RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

CAP 580

<< < (9/14) > >>

saxpg:
Slazem se sa Markom, na snimku se vidi da je model imao dobru brzinu (ni premalu niti je bio prebrz).
U jednom momentu se vidi trzaj koji je zakocio vertikalac u stranu i tu ne postoji pilot koji bi to mogao da spasi.

zajo:
Ako je vertikalac zglavio ful u jednu stranu ondak nema spasa. Nazalost cesto nezna se tacan uzrok jer neznamo sta se desilo prije a sta je uzrok krasa.Cak i kod putnicke avione, godinu dana se ispituje sa neogrenicena sretstva i opet zaklucak nema veze. Bar ja neverujem u vecina. Dobro ja retko na sta poverujem ali nema veze  :big smile
 (pijemo)

Gabor:
Hvala svima na odgovorima, tj. za moguće teorije uzroka pada  ()-()
Kako sam napisao, nije pilotska greška u pitanju. Takve greške nisam pravio, ne pamtim od kad...  Evo fotke, da vidite koji šraf je popustio:



Interesantno je da uvek, ali UVEK proveravam komandne površine pre poletanja, pre nego što stavim kabinu. Radio je sve kako treba. Na travi sam napravio jedan krug, da vidim kako se kotrlja po terenu. Taj krug sam napravio da vidim da nije trava prevelika, pa da se iznenadim prilikom sletanja modela. Mogao sam da ga polećem i sa zemljanog puta, ali i meni je lakše sa trave...  Jedna napomena, pošto je pirkao bočni vetar, prilikom poletanja, još sam mogao da ga korigujem sa vertikalcem, a i gore sam ga okrenuo sa istim...  6e A posle....  :superman:

mirce:
Nije ni čudo da je ispalo, pa od kada se to tako montira?
Deo sa navojem se uvrće u viljuškicu a steže kontra maticom...

Pozdrav

Mirče

marko:
Mislim da ovde nije bio problem odvrtanja, posto je deo koji se "odsafio" ocigledno mnogo kraci od dela koji je ostao na armu.

Mislim da se deo sa navojem slomio.

Mada Mirce je u pravu, mora uvek kontra matica.

M. (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version