RC MODELI AVIONA - SUS > TRENAŽNI MODELI

RC Combat

<< < (16/35) > >>

tibeteagle:
Lazo, molim te remeti ovaj topi što više sa dobrim i korisnim ideja, informacijama  ;namig
Sa pojavom EPP kombat modela, koje u CZ pravi MScomposite, rešen je problem razbijanja. Ne treba modele kupovati na kubik je su skoro nelomljivi. http://rcfly4um.org/index.php?topic=3655.msg19790#msg19790
Ovaj prvi prevod se odnosi na jednu kategoriju sa naglaskom na WWII sa skejl modelima 1:12.
Safety je skoro svugde isti iz već poznatih razloga.
Ima i labavijih pravila koje se koriste, sa nazivom open klase i sl.
Ograničenja mogu biti i labavija, vezana za parametre modela, ali se mora gledati da bude fer igra. Da neko ne uleti sa nekim modelom koji šiša sve mogućnosti drugih po snazi i ostalo. Pogotovo na takmčenjima gde stvar ima težinu sa izjednačenim pilotima. Kako i ti dobro poznaješ nas, volimo da steknemo prednost i na ne korektan način.
Pošto je priroda tehnike takva da se da krojiti do mile volje na dimenzije oblike i načine pogona, tako se kroje i pravila igre. Na sreću, niko nas ne tera u ovu ili onu kategoriju koja se već igra po svetu. Zato svako kreativno razmišljanje kao Acino je dobro.
Aco, skoro svaki kombat se leti sa 5 minuta. Bodovanje je slično tvom napisanom i nije komplikovano. Interesantno je da se po pravilima daje 50 boda  za to što nisi sebi odsekao rep  lol

Lazo:
Ja na tu stvar gledam ovako. 500 grama (ako se recimo na kraju dogovori taj limit) je 500 grama za sve. Vaga je neumoljiva po tom pitanju. Ako neko uspe da u 500 grama ugura 10kW motor sa elisom 30x15 + baterije od 25S i 10000mAh + model i ostala elektronika, i još to leti bolje i duže od svih, onda svaka mu čast. To će svima biti odličan izazov da ga ušiju prvom sledećom prilikom. Tako će se kategorija razvijati i brusiti sama po sebi. Modelarska inventivnost je neverovatna. Samo je potreban izazov.

 (pijemo)

MEPHISTO:

--- Quote from: tibeteagle on February 10, 2010, 02:26:43 AM ---Mephisto, N3mke ako hoćete duže da se tucate u vazduhu, .....


--- End quote ---

А да л` да вежбамо прво на земљи?!?

Ево још једног критеријума, који је у основи подваријанта основног - то је остати у ваздуху дуже од противника. Дакле уколико не дође до обарања ниједног авиона (дакле оба пилота неспособна као нападачи или одлични у одбрани) онда опет побеђује онај који дуже остане у ваздуху. Напомињем да ово има логике само код електромодела. Ово би могло да унесе позитивну дилему у вези конструкције авиона - да ли ићи на снажнији и агресивнији сетап са већом потрошњом и батеријом или можда лакши сетап а јача конструкција (ограничење тежине тера на избор једног од ова два или неки компромис)...

Да би и овај фактор имао утицаја на конструкторске захтеве предлажем да време борбе буде одређено тако да је бар 30% веће од очекиваног трајања батерије. То би омогућило да се и дефанзивном тактиком дође до победе уколико се има економичнији авион. У класи о којој причам то време би требало да буде око 7 минута.

Што се тежине модела тиче мислим да је 600 грама идеално. Довољно је да се направи и прилично озбиљна справа, а опет тежи авиони би били захтевнији и дакле, скупљи.

1. ФУЛ КОНТАКТ

2. 600 грама

3. 7 минута

Ето јединих правила - KISS
 (<--)

petar:
Izvinjavam se svima sto vam kvarim temu, ali ne mogu, a da ne primetim nesto.

Siguran sam 100% da je ovakav nacin letenja izazivanje problema bezbednosti pa se pitam kako vec ne reaguju oni koji su videli problem kad sam ja sa 500 gramskim modelom "pravio probleme".

Ne mogu to da shvatim nikako. (To da im to ne smeta ni malo.)

Pitam se da li bi ovo sto zelite da organizujete postalo neprihvatljivo onog trenutka kad bih se ja pridruzio toj raboti?

pozzzz

leonardofibonacci:
Ja se slazem sa Petrom. Sta ako se desi da se, pored toliko modela u vazduhu, neko zabuni, izgubi svoj model iz vida, i nedaj Boze, pogodi nekoga?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version