RC MODELI AVIONA - SUS > TRENAŽNI MODELI

RC Combat

<< < (8/35) > >>

tibeteagle:
Mythbuster , hvala ti na dobrim i lepim primerima komercijalnih modela za kombat. Dobri su MScomposite modeli. Ali dati 50.- eura za komad pene za mene je bacanje para kroz prozor.  (:sok:) Za 50 eura se može kupiti kompletan setup, odnosno elektro oprema za model ove klase.
 Mnogi od nas je već pokazao na ovom forumu, da se ovako jednostavni modeli mogu izrezati i ručno od stirudura, stiropola, EPP i dekorisati sa ukupnim troškom ispod 5 eura. ;namig
Ako uzmemo u obzir da za sezonu treba nekoliko komada, recimo 3, to je već 150 eura. Mislim da vredi zagrejati žicu   mmmm
Gore viđen o. primer od izoflora izađe oko 2 eura po komadu sa lepom dekoracijom, a ni žicu ne treba zagrejati.  ;namig

ak:

--- Quote from: enes on February 08, 2010, 05:32:14 PM ---
--- Quote from: ak on February 08, 2010, 01:04:27 PM ---Enese, mala ispravka, Multiplex Fox je od EPP-a.


--- End quote ---
Elapor kao i svi multiplexovi modeli! Mada Elapor,solidpor,hypodur,epp... sve je to skoro isto bitno da je zilavo,i da se sa super lepkom i aktivatorom lepi za manje od 15 sek.. Sa epp materijalima rade kineske firme! dok multiplex ima svoj patent i zove se elapor. Graupner ima solidpor, Hype i kyosho imaju hypodur.....

--- End quote ---
Enese gresis, EPP je u pitanju, baci pogleda na www.multiplex-rc.de ...

SABURO:
Imao sam prilike da gledam na DVD-u combate na nekom takmicenju u Sloveniji. Radi se o modelima koji su relativno malih dimenzija duzina trupa oko 800mm, a raspon krila oko 1000mm, sa kompozitnim trupom i krilima koja se prave kombinacijom stiropora sa plankom od balze. Svi modeli su pogonjeni SUS MVVS motorima od 2.5ccm...totalna vizuelna i audio ludnica kada vidite 10 aviona odjednom u vazduhu, stvarno impresivno deluje...
Koliko znam za ovakva takmicenja, obavezan deo opreme su kacige!!!
 (:sok:)

Mythbuster:


Kaciga, moze zidarska, moze bajkerska, no problemo...

Wobby Haus 535 din



tibeteagle:
Pozdrav SABURO na (u?) vazdušnom frontu.
Da, mnogi prave svoju verziju hibridnih konstrukcija u svetu. Svi unose svoje iskustvo, materijale, kako bi napravili što bolji kombat model, kao i u svi modelarskim kategorijama. Oficijelna pravila se dosta dobrim delom odnose na sigurnost na ovakvim skupovima, jer se češće desi da se pilotima zavrti u glavi i zalutaju im modeli ,ali i da zabiju u zemlju zbog oštrih manevara.. Zato sam i predložio da se počne sa pitomijom verzijom, a usput ćemo i pravila da naučimo.
Pravila bi trebalo prevesti na srpski, barem šturo. Nekako ćemo i to rešiti. Razmišljam kako  mmmm...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version