Author Topic: Cell-Log Cell Voltage Monitor 2-8S Lipo  (Read 12350 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Cell-Log Cell Voltage Monitor 2-8S Lipo
« Reply #15 on: September 27, 2009, 10:22:53 PM »
Evo jos malo podataka za baterije ali od Petra.

Prvi log je sa Yaka-55 na TR SK 55 380Kv na Rhino 6S 4000 25C i 16x10TGS prop. Log je za samo 3 celije posto je baterija sastavljena od 2x3S.



Vidi se da drze izuzetno podjednako. Inace max operecenje je negde oko 55A (moja procena posto nismo merili) znaci oko 14C.

Drugi log je sa Sebart Katane 30E ali setup neznam. Baterija je 3S Kokam H5 4000 30C stara 2 godine. Petre molim te objasni tvoj setup i maksimalnu struju. Vidi se da se celije podjednako drze ali je vidljivo starenje baterije u odnosu na prvi log sa Rhino istog kapaciteta jer struja ne bi trebalo da je veca od 40-45A (10-12C).




U buduce necu vise opterecivati ovaj topik koji je trebao samo da bude opis uredjaja. Otvoticu novi gde cu postovati samo o baterijama. Uskoro stize i Elogger tako da ce se vidieti tacno i kako jacina struje utice na pad napona.

poz
« Last Edit: September 27, 2009, 10:25:58 PM by magic »
Veljko

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Cell-Log Cell Voltage Monitor 2-8S Lipo
« Reply #16 on: September 28, 2009, 12:09:32 AM »
Motor kontronik KORA15-12, elisa APC 13*6.5, oko 44A.

pozzz

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Cell-Log Cell Voltage Monitor 2-8S Lipo
« Reply #17 on: March 07, 2011, 06:23:40 PM »
Ovo je jedan topik koji je jako koristan, kao i sam uredjaj koji se u njemu opisuje. Krajnje korisna spravica bez koje je prakticno nemoguce ispravno odrediti vreme letenja za neki kombo.

Kako se broj novih korisnika foruma (sto je jako lepo) svakim danom povecava puno je pitanja o nekim osnovnim stvarima. Nazalost cak ni meni koji sam o mnogo toga pisao nije lako da se setim gde je sve to napisano a prakticno na forumu skoro vec sve postoji na temu struje, samo ga treba pronaci. Nazalost mnogi topici su ili zastareli ili prevazidjeni jer tehnologija napreduje ali spravica opisana ovde je jos uvek vrh!

poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Cell-Log Cell Voltage Monitor 2-8S Lipo
« Reply #18 on: June 15, 2014, 01:26:50 PM »
Tema je malo otisla u zaborav ali sam odlucio da je ozivim jer sam skoro nabavio brendirane barerije pa hocu da vidim da li to sto kostaju 50% vise vredi ili je cisto bacanje para. Radi se o Hacker ECO-X 20C seriji koje na srecu ne kostaju citavo bogatstvo (66Eur komad za 5S od 5000mAh) tako da mislim da experiment nece biti preskup.

Danas je Nikola Saburo sa Sparkom F3A napravio 2 leta sa P15 programom trudeci se da oba budu sto slicnija. Spoljna temperatura je bila oko 25C i bilo je skoro bez vetra. Jednom je leteo Hacker baterije koje su skroz nove tj. taman razradjene, a drugi put Zipppy Compact koje su stare oko godinu dana.

Hacker ECO-X 5S 5000mAh 20C (bat br. 1)


Zippy Compact 5S 5000mAh 25C (bat. br3)



Grafikoni su vrlo slicni a ono sto je najbitnije je da se baterije optimalno koriste jer se vidi da ni u jednom trenutku napon ne pada ni na jednoj celiji ispod 3,5V sto je ekstra!

Bice toga jos u buduce a spremam se da logujem i baterije na auticima.

poz
« Last Edit: June 15, 2014, 01:36:40 PM by magic »
Veljko