RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (4/37) > >>

tibeteagle:
Setup za Pinkfire 10e:
Motor: Turnigy  TR 28-26 1650Kv Brushless Outrunner
ESC:TURNIGY Plush 25amp Speed Controller
Power: Rhino 1550mAh 2S1P 25C Lipoly Pack
Prop: Slow fly 9x4.7"

Statički vuče max. 15A
Sila potiska max. 5N (500g)
Vreme leta 7 min dinamičkog letenja.
Ceo sistem se ne greje, jer su vrednosti u granicama, a i hlađenje je dobro.

Karakteristika setup-a je da se ide sa 2 ćelije LiPo i većom elisom. Zbog manjeg napona od 7.4V stavio sam motor sa većim Kv i većom elisom. Ovaj setup je inače karakteristika za slow kombat modele. Potrebna je vučna sila zbog dugačke trake a nije potrebna velika brzina modela, odnosno veliki broj obrtaja motora i elisa sa velikim korakom. Sa velikom brzinom modela se gubi puno energije. Za manevrisanje u letu mnogo puta treba da se menja pravac pa velika brzina nema smisla, sem ako neko izabere strategiju da stalno beži. Takav se kažnjava sa izbegavanjem borbe jer ne daje sebi i drugima mogućnost za ono za što je poleteo, sečenje trake.
Uskoro novi modeli.
 ;namig

tibeteagle:
U današnje vreme se sve rađa prvo u virtualnom svetu. Evo šematske CAD 3D animacije Pinkfire-a. Više volim da crtam nego da pišem.  :big smile
Na drugoj animaciji se vidi koncepcija konstrukcije. Maksimalno minimalizovano.  ;namig


 


mtesa:
Da li ćeš objaviti planove za ove modele?

Ja i klinjo bi rado napravili dva komada pa da se naganjamo po livadi.

tibeteagle:
Plana neće biti, ali kit verovatno, jer sam obećeo da ću pomoći da se dođe do dobrog i jeftinog rešenja za laki električni kombat model. Krilo je profilisano i konusno. Sve je precizno isečeno te se sve ovo ručno raditi nema smisla.

       

Na zadnje dve slike se vidi šta kit sadrži. Još nije sve konačno, a ni cenu nisam izmislio  mmmm
Uskoro ću postaviti slikoviti opis sastavljanja, samo još treba da završim i isproban novu verziju gde je krilo na donjem delu i sa mnoštvo sitnica koje olakšavaju sastavljanje.
Uskoro.  ;namig

zed:
ideja je odlicna,napokon da se neko dosetio da radi izradu modela po ceni po kojoj ce i prodavac i kupac biti zadovoljni jer za nas dzep i standard je to potrebno. (res)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version