ELEKTRONIKA > RC SERVO

Servoi

<< < (2/2)

leonardofibonacci:
Pa, tehnologija nije bas daleko od tvoje zamisli. U nove automobile se, sve cesce, ugradjuje vesanje pod nazivom "magnetic ride". To je adaptivno vesanje, koje u svojim amortizerima sadrzi tecnost (ulje sa metalnim cesticama), koja menja viskozitet u odnosu na magnetno polje oko njega.



Jos nesto. Da li postoji neki "micro" hidraulicni ili pneumatski sistem za upotrebu u RC?

srpska posla:
Dobro! to  je tek po?etak!

Postoji i jedno i drugo ( ovi sa robotima koriste sve zivo sto im padne saka) a najviše u upotrbi u avio modelarstvu su pneumatski sistemi za uvla?enje, izvla?enje stajnog trapa.
ali ti tu nemaš proporcionalnu kontrolu, samo dva položaja.
hidrauli?ni sistem bi mogao da se napravi da bude tako mali ali nema razloga za to .
Razlozi protiv su visoka cena, velika masa, komplikovanost itd...

I samo da znaš hidrauli?ni sistem bi zamenio samo mehani?ki prenos komandi, poluga sajli itd.
Tebi je u avionu i dalje potreban proporcionalni mehani?ki input(zna?i neki klasi?ni servoi) i nisi dobio ništa novo osim komplikacija!

leonardofibonacci:
Pa, da, opet mora nesto da kontrolise ventil . . .

A, kako stoje stvari sa elektro-magnetima? Kinezi ih koriste gde stignu, jest da i s njima ima samo dva polozaja, ali, mogu se koristiti za stajne trapove?

srpska posla:
Kad sam pri?ao o hidraulici nigde nisam spomenuo ventil (može i to, al' zašto kad može i bolje), ve? sam rekao proporcionalni input- za proporcionalni izlaz. (klipovi,cilindri, P=F/A, F= P*A, zatim razli?ite površine i hodovi klipova i šta to sve sa sobom nosi...)   

 Imaš ovaj sajt http://www.google.com/ pa istraži teme koje te interesuju, a za konkretne probleme uvek možeš ovde na forumu da se obratiš meni i bilo kome voljnom da ti pomogne.

Pozdrav!

ak:
Daklem, servoi ...
Koje, kako, sta se preporucuje, licna iskustva itd...
Nadao sam se da ce ova tema dati neke odgovore.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version