RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (32/37) > >>

tibeteagle:
Bravo Pityu za lepo sastavljen i dekorisan Pinkfire!  :)aplauz Verovatno nije bilo ništa teško, a imao si Gabora za podršku koji već sve zna o ovoj jednostavnoj tehnici.
Koji motor ste stavili i sa kojom Kv vrednošću? Sa kojim akumulatorom ste leteli prvi let? mmmm


Gabor:
Pošto piću nije aktivan na forumu, evo ja ću odgovoriti...
Motor je 2826-1900kv, 3S 1000mAh i mislim da je 7x5 elisa. Poletna težina je oko 430 g. Ako neki podatak nije tačan, ispraviću  (fiu)
Meni se čini da je malo težak, pogotovo pri poletanju... posle "bacanja" brzo izgubi visinu  mmmm
Robi hoće da poleti model sa 3S 2200mAh, ali mislim da to mu nećemo dopustiti  (nene) .

ak:
Jeste razmisljali o tome da uvezete neku kolicinu EPP ploca pa da combat modele pravite od njih?

tibeteagle:

--- Quote ---Pošto piću nije aktivan na forumu, evo ja ću odgovoriti...
--- End quote ---
Gabore znam, ali sam siguran da ćeš mu preneti.  ;namig

--- Quote ---Motor je 2826-1900kv, 3S 1000mAh i mislim da je 7x5 elisa. Poletna težina je oko 430 g. Ako neki podatak nije tačan, ispraviću  (fiu)
--- End quote ---
Pošto je ova kombinacija malo brza za Pinkfire, probajte sa 2S 1600-1800mAh i sa 8x4" elisaom,
ili da se zameni motorom od 1000-1200 Kv sa 3S 1000mAh.

--- Quote ---Robi hoće da poleti model sa 3S 2200mAh, ali mislim da to mu nećemo dopustiti  (nene) .
--- End quote ---
Model je konstruisan za težinu akumulatora od 90-120g. Ako se stavi veći od 200g, težište će se pomeriti jako napred, pa je potrebna dodatna težina na rep. Tako već nema smisla i bi će manje živahan.

--- Quote ---Meni se čini da je malo težak, pogotovo pri poletanju... posle "bacanja" brzo izgubi visinu  mmmm
--- End quote ---
To je možda bio samo prvi utisak u vetrovito vreme.  Ako tvoj leti dobro onda i pićikin treba da je isto. Mala razlika u težini se ne primeti.  Pinkfire nema napadni ugao krila, pa se leti kao 3D modeli. U borbi nema vremena ni potrebe da se vodi računa o mirmom i stabilnom letu jer je model stalno u nekom jakom manevru a koji se kontroliše sa palicom. Još jednom, za dobar let je važan dobar balans i pravilno podešavanje komandi.

tibeteagle:

--- Quote ---Jeste razmisljali o tome da uvezete neku kolicinu EPP ploca pa da combat modele pravite od njih?
--- End quote ---
@AK, odlično pitanje. Da razmišljao sam. Razlog je jednostavan tačnije komplikoman.  :big smile Jako je skupo, pa još transportni troškovi gabaritne robe, pa još naše ne euro konforne dadžine.  oo)) Izađe da je 8-10 puta skuplje od stirodur tabli koje se mogu nabaviti u svakom gradu kod nas. Drugi razlog je da je površina EPP jako gruba, nešto nalik na stiropol. Tako se ne može lepo farbati i finiširati kao stirodur. EPP jeste mekši da se učini teže lomljivim, ali se sa time izgubila jedna važna osobina i to krutost. EPP avio konstrukcije se moraju na sve strane ojačavati sa skupim ugljenim štapovima koje se isto moraju uvesti, jer oni ne rastu na našim poljima kao slama.  :big smile Sve gore navedeno u vezi sa EPP se mogu proveriti ovde http://www.flyingfoam.com/foamsheet.html
Znači stirodur i vrela žica je i dalje zakon kod mene. Treba da se obrati pažnja na dobro dimenzionisanje pri konstruisanju, da se ojačava samo tamo gde treba i da se skine svaki gram sa mesta gde to nije važno. Osim onoga što sam već uradio, stirodur može još mnogo više, pa mi je izazov dalje istraživanje. Lično ne volim plastiku kao materijal, ali onome što stirodur pruža za mogućnost primene u mom modelarstvu, ne mogu odoleti.
 (pijemo)


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version