Author Topic: Podgorica 2006  (Read 4292 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Podgorica 2006
« on: April 03, 2010, 10:49:55 PM »
Sredjujuci neke fotografije od ranije , nasao sam neke slike i klipove za koje sam mislio da sam ih izbrisao.
Naime, 2006 godine, kada jos nisam znao nista o modelarstvu, dosli su kod nas na aerodrom u Podgoricu neki Rusi da pitaju za dozvolu da lete par dana sa nekim modelima aviona u blizini aerodroma na napustenoj rezervnoj pisti. Tada sam otisao da ih gledam, i napravio ove slike. Nisam imao tada pojma koji su modeli u pitanju niti ko je tip koji to leti. Govorili su tada da je u pitanju lik koji na takmicenjima nastupa za Rusiju. Ne znam da li je tako jer nisam mogao naci podatke o tome. Sada gledajuci slike, vidim na avionu pise "Andrey Kletsko", i googlajuci vidim da je covjek podpredsjednik Mirax grupe koja raspolaze silnim fondovima po Rusiji i gradi dosta objekata po Crnoj Gori, izmedju ostalih cuveno naselje vila na Zavali kod Budve. A modeli, videcete i sami... bogato. Tada sam prvi put u zivotu video da neko leti 3D. Recimo da je to mozda bio uvod u moje bavljenje modelarstvom, tada sam poceo da se ozbiljnije raspitujem na netu u vezi modelarstva, nabavio malo kasnije Piper Cub i posle je dosao forum...
Evo vam par slika i link do ostalih:

http://pbckt.com/sR.GJS
















Online SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Podgorica 2006
« Reply #1 on: April 04, 2010, 12:59:30 AM »
Ufff J kakvi modeli....Angel koliko mogu da vidim je neka full varijanta od 2x2m...izgleda prelepo!!! Sale svaka cast za fotke..

 ;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Podgorica 2006
« Reply #2 on: April 04, 2010, 01:44:33 PM »
auuuuuuuuuuuuuu (:sok:)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Podgorica 2006
« Reply #3 on: April 04, 2010, 02:56:11 PM »
ja mislim da je to sebart katana od 2m

Online SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2177
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Podgorica 2006
« Reply #4 on: April 04, 2010, 06:39:11 PM »
ja mislim da je to sebart katana od 2m

Na ovim slikama koje su postavljene na forum, jeste Katana, ali u albumu sa slikama ima par slika gde je i Angel:
 ;namig



i u pozadini se nazire, zajedno sa katanom





« Last Edit: April 04, 2010, 06:42:17 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Podgorica 2006
« Reply #5 on: April 04, 2010, 07:01:48 PM »
u pravu si! nisam gledao ostale slike :sljus

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica 2006
« Reply #6 on: April 04, 2010, 08:44:20 PM »
Da pored toga je bilo jos modela. Ljudi su leteli par dana tu. Doneli su iz Rusije tri kombija aviona i opreme s namjerom da ovdje otvore Rc klub i prodavnicu, ali je ljudima s kojima su bili ovdje u kontaktu ocigledno bio mali dio kolaca koji je njima poudjen i ljudi su se spakovali i vratili.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica 2006
« Reply #7 on: April 06, 2010, 10:08:20 PM »
     Kad smo vec kod ovog dogadjaja posto je Sale pronasao u svojoj arhivi fotke ja sam pronasao i video  :big smile Rade Bulatovic je bio u ulozi kamermana pa je ovaj trenutak ovjekovjecio.Dakle ovakvi modeli prije 4 godine boli glava  ") .I sad da se pojave na ovim prostorima predstavljali bi atrakciju.Bilo je tada govora da se oformi neki klub,tragalo se vec i za nekim poslovnim prostorom da se sve to lijepo registruje nabave modeli, dijelovi...ali kako tad tako i sad...Bilo bi lijepo da je nesto od toga i realizovano ali...Ako bi ovaj projekat zavrsio kao sto je i vecina ruskih projekata zavrsilo bolje da je ostalo ovako.Kako rekose tiha vod brege...,tako da smo od te 2006.dosta toga uradili u sopstvenoj reziji,vec ima modela slicnih ovime a i bice  (pijemo) .Evo u prilog za sada jedan video a bice i drugi uskoro gdje ce biti prikazan letacki program  sa ovim modelim.
Na modelima se nalazila i ova adresa kluba u Rusiji    http://www.rc-club.ru/rus/location3


                                                         
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica 2006
« Reply #8 on: April 13, 2010, 07:15:46 PM »
  Evo ga i tri videa:Extra,Katana i Angels.


                           



                           



                           

       

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com