RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Sigurnost na prvom mestu (was Safety first)

<< < (7/14) > >>

Mrpossible:
Ufff,  oo))

Naša divna hobi ne treba mešati sa " igračkama " !
Sopstvenu bezbednost i bezbednost drugih mora uvek biti najvažniji !
Check - liste ( specifične za sopstvene svakog modela ), pred početak je vrlo korisno !

Zašto! Mnogi pomoć za početnike !

Da bi se zajednički bezbedno :-) sezone   ()-() (<--) ()-()

flyatnigh:
Pa ipak ima 63 pada na travu i 4 na beton.
Meni je dovoljan, čak i kao igračka ;)
 (<--)

Danijel:
- nikada nemojte preletati preko sebe ili bilo koga drugog.

Jednom sam leteo helikopter trex 500 nesto 2 metra od mene i tako ga okretao odjednom helikopter krene na mene da se nisam sagnuo skroz do zemlje pravo u mene promasio me je za 5cmm i pao na zemlju.
To je isti osecaj kada voz ide na vas pa nekako prezivite noge su mi se tresle posle toga 5 min.

tibeteagle:
Važno je tako se postaviti na livadi da vetar ne duva od letećih modela prema nama ili gledaocima, automobilima, deci i sebi RC pilotu. Pogotovo ako se radi o helikopteru.  Na žalost, neki dan sam imao prilike videti kako grupa modelara na bikovačkom aerodromu u Subotici tako lete velike opasne modele, glow helikopter blizu automobila i svog deteta na svega 6m i to prema vetru Bilo je i pada modela od 2kg zbog tehničke neispravnosti i mogao je da završi u nekom od auta ili...  Uz to je 6 automobila bilo parkirano jedno do drugog na aktivu aerodrmsku pistu popreko. Pa da je došao neki avion da sleti... Na terenu sam džabe objašnjavao. Glas mi je odneo vetar, pa sam ispao da se ja izdvajam od ostalih, parkirajući pravilno kraj piste i leteći paralelno sa pravcem verta.  Istrument kobasica na aerodromu je da se gleda. Frajeri flajeri, uozbiljite se i mislite u napred. Posle je već kasno.
Ove moje napisane reči verovatno neće odneti vetar. ;namig








Ima i gorih posledica. Pogledajte.
http://chrismeme11.over-blog.com/5-index.html

Dejan Dobricki:
U pravu si Laci samo nemoj da zaboravis da ti tvoje modele pustas iz ruke a kolika je trava bila tamo gde si ti parkirao?  a kad me vec vuces za jezik zbog tebe ja vise ne mogu da odvedem moju cerku na livadu jer si joj jednom preleteo iznad glave na par metara i od tada se boji aviona i svakog zujanja prouzrokovanim od istih a imala oko 1 godinu, a zna se da si ti taj koji uvek leti iznad glava posmatraca i gledalaca ,ne vidim poentu tvoje pisanije nego samo da ti je krivo sto nije bilo po tvom i zbog tvoje tvrdoglavosti nisi hteo da nam se pridruzis, letenja tog dana nije bilo na aerodromu i sada nas blatis pred svetom ,tako da nije problem ni sa pravcom vetra ni ovim ni onim nego samo sa shvatanjima pojedinaca, i da znas da nije u redu

izvinjavam se svima ali morao sam odgovoriti jer bi ispalo da je stvarno tako bilo

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version