Author Topic: Raptror 50 Titan  (Read 4819 times)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Raptror 50 Titan
« on: June 08, 2010, 09:35:34 AM »
Od pre neki dan u mojoj floti unapredjen je Raptor sa verzije 2.0 na Titan. Tako da sad imam dva titana u posedu. Jedan je Mini Titan 325SE i sada drugi Raptor 50 Titan oba proizvod Tunder Tiger-a.

Inace konverizja je kupljena u Madjarskoj jos zimus ali nisam stigao da to pre uradim.





Od unapredjenja tu su:

Nova glavna osovina (po meni je u potpunosti ista ali kao malo tvrdja).



Repni servo je premesten sa prednjeg dela na zadnji. Vise bih voleo da je servo na samom bumu tako da kada se podesava tenzija kajisa ne mora dodatno podesavati repni servo.





Pojacano upravljanje elevatorom.






Pojacano upravljanje uglom krila i sa ovakvom koncepcijom moguce je dobiti +15 i -15 stepeni za uglove krila.



Dodat je i podupirac kabine. Ovo bas i nisam svatio sta dobijam time ali sam stavio i to kada je doslo u kompletu.


Takodje je promenjen bum koji duzi za nekih 2cm, kao i zupcasti kaijs tako da se na Raptora sada moze montirati i Rotori duzine 620mm. Takodje u kompletu su dosli i novi drzaci buma koji su iste duzine kao i stari ali su iste boje kao i bum, a i skije su promenjene da bi sve bilo u istoj nijansi.



Ja sam jos promenio i pakovanje baterija. Sada sam stavio 4 celije Enelop baterija i nadam se da ce mi biti malo lakse, posto veci je problem bio to sto se baterije same isprazne nego sto ih ja stvarno potrosim letenjem. Inace za ova cetiri leta u subotu u trajanju od po 8 minuta u baterije sam vratio 260mA.


I naravno na kraju nova kolor sema. Naravno oko ovoga sam imao i najvise problema. Farbanje sam radio tri puta iz pocetka i to ne zato sto nisam bio zadovoljan kako sam uradio farbanje vec zato sto farba ne zeli da ostane na kabini. Inace kabina za Raptora je napravljena od one bele masne plastike na koju stvarno nece nista da se uhvati. Sta da kazem kada moze da se oljusti i dvokomponenti kit. Naravno da sam koristio prajmer za plastiku koji sam naneo u vise slojeva pa malo smirglao, malo spric gita da pokrijem sitne neravnine i jos mnogo toga ali jednostavno farba spade samsa od sebe. Evo i sada vidim da je pocela da se ljusti na krajevima.. Sve u svemu lepo izgleda u vazduhu i jako se dobro vide ove boje..











U subotu sam morao samo da podesim traking i sve ostalo je radilo kao i pre. Da li se nesto razlikuje u odnosu na stariju verziju, pa da. Reaguje brze na komande, cini mi se da je i stabilniji u letu..

Sve u svemu nadam se jos dugo dobrom letenju sa novim Raptorom 50 Titan...

Sale

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #1 on: June 08, 2010, 10:29:49 AM »
Ala radi airbrush, bruka.

Bravo Sale, opako izgleda!


Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #2 on: June 09, 2010, 12:33:37 AM »
 Prelepo, Sale.

 Zelim ti puno lepih trenutaka u vazduhu.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #3 on: June 09, 2010, 01:41:53 AM »
Svaka čast... Ko ti je pravio nalepnice i šablone za farbanje?

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #4 on: June 09, 2010, 08:17:00 AM »
Hvala svima!

A nalepnice mi je pravio tu neki lik sa Salajke.. Da li treba da te povezem sa njim? :big smile

Naravno kao i do sada svaki put sa nalepnicama mi je pomogao Mirce te mu se ovaj put i zahvaljujem!

Hvala Drugu!

Sale

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #5 on: June 09, 2010, 08:26:41 AM »
bas ti opasno izgleda ova ptica.
kolor sema je fenomenalna. atraktivna.  :mhm


Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #6 on: June 09, 2010, 09:38:02 PM »
Lijepo kolega,svaka cast. (pijemo)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #7 on: June 09, 2010, 11:34:31 PM »
Lepo si ga islikao u detalje. Sada mi je jasno zašto ne letim helikoptere. Sehr kompliziert für ich  :big smile

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #8 on: June 17, 2010, 01:15:33 PM »
Lijepo,lijepo color shema je bas za  (photograf) Jos kad bi bila koja fotka u vazduhu.Pozdrav.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Raptror 50 Titan
« Reply #9 on: September 17, 2010, 07:39:36 PM »
Evo jos malog unapredjenja Raptora, tako da je sada Raptor 50 Titan SE!






Radi se o metalnoj glavi Kasama.

Velika je razlika u letenju sa metalnom glavom u odnosu na plasticnu (sa kojom letim od kakao imam Raptora). Upravljanje je mnogo preciznije i osetljivije. Nivo buke koji proizvodi sam glava dok se vrti je mnogo manja. Jednostavno receno naprosto klizi koroz vazduh.

Sve u svemu sam jako zadaovoljan.