Author Topic: AP (by Fenix)  (Read 110218 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: AP (by Fenix)
« Reply #60 on: June 23, 2009, 01:45:49 PM »
I slike i snimak su ti fenomenalni...koja je ovo kamera i koja je rezolucija kada je ovako jasno. (:sok:) (:sok:) (:sok:) :)aplauz :)aplauz :)aplauz 

ekstra

poz...Sasa
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #61 on: June 24, 2009, 06:07:26 PM »
Sasa,sto se tice aparata ja sam izabrao Olympus mju 820 8 mega pix.Opsirnije o svemu ovome tj.ugradnji ,podesavanju aparata imas takodje na ovome mjestu http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.30
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #62 on: June 28, 2009, 02:24:38 PM »
 Sve je kompletirano samo cekam da ova kisa prestane  pa da aparaturu vinem u nebesko plavetnilo.Prateci projekat Zorana Grujica o kome mozete da citate na ovome mjestu http://rcfly4um.org/index.php?topic=1044.0 tada sam razmisljao da nabavim indeticnu opremu.Poslije prvih letova Zoran navodi da ima problema sa smetnjama jer je njegov predajnik na 500mW tako da bi bilo pozeljno postaviti slabiji predajnik.Tragajuci po internetu naisao sam na ovaj sajt  i pronasao ovaj wireless sistem http://www.r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcsc00004&PHPSESSID=d39cf3ab51dafb6764f8d0657bfe0fcb
 Ovaj predajnik je snage 200mW i po nijhovim tehnickim karakteristikama ima domet 1.5 km  mmmm  ") neka ima i 150m sasvim zadovoljavajuce.Radni opseg je od 9V-12V st je ideala za 3s sa kojima ja letim.
Sto se tice cijene dosta je jeftiniji nego sistem koji je Zoran kupio u video range http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_21&products_id=24   http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_21&products_id=25 a da li ce imati iste isli slicne karakteristike to cemo da vidimo uskoro.
 Ja sam platio sa postarinom 50 evra ovu spravicu sa kojom dodje i solidna kamerica (mada je ja za sada necu koristiti ali ce valjati za neke druge modele),dobiju se svi potrebni kablovi ispravljaci konektori za opcije baterijskog napajanja.
Kao sto sam i rekao sve sam povezao t.j izbacio sve nepotrebne konektore koji samo povecacaju tezinu i na zemlji funkcionise sve o.k.
 Da imam lap top najvjerovatnije bi bila za pocetak ta opcija za monitiring tako da bi bilo potrebno kupiti kablove sa kojim dodje i program http://www.amazon.com/EasyCap-Capture-Adapter-Editor-Software/dp/B001BWU8US
 Za moje potrebe bolja je varijanta sa monitorom  jer za prenos i slikanje i snimanje koristim aparat pa svi ti podaci idu direktno na karticu pa mi nije potreban lap top za snimanje.Ja sam se odlucio za ovaj TFT 7 inch wide monitor koji kosta 70 evra.Takodje sa ovim monitorom dodju  svi prikljuci za napajanje i video i audio prenos.Posebno su me odusevili nosaci koje sam iskoristio i napravio nosac koji ce se kaciti na stanicu,tako da ce mobilnost biti zadovoljena dok se sa opcijom lap top uvjek vezani za jedno mjesto a vidljivost na lap topu je smanjena na dnevnom svijetlu.Na ovaj monitor sam postavio i vizir koji stiti od svjetlosti.Uskoro cu monitor kao i prijemnik sa baterijama postaviti na stativ od kamere tako da ce postojati i ta varijanta.
 Sada ide par fotografija a u slijedecem postu opsirnije o instaliranju ove opreme.

 
 
« Last Edit: June 28, 2009, 02:31:49 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: AP (by Fenix)
« Reply #63 on: June 29, 2009, 05:08:37 PM »
SUPER!
Posto sam ja ubio jedan video predajnik pazi da ga niposto ne ukljucis pre nego sto dobro zavrnes antenu!

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: AP (by Fenix)
« Reply #64 on: June 29, 2009, 05:19:55 PM »
fenix druze jedva cekam rezultate (snimke) posto sam ja sa svojim predajnikom jako nezadovoljan. A ovaj komplet je prilicno jeftin pa da ga i ja nabavim ako ima neki solidan domet

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #65 on: June 30, 2009, 02:45:27 PM »
 Sto se tice posmatranja videa postoji nekoliko rjesenja.Na raspolaganju su: video naocari,zatim lap top i monitor.Ja sam se za sada odlucio za ovaj monitor a u ubuduce mozda budu i video naocare sa sve trakerima,ali to bi sve islo i na neki drugi model.Ja sam odlucio da monitir instaliram na stanicu jer je sa monitorom dosao odlican nosac.Od Al profila sam napravio nosac koji ide na stanicu.Bitno je da se ovo sve lako montira i demontira.Na postolje ovog nosaca sam postavio cicak traku na koju postavljam bateriju za napajanje monitora.
Iako na dnevnoj svjetlosti ovaj monitor ima dobru vidljivost za svaki slucaj sam napravio vizir koji po jakom suncu moze biti veoma koristan 8) Vizir sam napravio od ambalaze u koju su upakovali ovaj video sistem kad su ga slali  :)aplauz odlican pjenasti materijalkoji se koristi za izradu repniih povrsina kod nekih modela.

