RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

F3A i IMAC

<< < (15/20) > >>

zajo:

--- Quote from: marko on April 03, 2010, 07:05:45 PM ---@Magic, jedna ili jos bolje dve video kamere koje ce snimati letove svih takmicara, posle kafanica i pivce, lako cemo (zajedno) videti ko je bio najbolji.

--- End quote ---
Neslazem se, jer kako cemo mi piloti uvezbavati kako treba leteti,tako ce i sudije vezbati kako treba sudeti na takmicenja.Ako idemo bez sudie nikad nece biti neko ko je kvalifikovan da to radi.Inace kamere su odlicna idea kako i kafance i pivca :mhm
Nego ljudi dali ce to da bude internacionalni natprevar? Jer iako neznam dali cu uspati da dodjem radi x pricine dli uopste da razmisljam o to?

marko:
@Zajo, to je bio predlog ako ne bude pravih(licenciranih) sudija.
Svako najmanje F3A ili IMAC takmicenje u svetu se snima kamerom(ili kamerama), zbog prigovora i zalbi.
Ovako kada postoji snimak, to je 100% dokaz da se nesto nije ili jeste desilo...sto sudijama i organizatoru dosta pojednostavljuje stvari.

Kamere ce, nazalost, postati standard u svim nivoima drustva ... kao u Orvelovoj 1984. (photograf)

magic:

--- Quote from: zajo on April 06, 2010, 10:50:32 AM ---
--- Quote from: marko on April 03, 2010, 07:05:45 PM ---@Magic, jedna ili jos bolje dve video kamere koje ce snimati letove svih takmicara, posle kafanica i pivce, lako cemo (zajedno) videti ko je bio najbolji.

--- End quote ---
Neslazem se, jer kako cemo mi piloti uvezbavati kako treba leteti,tako ce i sudije vezbati kako treba sudeti na takmicenja.Ako idemo bez sudie nikad nece biti neko ko je kvalifikovan da to radi.Inace kamere su odlicna idea kako i kafance i pivca :mhm
Nego ljudi dali ce to da bude internacionalni natprevar? Jer iako neznam dali cu uspati da dodjem radi x pricine dli uopste da razmisljam o to?

--- End quote ---

Zajo,

druzenje/takmicenje je tipa "Open", znaci svi su dobro dosli! Stvarno se nadam da ces uspeti da dodjes i pridruzis nam se.

Dali cemo snimati ili ne zavisi vise od dobre volje pojedinaca da se prihvate tog posla. Verujem da barem kamere nisu problem, ja cu svakako ponuditi moju nekome ko bi mogao da snima. Stvarno bih voleo da se jave ljudi koji su voljni da pomognu u organizaciji (ne samo iz Beograda) jer ucestvovanjem u organizaciji se i uci sta je sve potrebno, tako neko vec moze da stekne iskustvo za organizovanje slicne manifestacije u svom gradu. Isto tako predpostavljam da takmicra nece biti puno, ali zainteresovanih posmatraca sigurno u vecem broju.


poz

zajo:
Nesto mi nie jasno u vezi cotanje imac prigrame,tacnie rolove:buni me dali bi roll trebao biti na levo ili desno?



Sve je uredu do sekvenca br. 3 "humpy bumb"
dok se penjemo 90% ja vidim halph roll u desno,a momak radi roll u levo???

Ondak opet je sve u redu  do sekvenca br.8 "sharks tooth"
Dok idemo 45%nadole naopacke ja vidim halph roll u desno,a momak radi u levo???
Isto i pravac na br. 10 meni ipak lici na spin u levo a on obrnuto?
U objasnenje koje je magic prati link ipak mi nije bas naj jasno.Kaze roll od levo kon desno???Ili je bre roll levo ili je desno ili nesto drugo objasnjava??

Jasno mi je to da prvac na roll uvek zavisi od pravac dvizenja(dali model ide od levo kon desno ili obrnuto)...

Pomos ko bolje razume  (plz)


marko:
@Zajo, svi roll-ovi u  Basic programu su desni. ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version