Author Topic: FPV EasyStar - komplet projekat  (Read 69466 times)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #105 on: April 20, 2010, 09:27:07 AM »
offtopic

Napokon je neko napravio 'ticu samo za FPV.
http://www.fpvflying.com/products/Skywalker-EPO-foam-platform-for-UAV-FPV.html
Raspon krila 1680mm a prostora za opremu koliko volis.
Jedina "mana" je sto je EPO pena u pitanju a ne elapor, ali je i ona prilicno zilava.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #106 on: April 20, 2010, 08:45:07 PM »
Pozdrav samo da javim za ovaj head tracker moze da se plati sa pay pal ja ga nemam i moze sa mog racuna.Ali ne znam jeste primetili ovi lopovi nikakve podatke o sebi nisu ostavili po uban sam predpostavio da su u turskoj jer Uban br pocinje sa TR.... Da bih izvrsio uplatu banka trazi adresu njihove firme i adresu banke koja prima novac.Posalo sam im mail da im javim sta mi treba medjutim nema odgovora.Sve mi ovo lici na neke prevarante!Jer svaka firma ostavi svoj kontakt tel. ili adresu. Do sad sam poslao 2 maila ali nema odgovora!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #107 on: April 20, 2010, 08:48:02 PM »
Čudi me, znam momka kojem su oni besplatno poslai nešto njihove robe na testiranje :S
Mislim po tome mi se čine legitimni, hajde šalje im i ja mail, pa ću pokušati da dobijem broj od ovog momka, samo bez panike, sredit ćemo ;)
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #108 on: April 20, 2010, 09:19:08 PM »
P.S. ljepota pogleadti ta ogromna prostranstva, i sve ravno kao dlan, jedino ja živim tamo gdje se međedi izgube  :_D
A koji ti je to dio Bosne gde se medjedi izgube? Medjeda ima jos mozda na Grmecu i to je to.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #109 on: April 20, 2010, 09:43:06 PM »
Daj vidi molim te 2 maila poslao ali nikakav odgovor nisam dobio.Mozda nisu lopovi ali su u svakom slucaju neozbiljni.
Da nigde na stranici nema ni ko su ni sta su odakle su adresa.... Ama bas nista!

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #110 on: April 28, 2010, 12:44:37 PM »
Ipak sam se u konačnici odlučio za Eagle Tree OSD system, cijena je jednostavno pravagnula stvar.
Sa HK sam uzeo OSD Pro Expander, nakon ubacivanja u korpu umjesto 80,99$ spalo na 69,32$ :D ( http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9473 )
Takođe i E-Logger sam uzeo sa HK, cijena 47,97$
10 Hz GPS Expander Module (GPS-V4) sam uzeo sa hobbywireless.com 79,99$ ( http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=19_37&products_id=348 )
Skuplji nego na HK ali ga na HK trenutno nema. Cijena kod HK je 61,73$.
I uzeo sam dva toplotna senzora takođe sa hobby wireless.com 9,99$ ( http://hobbywireless.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=19_37&products_id=260 )
Dodataka stvarno ima mnogo, ali ovo nek sada bude to.
 (<--)
Mišljenja?
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #111 on: April 28, 2010, 07:58:48 PM »
Brate pa koliko to izadhe na kraju imao si za 200 dolara da uzmes sve gotovo a ne ovo kod onog a ono drugo kod 3 i sve tako jer brate postarina i carian ce te opet odrat kad su rasturene stvari.Imo si recimo za 150 eura od blackstork ili ti kao se vec zove za 150 eura u spaniji 2 ova nova a black stork klasik je jos uvek oko 190-200 eura sto mislim da ce na kraju jeftinije da te izadje da si uzo ceo komplet.ili za 200 eura na nemackom fpv forumu si imo taj komplet koji ti pokusavas da sklopis.bas me zanima konacna cena.javi,daj boze da dobro prodjes.

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #112 on: April 29, 2010, 05:34:45 PM »
Veliko razocarenje u kombinaciji sa nervozom dovelo je do toga da je danas moj turnigy inrunner po prvi i zadnji put poletio. Naime, zafrljacio sam ga pod uglom od 45stepeni zajedno sa svih osam vrsta prop adaptera u obliznju sumu bez zelje da idem u potragu. Jednostavno nisam mogao da se rijesim debalans i vibracija. Eh posto se sad mnogo bolje osjecam (samo da znate osovinu sam slomio, stego ga presom od 2 tone pa tek onda bacio, tako da sigurno vise nije popravljiv, kine mi je dosta) bilo bi dobro ako neko moze da mi predlozi kvalitetan motor sa kvalitetnim prop adapterom bio bih veoma zahvalan. Ako je moguce nesto markirano samo nek nije kinesko smece :D
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #113 on: April 29, 2010, 05:58:07 PM »
definitivno graupner INLINE 370 precnik odgovara u kuciste,tezina ista kao i originalni permax, snage u zavisnosti od propelera od 200-350 watti obrtaja preko 30 hiljada potisak od 1 kg i vise.a cena nista veca od ..... turnigy motora govorim ti jer sam bez da uvelicam prodao preko 100 easy star modela sa tim motorom.I jednostavno nikad problema!Cak i fun jet modele sam leteo sa tim motorom i leti solidno mada slabasan je za njega treba ipak nesto jace.
propeler mozes 6x3... pa i sa vecim korakom bez problema.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 679
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #114 on: April 29, 2010, 09:39:26 PM »
Veliko razocarenje u kombinaciji sa nervozom dovelo je do toga da je danas moj turnigy inrunner po prvi i zadnji put poletio. Naime, zafrljacio sam ga pod uglom od 45stepeni zajedno sa svih osam vrsta prop adaptera u obliznju sumu bez zelje da idem u potragu. Jednostavno nisam mogao da se rijesim debalans i vibracija. Eh posto se sad mnogo bolje osjecam (samo da znate osovinu sam slomio, stego ga presom od 2 tone pa tek onda bacio, tako da sigurno vise nije popravljiv, kine mi je dosta) bilo bi dobro ako neko moze da mi predlozi kvalitetan motor sa kvalitetnim prop adapterom bio bih veoma zahvalan. Ako je moguce nesto markirano samo nek nije kinesko smece :D

