RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (8/37) > >>

tibeteagle:
Horizontalac nisam uračunao a i neću, jer horizontalac ne nosi nikakav teret, samo stabilizuje. Znači potpuno je neutralna površina u funciji nosivisti pod svim uglovima letenja. Možda se može dodati deo donje površine trupa ali ne bi bilo realno jer pritisak na gornjem delu trupa to neutralizuje.
Lako se može smanjiti jedinično opterećenje sa smanjenjem tereta ili povećanjem krila, ali je ono važno radi stabilnosti kod ovakvih modela. Znači nije dobro ni malo a ni veliko. Za ovu veličinu modela je ovo optimalno. Pogledaj parametre sličnih modele ove kategorije malih skejl modela, recimo: http://www.alfamodel.cz/ Idu do maks. 35g/dm2, znači već sam u dobitku.
 ;namig

Mythbuster:
Ma nema potrebe, pitanje nije sustinske ( veliko ili malo opterecenje) vec principijelne prirode, opterecenje se racuna na ukupnu nosecu povrsinu a tu se racuna i horizontalna stabilizirajuca povrsina i projekcija krila koje prolazi kroz trup, znaci, sve od (i izmedju) nosecih povrsina sto se projektuje na horizontalnu ravan.
Takva je teorija usvojena, nisam je ja izmislio.

Da li mi se cini, ili ti zauzmes gard na svaku , pa i dobronamernu primedbu?
Nema potrebe, bar sto se mene tice, tvoji prikazi , stavovi i ideje su toliko osvezavajuce za ovaj forum da bi bez tvojih radova bilo pomalo dosadno.
Nove tehnike i tehnologije primenjene u modelarstvu, za sve nas su riznica ideja.

Veselo letenje.

tibeteagle:
Da, Mythbuster imaš pravo, jer moji neki kometari imaju hladnu tehničku i suštinsku prirodu. Nema tu nikakav guard.  ;namig
O ovakvim i sličim stvarima smo već diskutovali na jednom topiku: http://rcfly4um.org/index.php?topic=562.0
Suština je da smo konstatovali, koliko vrsta letelica, toliko vrsta teorije.  mmmm
Za konvenciju o izračunavanje operećenosti imaš pravo, ali ja i dalje smatram nerealnim. Da nije to Graupnerova komercijalna varka, da parametri izgledaju malo primamljivije. Kod njih se 6-o kanalni RC sistem zove 12 kanala  :sljus već od početka 1970-ih, kada sam kupio moju prvu 4 odnosno 8 kanalnu stanicu.
Ja polazim od fizičke činjenice. Koliko nema smisla uračunati H. površinu evo mog razmišljanja. Recimo, ako promenim veličinu površina stabilizatora, odnosno horizontalca, koji po nečijoj konvenciji ulazi u uračunavanje opterećenosti, letne osobine modela se u opšte neće promeniti (osim u nekim specijalnim slučajevima jedrilica i sl.) a vrednost opterećenja će pokazivati razliku.

Možda na nekom drugom topiku možemo nastaviti, pa slobodno otvori pa da diskutujemo u edukativnom duhu ovog foruma.  Mada sam ja više praktičar (tehnokrata  :big smile) nego teoretičar, kako si primetio. Namerno ne unosim puno teorije, jer ih ni sam nemam puno, a sve odbacujem što mene i druge samo odvlači od glavnog cilja, a to je uspešno i sigurno poleteti. Poznajem dobre teoretičare aerodinamike, koji nikada ili veoma malo lete a pogotovo ne prave dobre modele letelice.
Drago mi je da ti se sviđaju moji jednostavni radovi. Sve je OK. ;namig

tibeteagle:
Novi članovi flote. Pinkmesser i Pinkcurtiss.

 

tibeteagle:
Konačno stigao sam da kompletiram nekoliko kitova. Formirao sam cenu koja je s obzirom na kvalitet delova i dobre letne osobine prihvatljiva, pogotovo u paru.
Evo oglasa za PINKFIRE u kitu:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=4624.0
Bi će i drugih modela kasnije ,samo da prođu testove.
 (work)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version