RC MODELI AVIONA - SUS > TRENAŽNI MODELI

RC Combat

<< < (23/35) > >>

tibeteagle:
Prošle subote na Čeneju je opet bilo malo hot flajanja. Prvi put sam leteo sa plavim Retro Flyer-om kombat. U petoj minuti sam stigao kraj Gaborove crvene trake. Umesto da se odmah pokida, traka se počela namotavati na osovinu motora iza elise. Na sreću ipak se prekinula, a meni je naravno blokirao motor. Šta ću sada? (:sok:) Setio sam se da se sa motornim modelo može i jedrenjem sleteti, pa sam tako i spustio model sasvim normalno. :big smile
U drugom krugu je bilo još vruće jer je leteo crveni Pink Stick kontra crveni Pink Stick. Razlika je bila samo u trakama, jer sam vukao vidno plavu a Gabor crvenu. Opet sam ovog puta imao više sreće i ponovo sam našao gde je Gabor sakrio traku. Gabor je još u letu konstatovao da je mnogo bolje kada nas ima više. Naravno, jer je dinamičnije i ima više traka u vazduhu na raspolaganje.
Gabore ima dana za mekdana i vremenom će nas biti više. Obezbedio sam jeftine i dobre modele i dok ima stirodura u drvarama i krep papira u knjižarama, dotle ne boli glava, a ostalo je već sitinica. Treba samo malo dobre volje i evo prave Flying Fun zabave na livadi za celo modelarsko društvo. 











tibeteagle:
Za efikasniji lov na trake potrebno je dizati sposobnosti modela da bolje hvata odnosno kida traku. Ponekad se traka zakači za krilo, ali ne krene prema elisi već prema kraju. Dakle treba da se uhvati još pre nego što napusti model. Pre sam probao da nalepim obostrenu samolepljivu traku na ulaznu ivicu krila, ali nije radila. Nije praktična jer sve hvata, travu pa i mušice samo traku ne. Izmislio sam neku vrstu kadži koju imaju i šiš miševi. Od krute plastike sam izrezao takav oblik koji može da uhvati i da pocepa traku. Lako se može montirati na svako krilo sa urezivanjem kanala sa skalperom i ulepljivanjem. Plastična ploča je debljine 0.5mm i ne predstavlja opasnost da se neko ozledi sa njime pri dodiru. Ja sam već probao u zadnjem kombatu, ali nisam zapazio da li je učestvovala u sečenju trake. Tu bi pomogao video zapis ili ako bi se traka zadržala na njima. Vide ćemo kasnije kako radi.






tibeteagle:
Juče je bilo malo vetrovito vreme u Bečeju gde sam se ponovo sreo sa RC banditima pa i nekim poštenim ljudima iz Bečeja.  :big smile Kombat je bio manje uspešan jer smo stalno morali da se izborimo sa naletima vetra koji je posle dva borbena zaokreta oduvao modele iz baze letenja. Na video snimku se i čuje pa treba malo stišato zvučnike. Video je sktronmog kvaliteta, ali se nadam da će dosta verno dočarati dinamiku ove lude RC igre za one koji još nisu videli uživo. Toliko smo se radovali jurcanju, da smo na kraju zasboravili izbrojati koliko je bilo ukupno sečenja. Mislim da je bilo 2 po elisi  mmmm  Imali smo još jedan lep doživljaj i stekli smo nova iskustva. Da sunce nije zašlo, još bi smo i sada bili na livadi.  :big smile Falio je Pićuka iz kombat igre, kao i drugi koji još razmišljaju, ali neka, sledeći put.



Šišmiš kandže su proradile na Gaborovom modelu i pokazalo se da je razmišljanje i iskustvo o povećanju efikasnosto urodilo plodom.




Interesantan je bio trenutak kada smo se mimoišli u letu (vidi se trenutak na video snimku 1:55) i pri tome je elisa zakačija traku a ona se namotala na zvono motora tako, da sam ponovo morao da napravim prinudno sletanje.



Novajlija u RC letenju mladi akademik Robert (baboher) je vežbao letenje Pinkfire-a i mislim da ako ne prestane, uskoro će i on biti spreman za bitku. Koliko je lako komandovati veoma poslušne Pink modele, govori i to da je Robert kao potpuni početnik posle nmoštvo minuta samostalnog pilotiranja, sletanja i pravljenja akrobacija, nije napravio ni jednu ogrebotinu na svom Pinkfire modelu.  :)aplauz







Još slika sa ovog skupa ovde:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2646.msg64312.html#msg64312




tibeteagle:
Jedna lepa altenativna konstrukcija kombat modela. Uradio ga je jedan poljski mladić.


http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1763962

tibeteagle:
Air RC combat je i dalje jedina najbolja, najluđa i najeftinija interaktivna društvena, tehnička zabava na livadi.  :mhm  Ma koji futbal i ostalo...  (fiu)
Evo još jednog odličnog modela za to, a koje može svako da napravi sam. Sve je odlično predstavljeno, snimljeno i montirano na ovom klipu. Od 4:40 počinju snimci na livadi.



Sve o ovom FUNBAT modelu sa planovima i tehnikama sastavljanja ima kod ovih momaka ovde:
http://flitetest.com/articles/FT_Bloody_Wonder_Scratch_Build
 ;namig

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version