Author Topic: Idemo na voznju!  (Read 145664 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Nova staza
« Reply #90 on: February 13, 2011, 12:31:30 AM »
NEMA na zalost nista zanimljivo, ali ove godine moramo nesto napraviti !!!


Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Nova staza
« Reply #91 on: February 13, 2011, 04:50:30 PM »
Okacio sam par fotografija sa Galovice danas na sajt BG RC kluba (link pri dnu stranice www.ultrahome.in.rs/rc). Izvinjavam se sto nisam ostao dovoljno dugo da upoznam sve koji su bili, uglavnom sam razgovarao sa Kristijanom i Bignedom. Ostali sa fotografija mogu da mi se jave na Personal Message (da ih potpisem ispod fotografije) i / ili se uclane u BG RC klub (besplatno je, ne moze da skodi  ;) koji sam nedavno osnovao. Na sajtovima inostranih RC klubova uvek ima puno fotografija ucesnika, clanova i takmicara, pa zasto da mi budemo anonimni, neka za pocetak web strane BG RC kluba budu vas foto album sa druzenja  :)

Mihailo
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: Nova staza
« Reply #92 on: February 13, 2011, 08:16:08 PM »
Vidis Mihajlo da sam te uputio na pravi forum da postavis reklamu za stazu  (pijemo)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nova staza
« Reply #93 on: February 13, 2011, 09:20:08 PM »
Ovaj topik je otisao skroz u drugu stranu ali neka. Danas sam bio na Galovici sa klincem i nazalost nisam mnogo ostao jer je njemu bilo hladno. Ali moram da priznam da sam se iznenadio kada sam video koliko ljudi ima i sa kojom opremom  :)aplauz.  Uglavnom se vozi Kyosho Inferno 1/8 nitro u raznim varijantama.  Ovo je jako dobro jer onda razmena delova ispadne vrlo jednostavna!

Mislim da se definitivno stvorila kriticna masa i da je sada samo potrebna lokacija za koju je poznato da se ljudi tu okupljaju i bice zabave i voznje svaki vikend kao sto je to slucaj sa avionima na 13. Maju. Kada vec pominjem 13. Maj, na putu ka aerodromu kada se skrene na makadam posle jedno 200m sa desne strane postoji fantasticno mesto za voznju autica. Posuto je sitnim sljunkom (neko krenuo da zida pa odustao, izvrsio samo pripremu terena pred asfaltiranje) koji je jako dobro utaban, kvadrat 50x50 metara idealno za voznju! Fale skokovi ali se i to da napraviti. Jedino sto moze da bude problem je relativna blizina aerodroma (700m vazdusna linija)  i mesanje frekvencija sa avio modelarima za one koji jos uvek nisu presli na 2,4GHz.

Ja definitivno nastavljam sa sklapanjem moje Ultima RB5 pa se nadam da je napokon i probam za naredni vikend!

poz
Veljko

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #94 on: February 13, 2011, 09:39:16 PM »
@magic

Aj javi kad budes isao do 13.maja pa da bacimo pogled zajedno.. mozda neka proba  mmmm

Bejah i ja danas na Galovici ali tek oko 13,30 - 14,00.

Poz!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Nova staza
« Reply #95 on: February 14, 2011, 08:56:09 AM »
Lako je moguce da nastane veliki problem na 13 maju ukoliko se na dve relativno bliske lokacije nadju avioni i automobili RC sa raznilikim uredjajima gledano po frekvenciji. Ne vozim atomobile na RC i samo predpostavljam da nemoze da nastane velika steta kod smetnji u komandovanju dok kod avona na RC znaci gubitak letilice. Nadam se da nema onih koji bi zeleli da naprave stetu drugima. Lakse je naci stazu za autice nego aerodrom za letenje.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nova staza
« Reply #96 on: February 14, 2011, 10:53:38 AM »
Gile u potpunosti se slazem i zato sam odmah napomenuo moguci problem! Moje iskustvo sa MHz stanicama za automobile je da imaju vrlo mali domet, ne preko 200m jer vise je apsolutno nepotrebno.

Inace ovo sa postarinom u BG je 20Eur (posto zbog vrednosti ne podleze carini) resava sve probleme: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10608

poz
Veljko

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #97 on: February 14, 2011, 11:30:25 AM »
Pa ako realno pogledamo, juce na Gaovici su mnogi vozili Mhz stanice. Cak je i u jednom trenutku nastala smetnja na jednom modelu
ali to i nije tako strasno osim pesacenja za istim :)

Najvise bi odgovarala zemljana podloga, tako da se potraga za stazom nastavlja.
Koliko god sljunak bio utaban mislim da ce se autici vremenom ukopavati..

Pozdrav!

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #98 on: February 15, 2011, 06:58:23 PM »
Evo sta se desava sa zemljom, mislim da ce sa tucanikom biti jos gore..
made by Baja  :jaki:







Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #99 on: February 15, 2011, 07:10:38 PM »
@magic

Jel vidis sta se desava kad das Aleksi elana da se igra.. zaleteo se covek sa sporohodnom kosacicom na Baju! (kao lopatom na bager)  (zid)

 :_D




Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Nova staza
« Reply #100 on: February 15, 2011, 09:31:59 PM »
Jbg, pa ne zove se slucajno "baja"!

poz
Veljko

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #101 on: February 15, 2011, 11:55:58 PM »
E to sam pokusavao da objasnim Aleksi, medjutim on je tvrdoglavo neko momce  :sljus

Tuzno je kad autic vracas sa livade u torbi.. neki bi rekli "rasklopljenog"  (fiu)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Nova staza
« Reply #102 on: February 16, 2011, 02:18:43 PM »
Pa da, ti samo objavljujes slike mog slomljenog tocka a tvoj amortizer nista, nema veze. Ako je moj auto sporohodna kosacica onde je tvoj samohodna sto smo videli u vise navrata kada sama doda pun gas i ode u tri lepe sargarepe pa ti trci za njom :hehe i naravno polomi tocak ali to nisi slikao naravno. Tako da nije ni Baja kao sto se prica prijatelji moji.

Offline Dorcolac

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 241
Re: Nova staza
« Reply #103 on: February 18, 2011, 03:54:31 AM »
Ili si naivan ili si  oo))

Meni ne treba stanica, Baja sve radi sam  :big smile


Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
popusti pri kupovini RC modela
« Reply #104 on: February 25, 2011, 12:49:53 AM »
Posle mesec dana od osnivanja BG RC kluba, sa ponosom javljamo da smo uspostavili saradnju sa najvecim uvoznikom RC igracaka i modela u Srbiji, i da smo clanovima obezbedili mali, ali znacajan, popust pri kupovini proizvoda cene iznad 6000 dinara. Pozivamo sve zainteresovane za Ansmann, E-sky i ostale programe ovog uvoznika da se uclane u klub (clanstvo je besplatno) i narucujuci preko njega ostvare popust i / ili pomognu da klub u buducnosti daje jos vece popuste. Prijavite se na www.ultrahome.in.rs/rc
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka