RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Su 29 Sebart

<< < (3/4) > >>

petar:
Evo posle nekoliko izlazaka na teren sa katanom mogu reci da ako hoces 3D i okretnost samo treba staviti manje baterije recimo 2100 - 2400 mAh, a ako hoces akro trebaju vece baterije recimo kao one moje od 4000 mAh i model postaje inertniji i pravi vece putanje.

Samo mogu da kazem i to da kako prolaze letovi, imam utisak da sam u prvim letovima bio pod "utiskom" i da mi je sve izgledalo mnogo drugacije od letenja SU31, sada vidim da taj avion moze da se leti malte ne kao i mali SU31 (da se recimo brzo menja pravac leta ili skrece na jako malim brzinama, naravno bez lupanja).

Ovo pisem ovde jer smatram da je moja Katana malte ne isto sto je i ovaj model, sto kaze Magic isti model sa drugacijom estetikom.

Pozdrav, Petar

magic:
Slazem se u potpunosti sa Petrom. Ova dva modela se ustvari samo "stilski" razlikuju. E sad, bas zbog dileme oko baterija ja sam se opredelio za 3200mAh  sto je kao neka zlatna sredina i mislim da sam napravio pun pogodak, jer one traju 9-10 min taman kada meni pocne da pada koncentracija. Sa dovoljno ovakvih baterija stvarno se covek i naleti! Sva razlika izmedju ova 2 modela je u stvari samo u elisi, ja imam 15x8 koja povuce i do 55A, kod Petra je to nesto manje ali mu i letovi zato traju proporcionalno duze  ;).

Nazalost, juce pri ubacivanju modela u kola zakacio sam vertikalac i sredio zupcanike na servu  >:(, no, stici ce uskoro delovi  ;D pa ce ponovo da se leti!!!

Pozdrav

magic:
Evo prodjose 2 meseca a ja se bas nisam nesto naleteo sa SU29  :-[. Naime, uopste nisam vise video model u vazduhu nego novcanicu od 500Eur kako leti  :-\, i sta, navato sam strah! No, posto se model dovoljno izodmarao na polici, a i u medjuvremenu pretrpeo i par malih izmena juce sam odlucio ponovo da ga poletim, i moram da kazem da su promene koje sam naparvio bele krajnje efikasne.

Umesto Hackera A3010XL na 3S i 15x8 usao je A3012XL na 4S i 14x7 za cca 600W  8)! Tek sada je to pravi odnos mase:potisak od 1:1,7 za 3D letenje, potvrdio Ivan  ;).

Umesto servoa Graupner DS 281 DIGITAL usli su za rep Graupner C 271 MG MICRO METALL i vec se isplatili, kako? Pa lepo, slucajno sam zakacio model nogom  >:( i odgurnuo horizontalac u krajnji polozaj, plasticni zupacanici to ne bi preziveli (ljubi ih majka 9 Eur set!).

Iako je model bio cca 100g tezi u vazduhu se ponasao jos lepse i stabilnije. Mozda Sebastianu odgovara model 200g laksi, meni vise odgovara ovako  :P!

E sad ide nazad na policu  :o ponovo da malo odmara. Njegovo mesto u floti, privremeno, uzima Acromaster (o tome u novom postu koji uskoro sledi). Sta da kazem, stiropor je zakon ako ne zelite da vidite letece novcanice umesto aviona :D.

Pozdrav

magic:
Neverovatno kako vreme leti! Pre vise od godinu dana, tacnije 9. Marta sam prvi put poleteo Su 29. Secam se da sam bio vrlo odusevljen i vrlo uplasen  :hehe. Sada, godinu dana kasnije odusevljenje modelom ne jenjava, ali je zato strah ostao samo u tragovima. Leteo sam ga ponovo, napokon, u ponedeljak 20.4. Model je preko zime dobio karbonsko ojacanje trapa i kapice na tockovima, sto ga je jako lepo "otvorilo u struku"  :big smile. Sada posle mnogo sati druzenja sa Acromasterom Su 29 nije vise delovao tako nervozno i vizljasto, cak sam stekao utisak da bih bez problema na manjim otklonima mogao da letim F3A figure.

Setup je ne promenjen: Hacker A30 12 XL (700kv), 4S 3200mAh i 14x7 elisa za nekih 650W/3kg potiska na 1.700g poletne mase.

Ostalo je da se malo prepegla i da napokon dobije nalepnice. Sledeci put na aerodrom nosim foto aparat pa ce biti i slika.

poz

magic:
Evo ga u svom finalnom izdanju. Leti kao sto i izgleda!





poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version