Nije uvek kriv motor, a ni adapter. Propeler se montira tako da između motora i propelera ostane što manje osovine, što manje to bolje. Tako se vibracije i debalans smanjuju na minimum. Ovo se prosto objašnjava po analogiji sa polugom. Što je krak sile veći to možeš da digneš veći teret, odnosno više trese.

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #115 on: April 29, 2010, 09:49:17 PM »
Veliko razocarenje u kombinaciji sa nervozom dovelo je do toga da je danas moj turnigy inrunner po prvi i zadnji put poletio. Naime, zafrljacio sam ga pod uglom od 45stepeni zajedno sa svih osam vrsta prop adaptera u obliznju sumu bez zelje da idem u potragu. Jednostavno nisam mogao da se rijesim debalans i vibracija. Eh posto se sad mnogo bolje osjecam (samo da znate osovinu sam slomio, stego ga presom od 2 tone pa tek onda bacio, tako da sigurno vise nije popravljiv, kine mi je dosta) bilo bi dobro ako neko moze da mi predlozi kvalitetan motor sa kvalitetnim prop adapterom bio bih veoma zahvalan. Ako je moguce nesto markirano samo nek nije kinesko smece :D
oprosti zgruicu ovaj put znam o cemu pricam

Nije uvek kriv motor, a ni adapter. Propeler se montira tako da između motora i propelera ostane što manje osovine, što manje to bolje. Tako se vibracije i debalans smanjuju na minimum. Ovo se prosto objašnjava po analogiji sa polugom. Što je krak sile veći to možeš da digneš veći teret, odnosno više trese.
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #116 on: April 29, 2010, 10:03:46 PM »
A zbog cega uopste koristis prop adaptere? Radi se o Easy Staru , zar ne?
njegovu elisu ne moze nista da udari a i ako je nesto udari najmanja steta bice elisa, koristi fiksne prop holdere koji imaju sraf sa maticom.
Kod njih imaces jedino problem ako nije izbalansirana elisa.

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #117 on: April 29, 2010, 10:06:24 PM »
A zbog cega uopste koristis prop adaptere? Radi se o Easy Staru , zar ne?
njegovu elisu ne moze nista da udari a i ako je nesto udari najmanja steta bice elisa, koristi fiksne prop holdere koji imaju sraf sa maticom.
Kod njih imaces jedino problem ako nije izbalansirana elisa.
:S pa o njima se i radi, mozda sam se ruzno izrazio.....
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline Mythbuster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
  • Nebo visoko a zemlja tvrda.
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #118 on: April 30, 2010, 12:04:34 AM »
Veliko razocarenje u kombinaciji sa nervozom dovelo je do toga da je danas moj turnigy inrunner po prvi i zadnji put poletio. Naime, zafrljacio sam ga pod uglom od 45stepeni zajedno sa svih osam vrsta prop adaptera u obliznju sumu bez zelje da idem u potragu. Jednostavno nisam mogao da se rijesim debalans i vibracija. Eh posto se sad mnogo bolje osjecam (samo da znate osovinu sam slomio, stego ga presom od 2 tone pa tek onda bacio, tako da sigurno vise nije popravljiv, kine mi je dosta) bilo bi dobro ako neko moze da mi predlozi kvalitetan motor sa kvalitetnim prop adapterom bio bih veoma zahvalan. Ako je moguce nesto markirano samo nek nije kinesko smece :D

Koji si ti car, nikad od tebe modelar.
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju..."
Karel Čapek (1890-1938), otac naučne fantastike

"Ko uvece legne sa dupetom koje svrbi, probudi se ujutro sa prstom koji smrdi"
Srđan Dinči

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FPV EasyStar - komplet projekat
« Reply #119 on: April 30, 2010, 08:03:34 AM »
Veliko razocarenje u kombinaciji sa nervozom dovelo je do toga da je danas moj turnigy inrunner po prvi i zadnji put poletio. Naime, zafrljacio sam ga pod uglom od 45stepeni zajedno sa svih osam vrsta prop adaptera u obliznju sumu bez zelje da idem u potragu. Jednostavno nisam mogao da se rijesim debalans i vibracija. Eh posto se sad mnogo bolje osjecam (samo da znate osovinu sam slomio, stego ga presom od 2 tone pa tek onda bacio, tako da sigurno vise nije popravljiv, kine mi je dosta) bilo bi dobro ako neko moze da mi predlozi kvalitetan motor sa kvalitetnim prop adapterom bio bih veoma zahvalan. Ako je moguce nesto markirano samo nek nije kinesko smece :D

Koji si ti car, nikad od tebe modelar.
Hvala.
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!