RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Pinkfire10e kombat model

<< < (15/37) > >>

tibeteagle:

--- Quote ---Kad sam hteo da stavim bateriju u model onda sam primetio da ne može ući unutra, smeta onih 2-3mm gde žice izlaze van zaštitne folije
--- End quote ---
Gabore, probaj da odstraniš pokrivnu foliju sa LiPo tamo gde žice izlaze. Pogledaj šta sprečava da se žice ne mogu povući, saviti malo unutra. Novija verzija trupa je šira za 6mm između ostalog i iz navedenog razloga, kvrge na LiPo pakovanjima.  :'(  ???

Iztrimuj sve komande na nula stepeni. Najvaći odkloni da ne budu veći od oko 15-20 stepeni. Posle možeš da povećaš.

 (plz) ne ostavlaj goli navoj na motoru. Stavi originalni spiner, plastični ili nešto tupo na kraj. Ovo je važno bezbednosno pravilo kod svih motornih modela koji imaju napred elisu, bez obzira na veličinu modela.  3aa
Nikako nemoj poletati u jakom vetru prvi put! Sretno poletanje  (thumb)

Gatti.Gatozza:
To sa spinerom kao bitnim faktorom bezbednosti sam već pročitao na par mesta. Može li se dobiti kratko pojašnjenje u vezi toga?

tibeteagle:

--- Quote ---To sa spinerom kao bitnim faktorom bezbednosti sam već pročitao na par mesta. Može li se dobiti kratko pojašnjenje u vezi toga?
--- End quote ---
Gatti.Gatozza umesno pitanje i veoma važno.  (thumb)
Krartko: Ako te udari tupi spiner u glavu umesto šiljatog, onda manje boli.  :big smile U svim bezbednosnim pravilnicima skupova i takmičenja je to obavezna stavkla. Nije šala.  (nene) Odnosi se i na sve isturene šiljate delove na modelu, koji su zabranjeni. Orignalni spiner koji se daje sa elektro motorima je nedovoljno tup. Ipak je nešto bolje nego gola osovina. Najbolje je staviti što veći, tuplji i mekši.  http://rcfly4um.org/index.php?topic=3667.msg20407#msg20407
U brzinskim i kombat kategorijama i šlem za pilote je obavezan. Hokejski, biciklistički, motorni, građevinski, rudarski, tenkovski... svejedno.

Lepo je gledati kako se ljudi ozbiljno odnose prema ovim stvarima i znaju da uživaju u interaktivnom RC letenju, pa čak i u sibirskoj hladnoći.  (fiu)

vladad:
Kupio sam u HK da li sam napravio glupost... mmmm
Jedino je ona ostala! oo))
TGY Slow Fly Prop 9*3.8SF w/ shaft adapters

tibeteagle:

--- Quote ---Kupio sam u HK da li sam napravio glupost...  Jedino je ona ostala! poludeo TGY Slow Fly Prop 9*3.8SF w/ shaft adapters
--- End quote ---
Bi će dobro, ako su ti ostali delovi sa pre navedenim parametrima.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version