Author Topic: Pomoc oko motora  (Read 3813 times)

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Pomoc oko motora
« on: June 10, 2010, 04:32:32 PM »
Imam avion koji je u sustini Easy star samo americke proizvodnje i zove se Sky surfer. Istih je i dimenzija. Juce mu je crkao motor i to posle samo 20 minuta leta iz nekoliko startova. U pocetku je motor radio O.K. pa je onda krenuo da trokira, odnosno prekida obrtanje na deo sekunde pa nastavi dalje i kasnije je sam menjao broj obrtaja dok radi. Posle je skoro skroz prestao da se okrece.
Pitanje je da li iko ima ideju sta je konkretno otislo kod motora i zasto? Motor je mali. Ne znam mnogo o tome ali znam da mu je oznaka (barem po site-u firme) 2620. Koliko je to u Watima? ESC je 25A.
Koji drugi motor da uzmem sto se jacine tice?
Zasto je mozda crkao motor da mi se ne desi isto i drugi put isto? Da li je u pitanju sto je potisni pa se ladi samo kroz malu rupu, ili ne podnosi veci broj startovanja i gasenja za redom?
Ako neko ima ideju i savet nek napise nesto. Hvala

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc oko motora
« Reply #1 on: June 10, 2010, 04:38:31 PM »
Mozda je problem u kontroleru, moguce da je motor ocesao kablic dok se okretao pa je napravio spoj, mozda je slab spoj izmedju kontakata tri kabla izmedju kontrolera i motora pa je motor gubio jednu fazu dok nije crkao kontroler, ima mnogo mogucnosti.

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc oko motora
« Reply #2 on: June 10, 2010, 05:10:00 PM »
Hvala ivanmagd na brzom odgovoru. Ono sto nisam napomenuo je da je moj klinac vozio avion i da ga je slupao. Cini mi se da su od tada i poceli problemi sa motorom. Nije nesto jako opalio o zemlju pa nisam brinuo mnogo ali izgleda da je trebalo. Moguce je da je gubio fazu ali nije sigurno od kontakta Motor-ESC jer sam to proverio. Da li moze kontroler da crkne posle pada iako se nije pomerio sa svog mesta i nije udario u zemlju niti ga je ista udarilo? Kako to moze da se proveri?

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc oko motora
« Reply #3 on: June 10, 2010, 05:12:55 PM »
Jos nesto da pitam, da li moze ESC od 35A umesto ovog od 25A na isti motor? Imam jedan od 35 pa da probam da li je u pitanju to sto si rekao da je crkao on a ne motor.
Pitanje je verovatno glupo i trebalo bi da moze, jer je amperaza veca.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Pomoc oko motora
« Reply #4 on: June 10, 2010, 07:05:12 PM »
Naravno da moze, sto je veca amperaza to ce regler i u extremnom rezimu rada ostati hladan.Probaj moguce da je regler al dok ne probas neces znati.

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc oko motora
« Reply #5 on: June 11, 2010, 08:51:27 PM »
Hvala i ivanmagd i enesu na savetima. Problem je resen. Kontakt jednog kabla na vezi ESC-motor je bio los, iako je sve delovalo O.K. Cak je i nagoreo malo. Kada sam sredio kontakte, sve radi kako treba. Da nisam probao da zamenim ESC ne bih ni provalio u cemu je problem. Jedino je muka ziva skidati i vracati kablove na ovim Esay star modelima aviona. Sve ide kroz neke kanale koji nisu dostupni. Doslo mi bilo da sve ostavim da visi spolja. Ipak sve O.K. na kraju.
Hvala jos jednom.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc oko motora
« Reply #6 on: June 11, 2010, 09:51:34 PM »
Drago mi je da si pronasao problem i da smo uspeli da ti pomognemo.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Pomoc oko motora
« Reply #7 on: June 11, 2010, 09:59:35 PM »
 ;namig

Povadis sve, i montiras na spoljasnu stranu.

1.) ESC ce ti biti zahvalan na tome po ovim letnjim vrucinama, jer ce imati bolje hladjenje u toku leta.

2.) Lakse je prici ako nesto treba proveriti, prepraviti ili zamenuti.

pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline stevan511

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
Re: Pomoc oko motora
« Reply #8 on: June 15, 2010, 01:22:45 PM »
Ocigledno da ce kod sledece bilo kakve intervencije tako i da bude. Sada sam sve zamaskirao da se ne vidi, ali sledeci put sve ce da visi spolja. Ionako nije bitno kako izgleda vec kako leti,a sto i YU-men rece, bolje je hladjenje.