RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Sigurnost na prvom mestu (was Safety first)

<< < (2/14) > >>

SaleR:
Stvarno si dobro prosao! Kada samo pomislim sta se sve moglo desiti...

Da, svi smo svesni ovakvog rizika ali sto rekoste obojica nema potrebe izazivati sudbinu i raditi nesto sto nije u skladu sa bezbednim letenjem.

Oni tamo imaju samo jednu, doduse lepu i veliku poljanu na kojoj im je dozvoljeno da lete. Posto je kod njih sve malo sredjeno i ne mozes kao kod nas da izvadis heli i letis na svakoj livadi koja ti se svidi...

SaleR

Lazo:
Samo par stvari da prokomentarisem:

1. Sudbinom se nazivaju dogadjaji koji su posledica, uglavnom sopstvenih, cinjenja ili necinjenja. Takav "misticni" naziv su ljudi nadenuli, kako bi se opravdali pred drugima, a narocito pred sobom;
2. Stvari uvek idu naopako (Marfijevi zakoni), ne treba im pri tome jos i pomagati (komentar L.Dj.);
3. Nista nije toliko bezbedno, a da ne bi moglo biti jos bezbednije. Nakaradno shvatanje ovoga vodi u paranoju - i nebavljenjem nicim;
4. I sama pomisao: "nema sansi da nesto krene naopako", vodi DIREKTNO u nevolju;
5. Da ne bi RC zajednica ovaj nemio dogadjaj potpuno neopravdano "vezala" samo za RC helkoptere, pomislite samo kako bi ta ista ledja izgledala da ih je "blagoslovila" neka, recimo, Vebra od 15cc sa pripadajucom, recimo, APC elisom?!? Ja sam zamislio, i najezio se;
6. Bavimo se predivnim hobijem, i samo od odgovornog odnosa SVIH NAS prema njemu zavisi dali cemo u njemu nalaziti uzivanje ili horor;
7. Da se malo i nasalim, zbog ovakvih nevolja sve elise i rotore obavezno treba obilno jodirati pre upotrebe. Makar bi se sprecila infekcija;
8. Hoce li neko da mi kaze gde je to "tamo"?

Pozdrav

kole:
"Tamo Daleko..."

Lazo:
Ama, nekako mi zvuci blisko...

click:

--- Quote from: SaleR on June 09, 2008, 08:38:00 AM ---Oni tamo imaju samo jednu, doduse lepu i veliku poljanu na kojoj im je dozvoljeno da lete. Posto je kod njih sve malo sredjeno i ne mozes kao kod nas da izvadis heli i letis na svakoj livadi koja ti se svidi...
--- End quote ---

Ja ne znam gde to nije dozvoljeno da se leti, ali kod nas u principu ne postoji pravilo (osim ako je eksplicitno napisano NE SME SE LETETI SA RC AVIONIMA (ili HELIKOPTERIMA)). Pa zar nije tako svuda? :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version