RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (29/37) > >>

Gabor:
Juče sam kompletirao još jedan Pinkfire model



Ovaj model je dobio motor Turnigy SK2822-1200KV, ESC 18A, 3x HK 9g. servo, baterija 3S 1000mAh, propeler Slow Fly 8x6 ili 9x4.7
Proverio sam brojke, sa oba propelera snaga motora je oko 105-110W, dok ne vuče više od 10-12A



Što se tiče CG-a, ovaj put sam morao dodati 3 šrafa na kraj trupa



Na kraju sam izmerio model. Što se tiče poletne težine modela, zadovoljan sam



Danas ujutro model je preleteo u drugi hangar
(<--)

tibeteagle:
Gabore odličan je!  :jaki: Boja je dobra i dobro je vidljiva, a i servoi se uklapaju. Dole je lepo dekorisan, samo gore fali još neka fleka na krilu.  mmmm Motor je za jedan broj manji, 2822 umesto 2826, ali će ovako malo duže da leti. Manju elisu preporučujem za ovaj motor od 8x4" maks. 8x6".
 4e

Gabor:

--- Quote from: tibeteagle on December 28, 2011, 12:45:21 PM ---Gabore odličan je!  :jaki: Boja je dobra i dobro je vidljiva, a i servoi se uklapaju. Dole je lepo dekorisan, samo gore fali još neka fleka na krilu.  mmmm Motor je za jedan broj manji, 2822 umesto 2826, ali će ovako malo duže da leti. Manju elisu preporučujem za ovaj motor od 8x4" maks. 8x6".
 4e



--- End quote ---

Nalepnice su već u izradi  ;namig
Što se tiče elise  mmmm sa 8x3.8 ( pošto nemam baš 8x4 ), nije mogao da pređe 95W... A ovako sam ga dosta njakao i nije se pregrejao... Doduše možemo izmeriti i sa tahometrom, pa da vidimo rezultate... Model nije odleteo daleko, tako da neće bitri problem ako treba neka intervencija.

sasa:
Evo vam dobre ideje za borbu u vazduhu sa onim kuglicama :sljus

tibeteagle:
Hvala ti Saša na linku. Stvarno je interesantno. Kuglice meci bi trebali da ostave neki trag boje na modelu koji je pogođen, da bi se moglo bodovati. Da je skinuo snajper sa one male igračke mitraljeza, bolje bi leteo. Ja bih mitraljez, koji je veoma dobar, ugradio u nos trupa modela.  mmmm  Verovatno će na ovom polju biti još razvoja, recimo rakete vazduh-vazduh, pa laserski top... Trenutno ne planiram ovako nešto, jer se za sada radujem ako uspemo da odsečemo komad trake sa elisom jedno drugome u letu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version