RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (7/37) > >>

tibeteagle:
Opremanje
Prvo sam stavio servoe i komandne poluge.
Ispod trupa sam iskopao kanal za servo kabel i sa vrelom žicom probušio do servoa i do mesta gde će biti prijemnik.
Rupe traba da su eliprične i da prođe glava servo kabla.









Kanal se može zalepiti selotejpom i ufarbati sa bojom trupa.





Sve servo kablove sam izvukao na najveći otvor na trupu.



Priključio sam prijemnik i uključio predajnik. Kada servoi stanu u nulti položaj, stavio sam poluge na servo.



Servoe sam zalepio sa Eko lakom kapajući nekoliko kapi. Pošto su ulazili pasent u otvore na trupu, lepio sam samo  sa jedne strane.













Poluge se mogu staviti samo tako da se skine krak na servou, povuga se uvuče u kormilo, potom u krak servoa i stavi se nazad na servo.







Veliki otvor je mesto gde se spajaju akumulator i regulator. Posle priključenja konektori se gurnu u trup.







Ispod leve strane krstastog nosača motora sam stavio podlošku M4 da bih dobio ugao na desno od oko 2 stepeni. Na slici je trup okrenut pa je to ovako obrnuto.





GOTOVO! (yay)

Kraj, Vége, The End, Konec, Fine, Ende, (fiu)

Program end;

Go sub test; http://rcfly4um.org/index.php?topic=4376.msg25049#msg25049
go to (spava)

 ;namig




misha:
pole ovakvog posta, covek pozeli da odmah ujutru sklopi jedan ovakav avioncic
 (res)

tibeteagle:
Rezime
Model leti dobro. U jakim zaokretima ostaje stabilan. Malo je brz, pa sam se kasnije setio da se može skinuti gas  lol
Model je na kraju ispao 406g + malo balasta na rep oko 8g = 414g sa punim akumulatorom  :big smile
Površina krila je oko 13.5 dm2 koliko CAD program pokazuje, pa je po složenoj računici opterećenost krila 30.7 g/dm2
Konstruisao sam ga za malo lakše komponente, koje su većinom u prenjem delu modela, mislim i na lakšu elisu, jer je lakše balansirati ako je model nosat.
Težište je na ramenjači +- 3mm.



Ovi balasti na repu se lako mogu menjati po potrebi skidati i dodavati i na terenu i sigurno neće ispasti.



 

Misha, kada budem imao izrezan kit na prodaju, objavi ću u rubrici kupujem-prodajem.

 ;namig

flugzeug:

--- Quote from: tibeteagle on June 09, 2010, 02:20:38 PM ---Rezime
Model leti dobro. U jakim zaokretima ostaje stabilan. Malo je brz, pa sam se kasnije setio da se može skinuti gas  lol

--- End quote ---

aplauz Sve pohvale ;) fenomenalno  (work)   (res) :mhm  ()-()  (<--) (pijanoo)

Mythbuster:

--- Quote from: tibeteagle on June 09, 2010, 02:20:38 PM ---Rezime

Model je na kraju ispao 406g + malo balasta na rep oko 8g = 414g sa punim akumulatorom  :big smile
Površina krila je oko 13.5 dm2 koliko CAD program pokazuje, pa je po složenoj računici opterećenost krila 30.7 g/dm2


--- End quote ---

Ako smem da primetim, u povrsinu koja se uzima u obzir za racunanje opterecenja( bas tom slozenom racunicom) ulazi i povrsina horizontalnog stabilizatora, koju si nadam se uracunao u onih  13.5 dm2.
Ako nisi, onda si jos na dobitku, opterecenje ce biti i ispod 30g/dm2.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version