RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (24/37) > >>

Gabor:
Evo, skinuo sam "tegove" sa krila, i proverio sam sastave. Nisu loše ispale. Jedino, baš o tome razmišljam, kako bih mogao da dopunim materijal kod napadne ivice na levom krilu, gde se malo zgužvao stirodur



Možda bi mogao da malo praha od stirodura dodam dvokomponentnom lepku, i tu smešu da nanesem na taj deo, pa kako je T.E. u nekom prethodnom postu prikazao, zalepio bih sa selotejpom da bi bila površina odmah ravnija...  mmmm
Desno krilo je oK, samo ću malo da pređem površinu sa finom šmirglom



Zalepio sam i rep modela


tibeteagle:
Bravo gabore za dosadašji trud da spasiš model  :)aplauz Lepo se vidi da je reparacija uz malo razmišljanja i rada veoma jednostavna. Ovako ću propasti ako se stirodur modeli do besvesti mogu popravljati.  :hehe
Evo mog predloga za plastičnu hirurgiju smrskanog dela krila.
1. izreži sa oštrim tankim skalperom deo u krilu koji je smrskan,
2. isklesaj komad bloka sirovog stirodura iste veličine i ulepi sa drvofiksom ili 2K,
3. došmirglaj komad do oblika krila,
4. i ufarbaj mesto reparacije.

Sve lepljene sastave, gde ima još mikropukotina, ispuni sa čistim lakom kapanjem u više ciklusa. Ostalo je u redu.  mmmm

tibeteagle:
Bez ikakvih namera da ikoga diram, interesantno je zapaziti sliku gde je Gabor za tegove za slepljenje korisitio 5 komada velikih LiPo akumulatora.  (:sok:)



Cena jednog takvog akumulatora je ista ceni Pinkfire modelu potpuno opremljenog i spremnog za let. Samo da mi neko kaže da je kombat skupa zabava... >:(
Odnos uloženog u kombat modele i dobijenog u doživljaju je sasvim dobar u odnosu na mnoge modelarske kategorije. To znaju i piloti velikih modelarkog susreta po svetu, koji se posle prezentacije svojih velikih skala modela, odlaze sa strane da se malo zabave u kombat igri.  lol

 ;namig

Gabor:
oK zameniću ono parče stirodura, nije problem  (work)

A što se tiče baterija, eto vidite, to je dobar razlog da imate velik model u hangaru. Ako se ne leti, možete lepo iskoristiti velike baterije kao teg  :hehe
A što se tiče feeling-a, to je činjenica da je "combat"-ovanje više nego ludilo!  oo))

Gabor:
I danas se radilo...
Po preporuci T.E.-a, oštećene delove na krilima sam označio



i sa skalperom sam pažljivo isekao




Isekao sam dva parčeta stirodura



što sam posle grube obrade, uz pomoć ćerkice ulepio



Dok se dvokomponentni lepak sušio, napravio sam servo horn



sa Dremelom sam grubo napravio oblik



posle sa turpijicom sam ga finiširao



sa malom burijom sam napravio rupu, i nalepio ga na pokretni deo horizontalca



Za to vreme se osušio lepak oko uložaka kod napadne ivice, pa sam mogao da ih odšmirglam



Višak lepka sam odstranio, i sve sam prešmirglao sa finom šmirglom. Može se reći da je model pripremlje za ponovno lakiranje...






Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version