RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (14/37) > >>

Gabor:
Pre neki dan sam nalepio i vertikalac, a danas sam počeo sa štelovanjem stanice i modela...



Uspeo sam naći i mali četvorokanalni prijemnik, tako da neće biti problema oko mesta u modelu



Namontirao sam i motor



Nije mi se svidelo kako je selotejp nalepljen na krila, elerone, pa sam ih skinuo i naneo samo na taj deo još jedan sloj providnog laka. Površina bi trebala da bude još bolja, pa.... videću sutra kad se osuši.



tibeteagle:

Balans modela je poželjno proveriti. Za to može da posluži veoma jednostavna spravica od storidura 2cm. Treba da se proverava letno spreman, sa svim postavljenim komponentama. Težište treba da je u vertikalnoj ravni sa ramenjačom +-2mm.



I kod novijih verzija kita ovog modela poluga se upušta u ploču pokretnog dela horizontalca. Treba da se iseče 1mm i da se ulepi sa 2 komp. epoksidnim lepkom. Za rudu je najbolje koristiti čeličnu žicu od 0.8mm. Ako nema, onda što tvrđu od 1-1.2mm, ali onda treba de se prošire rupice na polugama za toliko.

tibeteagle:

Ovo je moj kolega Saša sa palića (nije aktivan na forumu), koji je isto zavoleo kombatovanje. Uspešno je i on sastavio, opremio i poleteo svoj primerak Pinkfire10e još prošle godine.


Gabor:

--- Quote from: Gabor on June 01, 2011, 10:10:30 PM ---
Nije mi se svidelo kako je selotejp nalepljen na krila, elerone, pa sam ih skinuo i naneo samo na taj deo još jedan sloj providnog laka. Površina bi trebala da bude još bolja, pa.... videću sutra kad se osuši.


--- End quote ---

Sloj laka je pomoglo, sada selotejp puno bolje drži elerone za krilo...

Danas sam prelemio i konektore, morao sam da okrenem žice zbog pravca kretanja motora, čičak traku nalepio na bateriju, i izmerio sam model



Kao što vidite, težina modela je 391 g.

Još treba kablove da smestim unutar trupa, da izbalansiram model da CG bude po uputstvu i posle da ga poletim...


Gabor:
Kad sam hteo da stavim bateriju u model onda sam primetio da ne može ući unutra, smeta onih 2-3mm gde žice izlaze van zaštitne folije



Baterija će da ulazi tako, da ta strana gde su konektori dolazi sa prednje strane modela, žice će biti "prilepljene" za bateriju, da ne bi slučajno izašli prema propeleru. Malo sam morao da proširim rupu sa strane zbog lakšeg prilaza i spajanja baterije sa ESC.



Prijemnik sam umotao u sunđer i stavio ga na mesto, samo antenica viri napolje iz modela



Za nameštanje težišta, trebao sam dodati 2kom. šrafa na kraj trupa







Prvom prilikom da idem na livadu, nosim model na testiranje, pa sledi izveštaj...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version