RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

CAP 580

(1/14) > >>

Schwab:
Kao sto sam ranije pisao u 'predstavite sebe i vas hangar' ,posedujem CAP-a 580 proizvodjac Hyperion. Neki su ga videli na takmicenju u subotu.

Setup je sledeci:
Motor-Turnigy SK 42-60
Regler- Turnigy Plush 80A
Servoi:
Eleroni - Blue Bird BMS-621MG High Speed Servo (Metal Gear) 6.4kg
Horizontalac - BMS-620MG High Torque Servo (Metal Gear) 9.1
Vertikalac-BMS-631 Super Fast Servo 5.0kg
Elisa- MasterAirscrew 15x6

Sa ovim setupom izmerili smo 1550w, 55A, i oko 980 obrtaja sa 6s baterijom.

Dobio sam par sugestija da je elisa malo velika i za glow (Drma, trese, razlokace motor)  ;D , pa cu je zameniti sa elektro APC 14x8 ili manjom.
Hteo bih da ostavim ovaj motor i on je kazu overpower,neko kaze od viska glava ne boli .


Istorija:

Inace avion sam havarisao na drugom letu , nisam stegao sraf koji drzi rucicu servoa i posle komande na gore avion se malo propeo
i zavrsio u visokoj travi ,vertikalno ,nosem.Trup je popravljen posto je puklo par letvica i desno krilo rebro broj 1 i 2.

Nakon sanacije stete leteo sam ga ponovo , uspesno poletanje i sletanje.
Posle letenja sam ,sva sreca, kuci pregledao avion  i utvrdio da servo na eleronu proklizava (nakon par pomeraja rukom eleron se potpuno oslobodio)  :sljus .

Od tada su servoi za elerone , horizontalac metal gear.


Avion je leteo u subotu (Hvala Ivane ,Lazo  oo)) probili smo led) sa gore pomenutim setupom.

Jos jednom hvala svima na pomoci.

Gabor:
Još pred novu godinu je CAP "preleteo" u moj hangar, ali te zbog nedostatka slobodnog vremena, te zbog hiljadu drugih razloga tek sad sam počeo da radim na njemu... U suštini nema nekih velikih poslova na njemu, trebalo je malo doštelovanje točkova, malo su se kao zapinjali, i falio je parče špera što na sredini trupa poveže dve strane trupa



Baterije su stigle pre par nedelja, na njih još treba da nalepim čičak trake, da proverim CG i na stanici da naštelujem sve. A posle kad se vreme malo normalizuje sledi i prvi let.

zajo:
Нек се угоде  (pijemo)

Schwab:
Da ga teras u zdravlje  (:beer:)

Gabor:

--- Quote from: zajo on May 05, 2011, 09:56:10 AM ---Нек се угоде  (pijemo)

--- End quote ---


--- Quote from: Schwab on May 05, 2011, 10:57:12 AM ---Da ga teras u zdravlje  (:beer:)

--- End quote ---

Hvala!!!  (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version