Author Topic: Kyosho Mini Inferno 1/16  (Read 3878 times)

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Kyosho Mini Inferno 1/16
« on: February 21, 2013, 10:40:27 PM »
Evo mali pregled Kyosho Mini Inferna (30125T5) nakon 9 meseci provedenih kod mene :)
U Nemačkoj košta ~100€.
Model je RtR i uz njega se dobijaju Perfex Kt-6, 27MHz, AM stanica i prijemnik. Stanica je entry level. Ja je nisam ni upalio. Prijemnik je KR-1NBK.


Kad ga kupite, pogon je nejaki motor sa četkicama (IH305) i u kombinaciji sa 14T pinjonom ide ~21-27km/h u zavisnosti od toga da li su baterije Ni-MH ili Li-Po.
Raspored elektronike u automobilu je doveo do toga da su baterije "saddle" tj. bisage (s obe strane). Japanac vam daje bisage za NiMH baterije i sa njima nema problema.
ESC  je Perfex KA-17 o kome Internet ne zna ništa! Ja vam mogu reći da je za motore sa četkicama i da je pouzdan. Doduse, malo sam ga vozio.
Servo je Perfex KS101BK. Njegov naslednik je KS102BK koji je 6.5kg/cm, 0,16s/60stepeni. Verovatno je i on tu negde. U upustvu piše: KS101 Serbo što sam ja preveo: KS101 Neuništivi!  :hehe

Odmah na početku i jedna pokuda. Primetio sam da ne skreće isto na levu i desnu stranu. Problem je što kugla (ball link) koja se kači na servo saver udara u spojnu letvu dva prednja točka. Ispravljeno sa čeonom brusilicom i malim brusnim kamenom.


Kad sam ga probao.... Hm... 20km/h (merili ga u nekom reviewu) nije nešto što će vas oduševiti. Ono što ipak hoće je lakoća sa kojom se kreće. Čini mi se da je jednako brzo išao i po asfaltu i po travi i po prašini i uz brdo. Prenos težišta, tj. vijuganje - nije problem.

Kako sam neiskusan, nisam znao kakvu prednost donosi BL motor. I onda sam video snimak Vladinog Kineza. Odlučio sam da japanski ESC, motor i baterije zamenim sa kineskim.
Uzeo sam lenjir i pomično merilo i premerio delove da vidim šta može stati u mališu.

********************************************************************************************
Neveliki i nestandardni (bar što se tiče HK) prostori za baterije sužavaju izbor LiPo baterija.

Baterije koje sam ja uzeo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18846
&aff=766923] Turnigy 800mAh 2S 30C Lipo Pack [/url]
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9173&aff=766923
] Turnigy 800mAh 3S 20C Lipo Pack [/url]
NAPOMENA: ove 3S jedva staju po visini. Netačno je navedena dimenzija na HK ili to zavisi od serije do serije.

Baterije koje bi trebalo da mogu da stanu:
Turnigy nano-tech 850mAh 3S 45~90C Lipo Pack
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18851&aff=766923
] Turnigy 800mAh 2S 40C Lipo Pack [/url]

Da bi se neke baterije upogonile, moraće ili malo lemilica da radi da ih prepravite na XT-60
Takođe, spajate dve baterije paralelno tako da i taj konektor morate da napravite/kupite.
************************************************************************************************

Kyoshov stock motor je dimenzija : 38mm dužina kućišta, prečnik 17,5mm sa osovinom od 2mm.
Merenjem sam došao do zaključka da je maksimalna dimenzija motora koji može stati:  41mm dužina kućišta, prečnik 27mm

Ja sam kupio 2040 Brushless Inrunner Motor 4800kv

Po navedenim dimenzijama mogu stati i:
BL 2030-16 Brushless Inrunner Motor 5800kv (samo 2S)
KDA 20-30 31Turn S Brushless Inrunner
S2838-2800 Brushless Inrunner (2800kv) (3Smin.)
*************************************************************************************************************************************

ESC je HobbyKing Brushless Car ESC 30A  koji sam kupio.

Tu je i programator za isti (koji u sustini i nije preko potreban, ali radi komocije...)
********************************************************************************************************************************

Za manje razmisljanja, trebao bi da mogu i ovi ESC+Motor 4300kv ili 5400kV (samo2S)
************************************************************************************************************************

Sa BL motorom - druga pesma. Mini leti. Na snimku sa 3S i standardnim 14zubnim pinjonom. Tockovi su mu od nitro brata.

Moji utisci:
+  Jako je zabavan za voznju, upravljiv je, po neravninama se bolje kreće nego mu kolega kinez (amortizeri), kvalitet izrade i plastike, 5-ta revizija modela (neki delovi unapredjeni - kao model, prelezao decije bolesti)
- Kvačilo koje definitivno nije za BL, donja podloska na koju se oslanja opruga amortizera jer lako spada, komplikacija sa baterijama, nedovoljan prostor za motor što sužava izbor

Delovi su dostupni. Upustvo nije osveženo novim skicama i dešava se da je deo koji imate ugrađen označen kao opcija.
Na HK sajtu je 1/16 Brushless 4WD Racing Buggy i neki od njegovih delova pasuju. Po meni je sličniji onaj mali nitro njihov.


U suštini, nema potrebe za kineskim delovima. Jeftini su! Nekada je ipak lakše kupiti usput sa HK, nekada je glupo kupovati par amortizera zbog dva odstojnika ili set šarafa zbog jednog itd.

NAPOMENA:
Proveriti u komentarima na HK sajtu da li motori i baterije koje sam navodio, a koje nisam kupio, ipak mogu stati. Nije na odmet.

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Kyosho Mini Inferno 1/16
« Reply #1 on: February 22, 2013, 12:40:45 AM »
Odličan preged :)aplauz. Već razmišljam šta kupiti za zimu i vragolije u zatvorenom prostoru, ovaj "mališa" je pravi pogodak. :mhm

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Kyosho Mini Inferno 1/16
« Reply #2 on: February 22, 2013, 07:18:58 AM »
Mališa ide kao zmaj :), treba uzeti to ili losi mini 8ight (treba pitati Zajka za koliko para nam on može nabaviti)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Mini Inferno 1/16
« Reply #3 on: February 22, 2013, 04:43:41 PM »
Verzija koju imam je malo vise za zabavu nego za trkanje:



http://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=100259

ispod je identican kao i obicni Mini Inferno.

Ja nisam hteo da prelazim na LiPo i da menjam kontroler, prijemnik i servo (posto sve to mora da se uradi) vec sam ga prebacio sa 6 na 8 NiMh (LSD sa HK) i to super ide a i traje dobrih 30 min. Naravno potreban je i drugi Battery Holder http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16375__4_x_AA_Battery_Holder_Rx_Pack_.html

Bio je samo jedan kvar na modelu, pojela se mala osovinica u pesnici sa poluosovone (dogbone) i to je sve. Kvacilo malo vise kliza za moj ukus ali nije lose za klince da je tako.

poz
« Last Edit: February 22, 2013, 05:44:25 PM by magic »
Veljko

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Kyosho Mini Inferno 1/16
« Reply #4 on: February 22, 2013, 06:01:01 PM »
Odlicno izgleda kao lako borbeno vozilo :-D

Sto servo mora da se menja? Nisam gledao za koji je napon. Valjda ESC daje 5V. Da proveravam?