RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (6/37) > >>

tibeteagle:
Farbanje
Sjajni eko lak za parket, grči Er-lac,  se meni pokazao do sada kao najbolja farba za stirodur modele. Mogu se nijansirati sa Dipi-jem i ostavljaju satenski sjaj posle trećeg sloja. Farbe obično umešam unapred u jogurt flašicama sa čepom. Dobro promućkam pre nego što izlijem u posudicu jer se komponente mogu u stajanju razdvojiti. Sunđer četka se isto lako može napraviti jer se u ovakvoj formi ne može kupiti. Prvi sloj upija najviše, dok drugi daje bolju pokrivnost. Treći sloj obično stavljam samo čist lak, bez pigmenta. Ovako se bodije bolji sjaj. Posle prvog i drugog sloja, šmirglam površine malo sa finom smirglom. Prvi sloj se suši najsporije, u zavisnosti gde se suši. Najbolje je ostaviti 1 dan na vetroviton mestu ili blizu grejnog tela.
Posle sušenja boje malo potamne. Dobro je ufarbati prvo neutralni komad stirodura i sačekati da se osuši i da se vidi nijansa, da li smo ovo zamislili.











Treba paziti da lak ne uđe u kanal iza balza letvice na horizontalcu. Ako uđe, odmah provući papir da upije.
Posle trećeg završnog sloja se vidi da je pojavio sjaj. Može 4. sloj da se stavi ali sjaj neče biti mnogo veći. Važno je da je farbe dosta na mestima gde će se lepiti selotejp šarke. Ovde sam sa dlakastom četkicom prešao 4. put sa čistim lakom.



Posle potpunog sušenja oko 48 sati se može izmeriti koliko teže delovi.
Pre farbanja je bilo 150g a posle 160g. Znači da je farba samo 10g ako se farba sa 3 tanka sloja sunđer četkom.

tibeteagle:
Setup
Na ovaj model sam stavio komponente koje se vide na slici.
Generalno, svaki brushless sistem je dobar a da bude u ovim granicama.
Motor: klase 45-55g, KV 1250 do 1650
ESC: 20A (18-25A)
Akumulator 2S, od 1250 do 1600mAh, 20-25C
Servo: običan 9g za park flajere 3 kom.
produžni kabel za sevo od 30cm 1 kom.
Elisa: 9x4.5"E , 9x6"E ( "E" oznaka je bolja i jača u korenu) u zavisnosti od Kv vrednosti motora
Mini prijemnik do 10g. za RC sistem koji imamo.



Dok se suše delovi da lemimo malo.
Kako sam pre rekao, žice od ESC do motora sam direktno lemio bez konentora. 
Da bude za koji gram model lakši, sa težinom 3 para konektora.





tibeteagle:
Horizontalac - razdvajanje i postavljanje samoleljive šarke i poluge
Nadam se da je sa slika sve jasno  mmmm





Rezati pod malim uglom više puta.















Razmak 0.5 do 1mm

















Skinuo sam selotejp i ufarbao ivice. Posle sušenja sam ponovo sastavio sa trakom selotejpa



Kapanjem Eko laka na 4 ivice sastava i sačekamo da polako kapilarnost uvuče. Višak obrišemo papirnim ubrusom.





tibeteagle:
Eleroni i ulepljivalje krila
Postavio sam krilo na tvrdu ploču ispod kraja krila i stavio lenjir na krajene kanala. Na krilu je označeno, sa urezanim kanalima, kolika treba da je pokretna površina.Tankim oštrim skalperom sam u više prolaza presekao pod uglom oko 30 stepeni. Komada koji ispada je eleron površina. Od elerona isto treba odseći pod uglom od oko 30 stepeni.









 Kanal treba da je na DONJEM delu krila!!!







Komandni krak na eleronima treba da su prema gore, jer su servoi iznad krila.



Pre nego što se stave eleroni na krilo, krilo treba da se ulepi u trup. Postavi se tačno na stredinu. Proveriti da li je ramenjača pod pravim uglom u odnosu na trup. Kapa se Eko lak na sastave. Ne treba odmah da lak ispuni sve zazore. Bitno je da se tačno fiksira krilo, a posle se može još kapati lepilo koliko treba.









tibeteagle:
Vertikalac
Lepio sam sa epoksi lepkom, a može da se lepi na način kao horizontalac.





Važno je da se ulepi tačno u osi trupa, jer će inače model vuću u jednu stranu, a mogućnost za trimovanje nema.





Model je gotov i spreman da prihvati RC opemu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version