RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

F3A i IMAC

<< < (14/20) > >>

zajo:
 
--- Quote from: magic on March 29, 2010, 11:43:48 AM --- (neki to jos neznaju ali saznace :) )



--- End quote ---
  lol lol :big smile :big smile :)aplauz oo))


Basic;basic;odlican izbor.

magic:
Ako znate sta je bitno sudijama, onda znate i kako da dobijete maksimalan skor (pod ovim se ne misli na razne vidove podmicivanja :) ):

http://nsrca.us/documents/judging/currentamaschedules/PPT_Advanced2007.pdf

http://www.desertaircraft.com/shootout_2006/2005_IMAC_Rulebook.pdf

http://www.maac.ca/docs/2007/arestimadesimpleimac.pdf


poz

coka:
 Magic, svaka cast.
 Ocigledno ces ti biti zasluzan za vaskrs F3a u Srbiji.
Drago mi je sto si preporucio ovu jednostavniju varijantu programa, jer je oficijalna poprilicno teska za izvesti bez pravog F3a aviona.
 Hteo sam samo nesto da ti kazem (u prevodu: "vidi da ti objasnim"),
 Pre puno godina organizovali smo takmicenje na 25.Maj, pod nazivom "Memorijal J. B.".
 Tu se letelo svasta, kao i jedan uproscen F3a program.
Izabrali smo sudije koje su tada imale vazecu licencu sudija (moj cale, Vuk Radovic, Masinko...).
 Ko ih ne zna, uredu je jer su to stvarno stara garda modelari od svojih 80 leta pa na vise.
 Nakon sudjenja, doziveli smo da nam jedan od sudija (nije vazno ko), objasnjava kako niko od nas ne izvodi imelman isporavno. Kada smo mu pokazali oficijalni izgled manevra, rekao je da je to sigurno stamparska greska.
 Licno, nemam problema da bilo ko bude sudija.
 Znam da bi bilo suvise da se trazi da sudija zna da izvede manevre, jer iskreno, mozda svega 5 ljudi to i zna, ali ovaj dogadjaj mi je ostavio veliku senku na to nase takmicenje.
 Vec smo sto puta rekli da ce sudije biti najveci problem.
 Budi totalno svestan toga, jer to je nesto na cemu obicno cela organizacija pada.
 Bilo bi lepo, kao sto je to nekada bilo, da se neko vreme pre takmicenja, organizuje i jedan mali test za sudije.
 Interesantna varijanta je bila ta da se zamoli jedan od f3a pilota, da dodje na aerodrom i leti program.
 Sudije (potencijalne) bi ocenjivale let, a zatim bi se ocenjivale one.
 Ko zna videce se, ko ne zna, moze lepo u publiku.
 U napred se izvinjavam ako ton mozda nije primeren, ali jos mi je sveze u glavi prepucavanje sa doticnim gospodinom oko imelmana.
 Bata Stepanovic se sigurno dobro seca jer je i on bio u zabezeku.

magic:
Coko,

u potpunosti sam svestan stvari koje si napisao i slazem se. Molim te najiskrenije da i u buduce izneses sve konstruktivne primedbe/preporuke/savete koje imas, to ce svakako doprineti da se u Srbiji leti ponovo pravi F3A.

Podugo sam razmisljao o svemu i neke stvari su se dosta iskristalisale. Prvo takmicenje i ne smatram pravim takmicenjem vec jos jednim povodom za druzenje ali sa temom. Trebace i nama pilotima a i sudijama vremena da se izvezbamo i uvezbamo. No samo polako, nigde nam se ne zuri! Ja o svemu ovome razmisljam vise od godinu dana i odlucio sam da napokon pocnemo sa tim. Ove godine da napravimo 2 druzenja sa takmicarskom karakterom, iduce godine 3 itd.

Po pitanju sudjenja linkovi koje sam postavio su upravo tu da neke stvari barem malo vise pojasne!

Ove godine stvarno nije bitno ko ce pobediti, i ja sigurno necu dozvoliti da stvar padne na prvom stepeniku!

poz

marko:
@Coko, secam se i ja tog takmicenja na Lisicijem jarku...i organizacije i cele price posle toga...

@Magic, jedna ili jos bolje dve video kamere koje ce snimati letove svih takmicara, posle kafanica i pivce, lako cemo (zajedno) videti ko je bio najbolji.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version