Author Topic: Kamera za rc avio- modele  (Read 36955 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #60 on: April 11, 2010, 09:11:45 PM »
Jos jedan video,ali ovoga puta kamera na vertikalcu.Vetrovito,ali sam ovoga puta povukao teziste za 5 mm unazad i time dobio malo sporiji model.


Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #61 on: April 11, 2010, 09:50:10 PM »
Super su vam snimci!
Elem, imam jednu molbu. Ako stvarno želite da ostalima dočarate kvalitet svoje kamere, snimke treba da ubacite na Vimeo bez montaže. Tamo je mnogo bolji kvalitet slike i viša rezolucija, pa je samim tim za gledaoca mnogo prijatniji. YouTube sliku kompresuje i obori joj kvalitet. Nekako nije to to.

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #62 on: April 11, 2010, 09:57:21 PM »
Hvala na savetu Grujicu.Vidis,taj detalj nisam znao.Odmah ide na popravni.Pozz

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #63 on: April 11, 2010, 10:15:33 PM »
Super su vam snimci!
Elem, imam jednu molbu. Ako stvarno želite da ostalima dočarate kvalitet svoje kamere, snimke treba da ubacite na Vimeo bez montaže. Tamo je mnogo bolji kvalitet slike i viša rezolucija, pa je samim tim za gledaoca mnogo prijatniji. YouTube sliku kompresuje i obori joj kvalitet. Nekako nije to to.
Hvala na savetu, izgleda da vimeo stvarno ima manju kompresiju.
Rezolucija snimka kamere o kojoj pricamo je 720x480 sto i nije neka razlika u odnosu na 640x480 pa mu dodje isto vimeo ili youtube kad je rezolucija u pitanju. Tj. tesko da ce vimeo od 720x480 da napravi 1280x720.
Koliko znam vimeov maksimum sto se tice rezolucije je HD 1280x720 dok youtube podrzava i Full HD 1920×1080.


 
« Last Edit: April 11, 2010, 10:23:40 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #64 on: April 11, 2010, 10:23:08 PM »
A i ja bih jos da dodam da je moje misljenje da ljudi postavljalju snimke da bi se videlo gde i kako lete,da docaraju okolinu i mesto gde su u tom momentu.Mozda gresim,ako neko hoce da se hvali neka me ispravi.Pozz

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #65 on: April 11, 2010, 10:38:02 PM »
Super su vam snimci!
Elem, imam jednu molbu. Ako stvarno želite da ostalima dočarate kvalitet svoje kamere, snimke treba da ubacite na Vimeo bez montaže. Tamo je mnogo bolji kvalitet slike i viša rezolucija, pa je samim tim za gledaoca mnogo prijatniji. YouTube sliku kompresuje i obori joj kvalitet. Nekako nije to to.

Ma kakva montaza ..  :_D .ja to i neznam da radim  :hehe...moji snimci su originalni... (yay)  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 681
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #66 on: April 11, 2010, 10:43:11 PM »
Hvala na savetu, izgleda da vimeo stvarno ima manju kompresiju.
Rezolucija snimka kamere o kojoj pricamo je 720x480 sto i nije neka razlika u odnosu na 640x480 pa mu dodje isto vimeo ili youtube kad je rezolucija u pitanju. Tj. tesko da ce vimeo od 720x480 da napravi 1280x720.
Koliko znam vimeov maksimum sto se tice rezolucije je HD 1280x720 dok youtube podrzava i Full HD 1920×1080.
http://vimeo.com/forums/topic:3671
Podržava i vimeo Full HD 1920×1080, ali glavna razlika je u kvalitetu slike. Na YouTube nikad nije kristalno čista slika, niti su ivice oštre. Nešto tu fali. Probaj da uporediš na nekom primeru. Kada hoću da vidim kvalitet snimka neke kamere ja jurim samo snimke na vimeo.
A i ja bih jos da dodam da je moje misljenje da ljudi postavljalju snimke da bi se videlo gde i kako lete,da docaraju okolinu i mesto gde su u tom momentu.Mozda gresim,ako neko hoce da se hvali neka me ispravi.Pozz
Lepo, ali naslov topika je "Kamera za rc avio- modele". Ideja o postavljanju snimaka gde ko i kako leti je odlična, pa predlažem da se za ovu namenu otvori novi topic kako bi se držali teme i forum učinili preglednim za sve. Vidim da ova naša FPV zajednica raste i drago mi je zbog toga.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #67 on: April 11, 2010, 11:03:48 PM »

http://vimeo.com/forums/topic:3671
Podržava i vimeo Full HD 1920×1080, ali glavna razlika je u kvalitetu slike.

