RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

CAP 580

<< < (4/14) > >>

Gabor:
Momci, hvala... Nadam se da ću moći da se pripremim za IMAC...

Evo malo podataka o potrošnji baterije. Znači letim ga sa Turnigy Nano 4000mAh 5S, u prvu, još nijednom ne povezanu bateriju posle 6 min. leta sa dopunio 2500 mAh, a u drugu bateriju kojeg sam trošio malo kod nameštanja, trimovanja modela na stolu, isto posle 6 min. leta dopunio 2860 mAh. E sad videću posle par punjenja koliko će da bude. Sledeći put hoću da ga letim do 8 min. pa da vidim koliko će onda da prime.

dimitri:

      Gabore, tek na livadi i u vazduhu predivno izgleda tvoj CAP,drago mi je
   da odlicno leti, i kada se budete potpuno "upoznali" imaces maksimalno zadovoljstvo
   jer je to avion koji moze bas sve da leti.
   
   Pozdrav od Radovana

Gabor:
Letelo se, vežbalo se za IMAC, ali pre tri nedelje prilikom sletanja u bočnom vetru, oštetio se model. Apsolutno moja greška, kad sam napravio zaokret  da bih ga sleteo, model nije imao dovoljnu brzinu, a vetar ga još bacio malo i sa nekih 60-80cm visine je došlo do propadanja. Duša mi zabolela u momentu. Pošto je model pao na jedan točak, na samom sastavu držača stajnog trapa i trupa je prepolovio. Sa livade nemam sliku, ali evo kako je izgledao kad sam stigao kući



Na sreću, drugih oštećenja nije bilo. Odmah sam proverio, pregledao držač motora kao i motor, da li se nešto iskrivio, polomio, ali nije



Gabor:
Posle malo guglanja po netu i posle par dobijenih saveta, počeo sam sa popravkom modela. Prvo sam skinuo folije sa oštećenih mesta. Model sam postavio na jednu veliku dasku, i po meri širine trupa našrafio sam dve letvice koji su mi bili od pomoći da ne zeznem sastav i geometriju nosa



Prvo sam zalepio šper ploču što spaja držač motora i trup, a kasnije ga malo ojačao sa staklenom tkaninom



Ispod držača motora sam stavio jedan podmetač da drži potrebnu visinu,



 pa proverio sam da li kabina lepo stoji, da li je sve na svom mestu



Kad se to osušilo, isekao i poravnao sam oštećene delove. Prvo sam hteo da promenim plank sa strane trupa, ali sam odustao jer sam se plačio da neću potrefiti mesto gde ulazi štift od krila, pa sam samo ojačao sa još jednim slojem balze sa unutrašnje strane

 

Gornju polovinu tog dela trupa sam ojačao sa šperom, a posle plankirao



Sa unutrašnje strane trupa, ispod klupe što drži bateriju, sa šperom sam povezao stranice trupa, a ojačanja sam stavio i uzdužno u trupu, skroz do rebra gde prolazi bajonet. Stranice trupa sam ojačao sa staklenom tkaninom



Nadam se da je tkanina malo i ojačao taj deo trupa?! Pre neki dan sam ga presvukao sa folijom



Juče sam namontirao motor, ESC, stajni trap, stavio sam i bateriju pa izmerio model




proverio sam težište, bateriju sam morao za koji mm da vratim prema nazad



i pregledao sve još jednom od servoa, servo linkova, šarkica, otklona, pravca kretanja pokretnih površina do točkova, proverio sve. Na kraju prebrisao, očistio model



Sutra još odradimo dve sive linije i model može da ide do livade. O letenju sledi izveštaj...






misha:
Bravo. Lepo i pedantno si odradio popravku.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version