Author Topic: MARZ 2.5cc dizel motor  (Read 13480 times)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: MARZ 2.5cc dizel motor
« Reply #15 on: October 13, 2009, 10:54:10 PM »
A kako bih pomogao dragim kolegama u vezi ovog motora postavicu original karakteristike vezane za ovaj model motora,inace motor je Ruske proizvodnje...
A sto se tice tekhnickih karakteristika,sve je original stranice su pozutele od starosti ali pomocice mnocima...
I jos da napomenem da ovaj motor nema regulariju gasa ali pokusacu nekako da napravim i to,ako neko ima ideju moze biti od velike pomoci.
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: MARZ 2.5cc dizel motor
« Reply #16 on: October 14, 2009, 12:04:51 AM »
to je kompletan motor i on je napravljen da ima fixni gas za kruznjake koji treba da bude  na maximumu kada se ti modeli lete sto se dobija kombinacijom goriva ( igla na karburatoru ) i kompresionog prostora (zavrtanj na glavi motora ) , a kako radi pa samo mu ime kaze dizel -samozapaljenje usled kompresije ,kod njega treba paziti i pored toga kao sto nenad kaze na hidro udar i na to da se sraf na glavi motora ne zavrne previse jer ce klip udariti u pregradu kompresionog prostora.
dakle kao sto je nenad rekao namesti iglu i pali namucices se i pazi na prste jer su prgavi a elisa mala i ostra, kada upali zavrtanjem zvrtnja na glavi povecavas gas ali se tom prilikom mora smanjivati gorivo , uzmi spric u apoteci od 20 kubika i  posle par paljenja ili ti pokusaja malo spricnes goriva direktno u cilindar sa strane zbog toga sto taj motor nema snage da povuce gorivo iz rezervoara pri brzini kojom ga ti okreces dok ga palis nego mu moras ovako dati malo goriva da on krene ,posle pri vecim obrtajima on sam vuce gorivo.
etar pa ako si gledao filmove kada nekoga kidnapuju i stave mu maramicu na usta da ga uspavaju upravo je ta maramica natopljena eterom i da start sprejevi imaju etera u sebi ali ne verujem da ga imaju u toj meri da je on cist nego ima i nekih primesa
 jedan  proizvodjac ovih motora je i MVVS 

http://www.mvvs.cz/dieselove%20motory.html

toliko od mene pozdrav
« Last Edit: October 14, 2009, 12:10:05 AM by Dejan Dobricki »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: MARZ 2.5cc dizel motor
« Reply #17 on: October 14, 2009, 12:21:22 AM »
eeeeeee koliko sam ja puta muckao gorivo palio zezao se sa ovim i ovakvim motorima kad se samo setim!!!!
Pa preteras sa kompresiom pa u radu rikne radilica eeeeej!!!!
Uspomene!!!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: MARZ 2.5cc dizel motor
« Reply #18 on: October 14, 2009, 04:16:17 PM »
Problem je samo sto se Etar malo teze nabavlja ali ako budem nesto saznao javljam obavezno....
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)