Author Topic: Cenej Sreda 7. oktobra 2009.  (Read 3523 times)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Cenej Sreda 7. oktobra 2009.
« on: October 09, 2009, 12:38:48 AM »
Da. Okupljanje je bilo, i bilo je prelepo. Isvinjavam se svima koji su verovatno ocekivali da vide slike ranije ali (verovali ili ne) tek sam sada, usao u stan posle dva dana.
Ali da se vratimo temi. Vreme predivno, bez vetra, 28 stepeni... Idealno. Modelara i modela to kavih... Mogu reci da je moj bio medju najmanjima. :mhm
Falile su jedino one zujalice, ali Sale radi krov na kuci i nije mogao da ih organizuje jer bi onda verovatno svi morali da mu pomazu oko istog.  (work)
Zaista mi nije tesko da cak iz Kragujevca dodjem do Novog Sada pa makar i ne leteo samo da osetim taj duh modelrastva druzenja i da se odmorim od svih svakodnevnih stresova.
Svako je spreman da svakome pomogne prinese, odnese, nema guranja oko redosleda letenja (mada sam ja bio najgori sto bi rekli ko dete na tresnju), ma zaista divno. Nemam reci.
Ko je bio, pomenucu, ali bih zamolio i nekoga od domacina da dopuni spisak ako nekoga nisam pomenuo.
Kao prvo prepoznao sam "onog misterioznog lepotana" sto je bio vidjen i na Palicu a malo njih je znalo ko je ON.
Zatim, Cika Dule sa sinom, Deda Savo sa unucima, Mirce, Bata, Coka, ON (Wolfy Eye), Aleksanda iz Indjije... mozak stao
Od modela, kao sto sam i rekao sve ogromni. Neverovatno ali bilo ne najvise dvometrasa i sve akrobate (Magic spremaj takmicenje bas su se naostrili)
Suhoji, Extre, Cap... a da i ne zaboravimo prelepog Aleksandrovog Spitfajera.

Pre slika ipak bih se, pored Domacina, posebno zahvalio Deda Savi koji je pomogao drugu (tj meni) na drumu (tj aerodromu) i nominovao bih ga trofej FerPlej ako imamo neki takav.
Pomoc je mozda mala (radi se o elisi malo veceg precnika koju nisam imao a po misljenju iskusnijih je bila bolja za motor) ali je gest VELIKI. Jos jednom hvala.

A sada slike:

































i naravno Dzej


Pozdrav svima

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Cenej Sreda 7. oktobra 2009.
« Reply #1 on: October 09, 2009, 02:34:46 AM »
E, jeste bilo dobro...

Baš smo se proveli...

Dodao bih da su bili još Golub, Joja, Bane a, uz deda Savu iz Mitrovice i njegovog unuka Miloša, bio je i Spale koji je takodje iz Sremske Mitrovice...

Mitrovčani veoma lepo lete i baš su me "dojmili" jer, nisam ranije imao prilike da ih vidim na delu... I modeli su im impresivni...

A, i ti Mišo, leteo si Thunderbolta savršeno... Možda je tajna što je pilot Joe Curtis došao na svoj "lokalni" aerodrom pa, se podsetio starih dobrih vremena koje je proveo ovde...
Šta god da je u pitanju tvoji letovi sa Jug-om su bili praznik za oči... Drago mi je da i dalje taj model tako dobro leti i da sve radi bez greške...

Ipak najlepša slika, sad već prekjučerašnjeg dana, mi je stajanka 4 akro modela... Svi skoro iste veličine, ne znam koji je od kojeg lepši... Još da je došao Jole sa svojom Extrom koja je ista kao i čika Duletova ali, u drugoj color šemi...

Sve u svemu bilo je divno druženje...

Pozdrav

Mirče


P.S. Jel' onaj pored Joje na poslednjoj slici, onaj iz Vjeternika...???




« Last Edit: October 09, 2009, 02:38:25 AM by mirce »

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Cenej Sreda 7. oktobra 2009.
« Reply #2 on: October 09, 2009, 10:38:31 AM »
`Jel ste vi leteli uopste, ili ste se samo skupili da fotografisete avione na zemlji?! lol
Pa daj te neku fotku aviona u akciji, malo su ove zemljane fotografije dosadne. :mhm
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: Cenej Sreda 7. oktobra 2009.
« Reply #3 on: October 09, 2009, 11:32:41 AM »
problem je sto sam ja izgleda jedini poneo aparat, a opet sam non stop leteo i onda je ovo slikanje bilo u retkim trenucima pauze.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Cenej Sreda 7. oktobra 2009.
« Reply #4 on: October 09, 2009, 12:20:50 PM »
problem je sto sam ja izgleda jedini poneo aparat, a opet sam non stop leteo i onda je ovo slikanje bilo u retkim trenucima pauze.

Ma ja se malo salim, mada su mnogo interesantnije "letece" nego "zemljane" fotografije.


WARNING:intentional straight and level flight prohibited!