 

  Sto se tice povezivanja prije svega treba provjeriti sve zice da slucajno ne bi osjetili onaj odvratni misris gorevine i neprijatan zvuk przenja ")
Kad bi na model isli svi kablovi povezivanja bi bilo veoma lako jer su svi prikljuci u kompletu sa ovim sistemom.Predajnik je tezak 32 gr. dok samo kabal za povezivanje tezi 35 gr.zato je bitno sve nepotrebne konektore skinuti.Tako sam i ja uradio.Ipak sam ostavio original konektor za predajnik  na njemu se nalazi kabal za napajanje i kabal za video signal na koji sam zalemio kabal od aparata.Zahvaljujuci Zoranu primjenio sam njegov sistem napajanja sa baterije od modela tako da nema dodatnog opterecenja.
U svemu ovome bitan je samo ovaj jedan kabl koji treba pravilno spoiti i sistem je spreman za upotrebu.Za prijemnik je potrebno napraviti kabl za napajanje.

   

 To bi bilo to u slici i rijeci,jos samo da kazem da je juce sistem lasiran i mogu reci da je ovaj sisitem ispunio sva moja ocekivanja.Iako je ovakav vid letenja jedno novo iskustvi i treba malo treniranja jer nema kontra leta  :_D ,tako da mi je ovaj put bilo bitno da vidim: da li ima smetnji?Da li predajniku smetaju vibracije?Da li predajnik ometa servoe i rad elektronike?
Mogu samo reci da su odgovori na sva ova pitanja pozitivni i da je slika odlicna.Sledeci let ce biti na vecim visinama tj. da vidim kad ce signal da se gubi.Za sada toliko ,ako bude vrijeme dozvoljavalo danas opet letim pa postujem uskoro.  (pijemo)  (<--)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #66 on: July 12, 2009, 11:25:59 AM »
 Ova da videa sam zavrsio davno ali evo tek danas ih postavljam, napokon.Kao sto sam i prije rekao veoma sam zadovoljan sa ovim sistemom.Prvi i drugi let je bio sa Towerpro motorom  koji je ipak slab za ovo dodatno otezanje.Poslije ovoga sam stavio jaci motor pa je treci i cetvrti let bio na vecim visinama.Naravno signal se ne gubi  ima malih prekida ali sve u svemu opet kazem veoma sam zadovoljan.Naravno da jos prestoji experimentisanje u vezi polozaja antene.Za prva dva leta antena je bila na modelu okrenuta prema gore a treci i cetvrti let je bila ispod trupa okrenuta prema dole i tada je dosta bolji signal.
  Nakon slijetanja sjeli smo u auto i otisli do najudaljenije tacke do koje je model letio i kilometar sat je pokazao 300m,e sad koja je tacna visina nisam sigura procijenite sami.
 Za sada evo prva dva videa a treci i cetvrti ce biti uskoro. (pijemo)

                             


                             
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: AP (by Fenix)
« Reply #67 on: July 12, 2009, 09:55:21 PM »
 ;namig

Svaka cast Fenix-e, oprema deluje solidna i sasvim dovoljna za nase potrebe (to jes moje).
Cena je smesna u odnosu na ono sto se dobije i vidi.
Razmisljam se da porucim isti Set pa me zanima dali si u medjuvremenu proverio domet i kako si zadovoljan sa istim, sto se tice kvaliteta videa koji si postavio u potpunosti zadovoljava moje potrebe.
Takodje me interesuje koji si Set porucio PAL ili NTSC.