Mozes da uploadujes 1920x1080 ali ga vimeo prikazuje 1280x720, citaj ne podrzava.
http://vimeo.com/help/faq#what_happens_if_i_upload_1920_x_1080_footage

Ili su zaboravili da update-uju help stranicu?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #68 on: April 24, 2010, 07:02:52 PM »
Ljudi UPOMOC.na odmoru sam a moja kamerica ne radi sa windows XP.STA da radim??????Kamera je 808 kar keys microcamera.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1702
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #69 on: April 24, 2010, 07:58:59 PM »
Ljudi UPOMOC.na odmoru sam a moja kamerica ne radi sa windows XP.STA da radim??????Kamera je 808 kar keys microcamera.

Cane druze... kod mene na lap topu je vista i odmah je prepoznala kamericu a kada sam hteo na drugom kompjuteru koji je sa windows XP da prebacim neke snimke nije htelo sve dok nisam instalirao po uputstvima mtese.
Znaci da hoce i sa tim programom samo treba da se instalira kamerica.

pozdrav ,i javi se kad stignes u PN...
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #70 on: April 24, 2010, 08:07:14 PM »
sve si mi rekao osim programa koji mi treba.sve moguce stvari sam procitao na netu i nisam nista nasao sto bi mi pomoglo.i kod mene na visti sve radi kako treba  aovde nista.nece cak ni da je puni kad ukljucim.sve ostalo radi i digitalni fotoaparat i mp3 player,a ovo malo cudo nista.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #71 on: April 24, 2010, 10:02:52 PM »
sve si mi rekao osim programa koji mi treba.sve moguce stvari sam procitao na netu i nisam nista nasao sto bi mi pomoglo.i kod mene na visti sve radi kako treba  aovde nista.nece cak ni da je puni kad ukljucim.sve ostalo radi i digitalni fotoaparat i mp3 player,a ovo malo cudo nista.

  ;namig

Sve je lepo objasnjeno ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=3690.15

Tu imas linkove za drajver i program.

Neznam sta ti nije jasno.  mmmm

Instaliras drajver i on ti je prepoznaje kao i svaki drugi USB-Stik na kojim vidis sta si sliko i snimao.

Program koji sam preporucio sluzi da je koristis kao Webkamericu.

Jedino sto je vazno je: Obavezno posle koriscenja kao Webkamerica treba resetovati kamericu.

Druga veoma vazna stvar jeste: Kamerica nece da radi bez Micro SD kartice.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #72 on: April 24, 2010, 10:09:38 PM »
nisam bas neki strucnjak za kompjuter al nisam ni bas od juce.da taj driver nesto menja nebih vam ni oduzimao vreme.to je bilo prvo sto sam uradio kad sam video da se nista ne desava.taj driver nista ne menja situaciju jer se na kamerici pri ukljucenju u USB ne pali lampica kao kod viste.Na istom prikljucku sve ostalo radi!!!!Ili je xp ne prepoznaje,ili nesto drugo nije kako treba.Juce pre polaska na odmor je sve radilo kako treba i baterija je puna.Kamera radi i snima ali ne mogu da je povezem nikako na komp.Ako je kod tebe XP i sve radi kako treba onda nesto na ovom kompu nije u redu.

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #73 on: April 24, 2010, 11:14:10 PM »
Ja sam imao problem na jednom od cetiri racunara. Kamera se nije mogla koristiti ni kao web ni kao flash.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Kamera za rc avio- modele
« Reply #74 on: April 24, 2010, 11:31:57 PM »
@cane

da li si je kacio preko usb hub-a ili direktno na kuciste?
Probaj pozadi da je zakacis ako si je prethodno kacio napred.
Usb hub-ovi znaju ponekad da naprave karambol.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine