RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

EDGE 540 od stirodura ( Srdjan Pozarevac )

<< < (13/14) > >>

srdjan012:
Teziste modela pomereno, ostecenja sanirana, nov kontroler ugradjen, model testiran na zemlji, vreme solidno......mislim da cu danas leteti ponovo.

srdjan012:
Danas je EDGE imao bliski susret sa ledinom, ovaj put malo fatalniji nego obicni.....nisam imao srece.







srdjan012:
Evo i video snimka drugog leta. nazalost nevidi se pad....

Gabor:
Auuuuuuuu.... Ovo je sigurno bolelo.... Jako mi je žao  :'(

tibeteagle:
Izgleda da nisam slučajno grickao nokte. Model je i sada lateo nestebilno. Ovako dobar model to ne sme. Možda je problem i sa napadnim uglom krila u odnosu da horizontalac. Proveri, jer ovako naglo dizanje i spuštanje ne sme da radi, ako ga dobro letiš. Krilo treba da je bez napadnog ugla odnosno 0 stepeni u odnou na horizontalac, a motor takođe. Još je malo repat. Pusti da leti brže sa manjim odklonima kormila na 50-70% gasa. Naravno, posle što si ga slepio sa 2K epoxi 30min (moja preporuka). Leteće još bolje. Ako si pak ti nervozan na palicama, vežbaj malo na simulatoru, ili pola čaše piva pre leta.
Pri poletanju koristi vertikalnu komandu za držanje pravca, ako krene na stranu i poleći sa punim gasom da se podigne što pre u vazduh. Pedantan si i bi će sve u redu.
U dobroj nameri,
poz.  ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version