Jedina stvar koja mi trenutno stvara glavobolju jeste, dali i kako taj sistem radi sa (mojom) Stanicom Spectrum DX6i koja takodje radi na 2,4GHz-a.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: AP (by Fenix)
« Reply #68 on: July 14, 2009, 11:44:34 PM »
Bravo fenix!  (yay)
Dobra oprema, lepo letenje, super snimci.
 (thumb)

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: AP (by Fenix)
« Reply #69 on: August 04, 2009, 11:28:53 AM »
Zanima me samo kako si narucio sa r2hobbies-a kada nigde na spisku nema MNE

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: AP (by Fenix)
« Reply #70 on: August 04, 2009, 11:45:55 AM »
;namig

Jedina stvar koja mi trenutno stvara glavobolju jeste, dali i kako taj sistem radi sa (mojom) Stanicom Spectrum DX6i koja takodje radi na 2,4GHz-a.
Ovih dana sam malo istrazivao i kako ljudi kazu problem moze nastati na modelu jer ce domet prijemnika biti smanjen, ali svi redom koji koriste video link na 2.4GHz se zale da im 2.4GHz RC stanice kvare prijem video signala. Na manje 10m rastojanja ljudi imaju linije po slici, a sto je rastojanje manje smetnje su vece...  Nije to kompatibilno. Nije pravljeno da bude kompatibilno! Sve sto mi sad radimo je budzenje dok neko ne napravi kmpletan sistem...

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #71 on: August 06, 2009, 01:15:25 PM »
Dragane ogovor sam ti poslao na PP,tibeteagle hvala na lijepim rijecima  (pijemo) .Sta reci nego idemo dalje.Poslije prvih probnih letova uslijedila je zamjena motora pa sam na  model postavio ovaj motor sa elisom 9x6 http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5690&Product_Name=Turnigy_2217_16turn_1050kv_23A_Outrunner tako da sada letim sa baterijom od 1700 mAh i 2200 mAh a model vuce u nebesko plavetnilo bez problema.
 05.07.iako je citav dan padala kisa u popodnevnim satima sam uspio poletjeti model da bih testirao video prijemnik i predajnik na vecim visinama.Novi motor je odradjivao svoj dio posla, video signal je bio odlican i na ovim vecim visinama ali priroda je nepredvidiva  :mhm i kad je model trebao jos da ide u vece visine pocela je kisa,pa sam model morao aterirati prije vremena. :sljus Evo i mali video koji sam tada snimio.Bilo kako bilo i ovaj let je bio uspjesan jer je video sistem i sa ove visine dobro funkcionisao.Nadam se da cu na sledecem snimku zabiljeziti na kojoj se to visini gubi video signal.Kao što sam i prije rekao ja sam i sa ovim prezadovoljan.

                                           
« Last Edit: August 06, 2009, 01:18:34 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #72 on: September 15, 2009, 03:38:33 PM »
 Slow stick je dobio novo krilo od balze sa eleronima.Krilo je napravio Bato Pepic jer sam njemu dao motor od trenera tako da je ovo krilo neki vid kompenzacije    :mhm Ja sam ugradio elerone,servoe ulijepio krila i presvukao krilo.Vec je isprobano i leti dobro naravno za raziku od slow krila malo brze.Ovo krilo cu koristiti i za mAgPia koji nije odavno letio jer treba da mu ugradim novi motor malo jaci od dosadasnjeg.
Posto je u pitanju balza a ona je ovdje rijetkost i ove detalje sam zabiljezio.  (photograf)  Uskoro ce biti slika i videa...

 
 
         
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #73 on: September 27, 2009, 12:41:06 PM »

 Evo par fotografija i video koje sam snimio za vrijeme odmora na Durmitoru.Sve je snimano sa slow stick-om ali uz monitoring sve je lakse.Na pocetku videa je snimak gdje se vidi kako sam za dlaku izbjegao sumicu prilikom jednog slijetanja  (fiu) Posto na planini vjetra ne hvali bilo je tu momenata kada se moglo letjeti sa slowom i napraviti par fotografija,a glider se peglao po padinama do iznemoglosti ali o glideru na drugom mjestu.Na posljednjim fotografijama koje nisu fotografisane iz vazduha je predio Kanjona nevidio i rijeke Komarnice a tu je i Crno jezero kojeg sam takodje planirao da snimim ali zbog velike guzve auto sam morao parkirati doaleko od rampe pa mi je bilo tesko nositi svu opremu do jezera ali bice iduci put.A sada par fotografija i video  (photograf)



                                                     
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #74 on: February 11, 2010, 11:05:22 AM »
  Nakon krace pauze evo malo fotografija iz arhive  :big smile Ove fotografije su napravljene u septemru 2009.godine.E od tada nastaje pauza sto se tice snimanja sto zbog loseg vremena,obaveza a najbitniji razlog je sasvim nesto drugo  ") ali o tome u sledecem postu.Ovaj zimski period sam iskoristio za  (work) tako da ce AP biti u pravom smislu obogacen sa novim modelima,opremom...kako kazu nekako s'proljeca  (yay) A sada naravno fotke za koje je zasluzan naravno SLOW jer je bez premca najbolji za AP platformu,spor i miran let vrijeme trajanja leta do 10 min.a uz monitoring sve je lakse.Pozdrav do sledeceg kuckanja  (pijemo)

   

 

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com