RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

sebart miss wind s50

<< < (4/7) > >>

mirce:
Mnoooooogo lepo...

magic:
Model je sastavljen, skoro sve spremno sem mene  :-\ ...

Cekam da se malo sezona zahukta, da se skine ova rdja sa prstiju, u medjuvremenu ...



poz

POSEIDON:
Nema šta..lepota nebeska (<--)

SABURO:
 (:sok:)  (yay)

Strpicu se dok se magic ne vrati s aerodroma.. Odo da sabijem jedno   (:beer:) da dodjem K sebi

magic:
E pa da se pohvalim model je danas poleteo i moram da priznam da sam posle prvog leta dobrih sat vremena bio šokran, doslovce bez preterivanja. Ranije kada bih pisao o nekom modelu posle prvog leta, uvek bi me svaki moj sledeci model ostavljao bez daha ali je ovo danas bilo stvarno nesto drugacije i nedozivljeno! Moram da priznam da sam imao i dosta srece do sada po pitanju odabira modela, Acromaster i Element su sigurno medju najbolja 3 modela u svojoj kategoriji na svetu i uz dobar set up mogu puno da daju. Definitivno sam jako puno toga naucio sa njima.

No da se vratimo na Ms Wind 50. Citajuci svetske forume nisam nasao ni jedan post u kome bi neko rekao da je MsWind50 los model ili da je ocekivao vise, naprotiv svi su tvrdili da je to sigurno najbolji model koji su oni ikada probalai u toj velicini i kategoriji! Ali dvokrilci su me oduvek odbijali zbog svoje kompleksnosti montiranja na livadi tako da ovaj model nisam uzimao u obzir. Onda je Adam okacio cuveni video kako se model lako montira i moram da priznam da sam tada odlucio da probam pa kako bude. Motor i kontroler su vec bili tu, cak i 2 servoa sa Angela dok sam u krila stavio nesto sto drugi nisu stavljali i naravno nisam se pokajao, InoLab su jos uvek moji omiljeni servoi  :mhm, puno muzike za relativno malo para. Model je prakticno bio spreman na prolece, Dr. Lazo je kao i uvek odradio fenomenalan posao kod sklapanja, hvala Lazo! Nazalost vremenski uslovi i moja zauzetost poslom ove godine ucinili su da saceka ovu jesen za svoje prvo poletanje, ali vredelo je!

Stigao sam danas na aerodrom prvi i vrlo brzo sklopio model, nista duze nije trajalo nego sklapanje klasicnog modela i stvarno je sve fenomenalno osmisljeno. E onda sam hteo da dotegnem elisu i uvideo da nesto struze  (:sok:), sva sreca bilo je krajnje jednostavno resiti problem jer je samo prop adapter kacio srafove koji drze motor na firewall-u. Malo smirgle i turpijice i problem je bio resen. Drustvo se polako okupilo, tacno negde oko podne, i doslo je vreme za prvi let. Vetar nije bio jak, oko 3-4m/s ali pod 90 stepeni na pistu  :(, ne bas idealno ali moze se i tako. Model je stavljen na male otklone po uputstvu i moram da priznam da sam se brinuo kako ce model reagovati na tako malim otklonima ali sam ipak odlucio da ostane tako jer me do sada uputstva od sebart-a nisu izneverila. 3/4 gas, palica na sebe, blaga korekcija vertikalcem i ........... ovo nije kao po sinama ovo je kao da nevidljiva ruka stalno drzi model "). Stoji stvarno samo tamo gde ga piloti postavi. Cudno iskustvo, ovako nesto jos nisam probao, trazi malo privikavanja. Model definitivno leti sporije nego neki monokrilac tipa Angel i jako je tesko prepricati dok se ne proba. E pa upravo zbog svega toga sam zamolio Nikolu da upravo on napravi sledeci let. Sta da vam kazem, spori rolovi i mnoge figure iz naprednog programa sa modelom koji leti prvi put i koji jos nije ni utrimovan,  (res). No ostavicu da on sam prenese svoje utiske. Ja sam napravio posle jos 2 leta i ovaj model trazi malo drugaciji pristup letenju ali je neverovatno zahvalan jednom kad coveku udje u ruku. Nikoli se to desilo odmah, meni ce pak trebati malo vise  ;) ...

Kako da sumiram  ???. Pa najlakse je reci da kada se setim Nikolinog leta od danas to je jako zalicilo na ono sto smo videli u Austriji na takmicenju. Sa ovim modelom covek moze bez problema da nauci puno toga i da se takmici! Mogu samo da pretpostavim kako onda leti moderan 2x2 F3A, mada sam siguran da ce i to biti jos jedan veliki  (:sok:) kada mi se desi. No polako, proci ce jos vremena do toga. Ono sto je u planu za ovu godinu je da jos poleti i Wind 110 i verujem da ce to biti dosta slicno iskustvo ovome samo sto mislim da ce biti jos bolji po vetru. Videcemo kada poleti, ja cu naravno probati da prenesem utiske.

Sada sledi detaljno trimovanje komandi i programiranje stanice. Kao sto sam vec ranije rekao uspeo sam da nateram JR 9303 da radi sa 4 nezavisna elerona i da imam sve potrebne i predvidjene mikseve po uputstvu! Okacicu drugom prilikom detaljno uputstvo kako sam to uradio.

Ceracemo se nas dvoje jos jaaako puno ...

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version