RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

(1/37) > >>

tibeteagle:
   Danas su konačno testirani novi članovi mojih Pink modela. Da bi smo mogli da letimo vazdušni kombat, za mene najuzbudljiviju i jedinu interaktivnu RC društvenu igru sa modelima, napravio sam male elektro kombat modele već od poznatog materjala i tehnikom.
   Posle ličnog probnog leta, zamolio sam svog starog kombat saborca da i on da svoje mišljenje o pogodnosti za jurcanje. Ne bih govorio koliko smo bili zadovoljni da smo ponovo u vrtlogu lupinga i da ciljamo krep papir trake. Na slici se vidi osmeh Adama koje puno govori da su male mašinice, kako ih on naziva, i te kako dobro uspele. Imali smo gledaoce u ličnosti dva konja i stado ovaca  :D
   Što se konstrukcije tiče, trudio sam se da zadovolji aerodinamičke zahteve a da ostane što jednostavnija konstrukcija. Mogućnost lakog i brzog pristupa akumulatoru i svim drugim komponentama je važna stvar, a da pri tome nema vratanca. Ni jedna žica ne viri van modela u letu, osim antene. Znači sve može da stane u trup koji je izrezan iz jenog komada stirodura. Sa dve strane je nalepljena plastična pločica od 0.5mm i to je sve. Krilo je puni stirodur sa malim ojačanjem od balze. Šarke su selotejp a komandne poluge su komad čelične žice. Farbao sam ga sa lakovima na vodenoj bazi.
Za oblik modela sam kao prvo uzeo Spitfire, otud ime Pinkfire. Model naravno nije skejl ali zbog boljeg izgeda modela ovako je lepši nego neko leteće krilo ili jednostavniji sportski, a u duhu je WWII... kako je to preporuka u prvim redovima pravilnika kombata. Uzeo sam razmeru 1:12 što je najrasprostranjenija razmera među malim wordbird-ovima. Znači raspon krila je 860mm i dugačak je 720mm. Letna težina je 380g. sa 2S 1250mAh. Kormila su samo visina i eleroni. Vertikalna komanda se može zanemariti. O setapu kasnije.
Na slikama se vidi da se dva modela razlikuju. Prvo sam napravio plavi a safari dizajn je malo poboljšana verzija. Sa ovom konstrukcijom ću napraviti i sa oblikom Meseršmita i neki od Mustanga... Bi će i malo veće verzije.



Video sada nema, a bi će ga nadam se puno kasnije.
Jedan od modela je već Adamov. Jurca ćemo se nas dvojica sve dok nam se i drugi ne pridruže. Mi ćemo uraditi sve da i drugi hrabri piloti požele da se leti ova vrela igrica.
Adame, hvala ti na testiranju. Vidimo se na livadi uskoro ponovo.  ()-()

 ;namig



adam:
hvala tebi za ovako dobar i jedmostavan modell, sta da vam kazem davno sam se ovako lepo proveo ,model je veoma stabilan dovoljno jak i ujedno jednostavan nema na njemu nista skupo ali daje osecaj da letim veliku pticu sve u svemu ja sam prezadovoljan ,ako T.E ovako nastavi u subotici ce biti armada ljutih pilota smekera sa vatrenim masinama u rukama ()-()

saxpg:
Auu, slike dosta govore, samo hvali miris baruta u vazduhu. Zao mi je sto nisam blize da se oprobam sa vama u mom Sopwith-u  (<--)
Bice prilike nadam se  (pijemo)

MEPHISTO:


      :)aplauz


Gabor:
Momci,  :)aplauz ! Ja sam još u početku rekao da me interesuje tema, tako da uskoro ćemo malo popričati o modelu, a posle  (work), pa nadam se i  (<--)  (<--)  (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version