RC MODELI AVIONA - SUS > JET MODELI

Ziroli - F9F Panther

<< < (3/96) > >>

coka:
 I meni se cini...
 Radi kao da mu dan ima bar 28 sati...
 

mirce:
Moj dan nema 28 sati ali, se radi... Kako izgleda ne radni dan (nedelja) u MMK-u (Mirčetov Modelarski Kombinat) pogledajte sami...

Negde posle ručka...







Malo pre večere...







Plan od trupa našao je mesto na zidu, da ga proučavam...




Razmišljam, samo da Panter ne poleti pre F-a pa, da mi se Braša ne naljuti... ;namig

Pozdrav

misha:
ovaj radi na normu. dala mu maja rok za koliko mora da zavrsi, ili vraca pare.

coka:
 Samo se plasim da nije kaznjivo ovako brzo praviti avione?
 Mozda ima u zakonu neki minimalan rok koji mora da prodje od stizanja paketa pa do gotovog horizontalca i nanizanih rebara za trup??

mirce:
Kaže danas naš premijer Cvetković, da je država statistički izašla iz krize...
Ja i moj Modelarski Kombinat nismo primetili ni da smo bili u krizi, stalno se radi a, produktivnost nikad nije bila bolja...

Kao prilog tome, evo još malo šta smo od jutros uradili...

Morao sam da "zapalim" autoklav, što je bilo dobro iz dva razloga.
Prvi da ugrejem kuću, pošto je danas, 17. maja, napolju 8 stepeni a, drugi razlog je da se brže stegne smola koju sam u kombinaciji sa 140 gr. staklenom tkaninom, naneo na par najopterećenijih rebara na trupu.
Kad se ovo osuši, isti postupak ću ponoviti i sa druge strane rebara...







Koliko u Kombinatu vodimo računa o detaljima, neko posluži primer kristalnih držača za delove...


Ulepio sam još par neophodnih letvica na horizontalac i počeo sam da ga plankiram.



Horizontalac je doživeo "sitne" prepravke, koje sam radio i na Hellcat-u. Za ramenjače i izlazne letvice predvidjene su letvice od balze 6x3 mm. Zamenio sam ih čamovim letvicama istih dimenzija...
Izmenu sam napravio i na napadnoj ivici, gde sam umesto četvrtaste letvice, prednji deo rebara skratio i zalepio pljosnatu letvicu preko koje ide plank a, onda od napred napadna ivica...






Kao što će te videti iz narednih slika, na radnom stolu je plan od krila.





Krila su klasična Zirolijeva konstrukcija i za moje pojmove, posle Hellcat-a, poprilično mala...

Pre početka rada na krilima, morao sam da pripremim ramenjače.
Ziroli na planu predvidja ramenjače dimenzije 12x6 mm ali, takvih letvica nema da se kupi u Madjarskoj.
Stoga sam ramenjaču napravio ulepivši dve 15x4 mm...
Veće ramenjače mogu samo da povećaju krutost krila, dok je razlika u težini minimalna.





Pošto sam povećao ramenjače, sad moram i da proširim otvore na svakom rebru gde ramenjača treba da legne. Srećom, krilo je dosta malo i ima samo osam rebara...

Ramenjače sam medjusobno ulepio belim lepkom, koji takodje, poznajete od ranije...



Uf, prošla je pauza za ručak, moram nazad u pogon...

Čujemo se

Pozdrav
 






Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version