RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

F3A i IMAC

<< < (8/20) > >>

Lazo:
Aaaa, pa sada je sve jasno :sljus!
Mirče Mirče, vraže jedan vragolasti (har)!

misha:
Dobro ljudi, sada je stvarno vec dosta. Ko je sada opet pored naseg druga Jasona?
Dokle vise to zaludjivanje? Taman smo razotkrili jednog "vidi sliku" a sada jos jedan.

Dakle ko je tajanstvena osoba?

mirce:
Misho,

ja mislim da znam koje taj...

Osoba na slici je jedan nevidjeni stručnjak, modelar velikog renomea koji je ostavio dubok i neizbrisiv trag, kako u našem, tako i u svetskom RC modelarstvu....

Slušajući savete gore navedene persone, mnogim renomiranim RC pilotima, stvari su se, prosto, razbistrile...
Sve im je postalo kristalno jasno....
Ukazao im je na mnogobrojne greške koje su do tada pravili u svom ne znanju...
Razgovarajući sa njim konačno su shvatili i krenuli pravim putem...
On im je bio kao svetlo na kraju duuuugačkog tunela...

Pokazaću vam to kroz par primera...

Uticaj na Jasona Shulmana se video odmah na prvom takmičenju na kojem je ikona srpskog modelarstva dala "malom Jasonu" par saveta. Od tada je Jasonova karijera krenula samo uzlaznom putanjom što dokazuju i sledeće slike:





Jason je deo znanja vremenom preneo i na svog brata, koji je potom takodje krenuo da osvaja pehare...





Videvši da će biti "gusto" sa Jasonom, 2007-me za pomoć se obratio i sam Kike Somenzini...



Rezultati "ćaskanja" mogli su se videti već dogodine kad je Kike počeo leteti 3D figure...
Kako su došli do lekcije "Huverovanje" mogu vam napisati u nekom narednom tekstu...



Sve u svemu, te 2008-me Somenzini se opet "muvao", oko ovog vrsnog poznavoaca modelarskih nauka, ne bi li se "ogrebao" za još koji savet i ne bi li naučio impute za još koju figuru...



I sam Nik Ziroli se nije stideo da pita kako su postavljane one silne nitne na Thunderboltu, čak se i ponudio da da jednog Hellcat-a da bi konačno i on imao tako lep model...



Ne smemo zaboraviti ni Mike Selbia i njegovu ekipu koja je tek posle pravih saveta, stručnjaka sa ovih prostora, našla put do pehara...



Neke stvari dotični je morao Mike-u da objasni u "4 oka"...






A, šta reći za Greg Hahn-a...



On je bio najbolji od sve dece... Pomno je slušao, prosto upijao svaku reč koja je izašla iz usta gurua modelarstava...





Naravno, to nije moglo proći bez rezultata tako da je tri godine za redom osvajao trofeje. Ove godine čak pobednički....



A Frank Tiano?
Veliko iskustvo stečeno organizovanjem, sad već legendarnih, "Memorijala Josipa Marolda starijeg", u mnogome je pomoglo i Franku da podigne nivo i rejting svog takmičenja. Cake koje je čuo doprineli su da Top Gun, posle "Memorijala...", postane jedno od najboljih svetskih takmičenja...




Svoju neizmernu zahvalnost Frank je pokazao  i prema Maji supruzi osobe koju ovde spominjemo, kojoj je na uvo šapnuo:
"Dogodine mi donesite još onih Vaših finih sitnih kolača. Bolje u životu nisam jeo, a baš sam jeo svašta... Samo nemojte da moja žena sazna jer mi je doktor zbog holesterola zabranio da jedem slatko..."


Frank je posle išao od šatora do šatora, pričajući svima šta je sve interesantno saznao i naučio...

No, bilo je i nakih koji nisu slušali pa, su tako i prošli... Njihova imena nećemo spominjati, ali tu su slike koje sve govore...





I Mr. Top Gun nije prošao bez saveta koji su mu bili šapnuti na uvce...

U trenutku kad je ovo slikano Mr. Top Gun veli:
"Sad mi ovo kažeš, što mi to ne reče ranije da ih oderem još više..."

PJ Ash-u je savetovano da je bolje da se drži svojih pljeskavica...


Mislim da je dijalog išao ovako:
"Slušaj PJ dobro ti letiš ali,varjača ti bolje stoji..."

Američko novinarstvo je takodje imalo "vajde" od poseta ovog prosvetitelja...

Na prvoj slici ga vidimo nakon datog intervjua časopisu "The Ledger" koji je pola strane posvetio modelarstvu i deo pasusa ovom velikanu srpskog modelarstva...









Druga slika pokazuje kako novinar čuvenog "Fly RC Magazin"-a, pita za savet šta da rade i kako da pospeše prodaju svog izdanja...



Jednom rečju velike implikacije persone koja se pojavljuje na svim slikama pokazuju da svetsko modelarstvo, na globalnom nivou, ne bi bilo tamo gde jeste da on nije "umešao svoje prstiće"...

Nadam se Misho da ti je sada "jasno" ko je taj...


misha:
AAAAAAAAAA taaaaaaaaj je taj.
Pa sve si ovo lepo napisao, ali si mogao da stavis i ko je tebe svemu tome naucio.
Nigde nisi pomenuo svog velikog Guru-a i zastitnika "vidi sliku", ljubi ga majka u Oko.

mirce:
Veliki Mag od kojeg sam učio definitivno nije onaj na koga misliš...

To je čovek čije su reči i dela ostavila neizbrisiv trag i zlatnim su slovima utkana u srpsko modelarstvo...
Takvog majka više ne radja...
To je ponos i dika srpskog RC-a...
Čovek koji je iznedrio, uveo, naučio mnoge kako se prave i lete modeli...

To je legenda sa samo četiri slova u svom imenu...
Ta reč se izgovara sa strahopoštovanjem...
Ta reč je: COKA

COKA, COKA, COKA, COKA....

To je kralj, car, lav i tigar našeg hobija...
Da je više takvih bilo u istoriji ovog hobija danas bi i jetova bilo u Srbiji...

Ali, ja imam viziju da će On biti prvi koji će i to kupiti i doneti u naše krajeve da i mi ostali vidimo šta je progres...
Da se i nama ostalima otvore novi horizonti...
Da i mi progledamo...

I zato zapamtite to ime...

COKA, COKA, COKA, COKA...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version