RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sebart Angel S Evo 50E

(1/6) > >>

magic:
E pa napokon da slikam ovu lepoticu:







Kako sam sebe stvarno pronasao leteci Element 30 odluka je lako pala o sledecem modelu, Angel S Evo 50E.

Radi se o "treneru" za F3A letenje, barem tako kaze cika Sebastiano  ;namig!

Karakteristike i setup:
Raspon: 158 cm
Duzina: 165 cm
Tezina bez baterija: 2.200g
Baterije: 6S LiPo 3.700mAh
Tezina na poletanju: 2.800g
Motor: Hacker A50 16S
ESC: Hacker 70A sbec
Elisa: 16x10
Servo: Ino Lab HG-D650HB carbon gear  5.5kg 0.14s

Model je spreman ali ce ipak sacekati prolece za vatreno krstenje!

Ja se ozbiljno pripremam za narednu godinu, a vi?

poz

adam:
bravo lepa ptica, ja sam vec leteo ovako nesto bices prezadovoljan !!odabrani setup isto je strava isti motorcic je i meni sad stigao malo je skup ali vredi svaku paru !!!

magic:
E pa da se pohvalim, Angel je danas poleteo  :)aplauz,  napravljena 4 leta! Mislim sta reci, stabilno kao po sinama! Za trimovanje je bio dovoljan jedan klik na horizntalcu  (fiu). Jako lepo i precizno. Bice potrebno malo miksovanja i privikavanja na novi model za letenje na noz. Ono sto je interesantno je da se tezina modela u letu uopste ne oseca, a ispao je 2.850g na poletanju.

Kod programiranja kontrolera sam sinoc greskom ukljucio kocnicu, to je danas pa skoro bio problem jer model nece da sleti. Napravim sto sporiji prilaz, iskljucim motor na jedno 15m visine i model preleti dobrih 150m pre nego sto sleti, pardon, pre nego li ga nateram da sleti. Nadam se da ce biti bolje kada iskljucim kocnicu i kada elisa svojim okretanjem bude kocila model.

Inace jedan detalj koliko model precizno leti je taj da sam bez problema na sletanju pogadjao kolotrag od automobila koji ostaje na zemljanom putu , pardon, polovinu kolotraga sirine prakticno 2 automobilske gume (yay)!

Isto tako moram jos nesto da dodam, a vezano je za Element 30. Posle prelaska sa Elementa na Yak 55 nisam bio nesto egzaltiran i pomislio sam da mozda Yak i nije bas neki ultra/mega/giga model. Sada znam da nema nikakvih problema sa Yakom vec da danas posle letenja Angel-a koji je u svetu priznat kao ultra/mega/giga model u svojoj kategoriji 50 mogu slobodno da napisem da je i Element 30 ultra/mega/giga model i to ne u svojoj nego i u 50 kategoriji modela (:sok:)! Mislim da sam uspeo da mu sacuvam mesto na mojoj "aviozip" polici tako da od prodaje verovatno nema nista.

poz

SABURO:
Odusevljen sam ovim avionom, toliko precizno je uradjen, sastavljen, utegnut, da sve bukvalno ulazi fest. Sistem osiguravanja krila me je odusevio ( jer ne remeti aerodinamiku aviona ), a leti neverovatno. Naravno kada se na sve ovo doda setup koji je magic ubacio, dobija se potpuno savrsenstvo/elegancija, jednom recju prizor za oci!!! Definitivno najbolji i najlepsi F3A model kojeg sam video kod nas!
 (res)
jednog dana imacu isti/slican model...do tog dana moracu dosta da radim...ali bice...

Magic, pun pogodak!

magic:
Nedelja je bila vrlo "zanimljiv" dan za letenje. Odes malo u vertikalu i nema vise aviona  :sljus! Sve je belo ...

No, sta reci, u petak je bio cist adrenalin i naravno da je covek srecan kada prvi dan sve samo i prodje kako treba. Ono sto za sada mogu da kazem o ovom modelu je da leti neverovatno "mekano". Sve deluje kao da je na usporenom filmu u poredjenju sa modelima koje sam do sada leteo. Upravo je to ono o cemu sam citao po forumima kako deluje kada predjes na dobar veci model.

Nazalost sezona se definitivno blizi kraju. Dugorocna prognoza kaze jos eventualno naredni vikend, posle toga stize nam polako ali sigurno i zima. Neka, i vreme joj je, ali bi bilo lepo i da se sredinom februara i vrati tamo odakle je dosla.

No kako glider (Ivan) jednom prilikom rece, pauze dobro dodju, stvari se slegnu i siguran sam da ce na prolece biti jos bolje.

Nadam se da ce iduci vikend biti sa vise sunca, pa da model lepo islikam, u medjuvremenu evo slike na kraju letenja u petak, moj izraz lica govori vise od reci ...



poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version