sam pogledao motor



Motor u tom momentu je radio na oko 60%, nije dobio nikakvo opterećenje. Na prvi pogled bih rekao da je otpao jedan ili više magneta, pa rasturio ceo zvono. Najvažnije je da je model ostao u komadu. Sutra ću da razmontiram motor pa da vidim o čemu se radi. U svakom slučaju nisam očekivao od Dualsky-ja da može ovako nešto da se desi...


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #82 on: May 26, 2011, 10:54:16 PM »
Ove fotke i snimak posaljes kao reklamaciju i zahtevaj nov motor!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #83 on: May 26, 2011, 11:14:48 PM »
Gabore, stvarno imate lep virtualni dnevnik letenja sa ovim topikom.  :)aplauz Lepo izveštavaš o svim detaljima vaših letenja. Sve bolje fotografije praviš.  (photograf)
Mesto Dualsky motora stavi jedan ozbiljan motor, Turnigy  :big smile

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #84 on: May 26, 2011, 11:44:16 PM »

      Odlican video, Gabore,dokumentovano je  i perfektno prinudno sletanje, moje cestitke za poletanje i sletanje
      sa veoma uske piste-puta (res).
      Pozdrav od Radovana

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #85 on: June 16, 2011, 10:22:03 PM »
2011.06.16.

Danas popodne kad se već malo opala temperatura, izašli smo do Zalivnog. Ćerkica i sin su sve sigurniji u sebe, leteli su malu jedrilicu. Kod poletanja i sletanja još im treba malo pomoći, a letenje već lepo ide...



Posle sam i ja napravio jedan krug, sa on-board kamerom.
Danas sam poleteo i Pinkfire, izveštaj imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg45305#new
Bez sina nema ništa, stalno bio oko mene, modela, sa pitanjima



Na kraju dana sam opet poleteo JaK-55. Malo sam oborio ugao motora, expo stavio na 30%, i sad leti poslušnije na odnosu kad sam ga prvi put leteo.



Prilikom sletanja točak se polomio  :sljus .




Offline guga

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 106
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #86 on: June 16, 2011, 11:55:34 PM »
Prelepo sto podmladak hoce i ima iteresovanje za ovaj hobi cestitke za njih i da budu bolji od ucitelja,svaka cast.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #87 on: June 26, 2011, 10:46:30 PM »
2011.06.26.

I danas prepodne sam izašao sa decom do Zalivnog. U prognozi su pisali jak vetar, pa nisam hteo da sačekam popodne, i nisam pogrešio. Prvo sam leteo Sky Hero, probao sam na njemu motor Turnigy C3548-900. Sa propelerom 12x6 ne leti toliko brzo kao sa Dualsky motorom, ali nema ni potrebe pogotovo što u buduće će najverovatnije deca leteti sa tim.



Polako se vetar pojačalo, i opet je duvao baš poprečno, pa sam poleteo Pinkfire



CAP mi je bio sklopljen, čekao sam momenat da vetar stane ili da barem malo promeni pravac. I taj momenat je došao...



Znači model je uspešno poleteo a i sleteo. Nije bilo potrebe za dodatna trimovanja. Nestrpljivo sam čekao da ga opet poletim, da vidim kako sam uspeo da popravim model. Uspeo sam!!!  (yay)
U Hero-u sam ispraznio 3, u Pinkfire-u 2, i u CAP-u 2 baterije. Mislim da lepše nedeljno prepodne ni ne mogu zamisliti. Za fotke je bila zadužena ćerkica.


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
RC funny moments - RC Flying Team Becej
« Reply #88 on: June 28, 2011, 04:03:02 PM »
Naši interesantni momenti na jednom mestu:



 (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #89 on: June 29, 2011, 10:44:37 PM »
Mislim da bi ipak bilo fer da ste stavili napomenu da :
1- UPRAVO POSTAVLJEN VIDEO MATERIJAL SADRZI UZNEMIRAVAJUCE SCENE I SCENE EKSPLICITNOG NASILJA !
2- PRIKAZANE POSTUPKE I METODE NIKAKO NE SPROVODITI KOD KUCE BEZ NADZORA LOKALNE KONTROLE LETA !
3- DOZVOLJENO DECI SAMO ISPOD 12 GODINA (ovi veliki nemaju pojma...) .


Pozz OKO