RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Hyperion YAK55SP 3D Profile

<< < (4/9) > >>

Gabor:

--- Quote from: magic on November 25, 2010, 10:14:25 PM ---Za ovu tezinu ti treba keda 20-22L na 3S sa 10x3,8

poz

--- End quote ---

Hvala! Ali onda i kontroler treba od 25A, ne?  mmmm

magic:
Ne manje od 20A.

poz

Gabor:
Opet sam našao malo vremena da radim na modelu. Na trupu sam prosekao foliju gde prolazi krilo i horizontalac. U krilima je mesto za sva četri servoa, rupe sam morao malo da proširim, jer umesto servoa od 5g., idu 10g. Postavio sam i stajni trap. Pozadi umesto točka ima samo jedna relativno tanka žica, što po planu se useče u vertikalac. Na mađarskom forumu su se žalili da posle par sletanja hoće da ošteti vertikalac, tako da možda ne i bilo loše da odmah prebacim na sam trup. Šarkice zamenjuje neki malo deblji, krući papir. Ležišta su već prosečena, treba ih samo ubosti i zalepiti. Evo kako izgleda model u jednom komadu

 

Gabor:
Servoi su na mestima. Kako sam već i pisao, sva četri servoa se nalaze u krilu. Donje dve su za elerone, a gornje dve za repne komande



Ineresantno rešenje za kako se spaja horizontalac za trup. Drži ga dva šrafa, sa jedne strane sam trebao da ulepim male uške, a sa druge strane samo jedna čaura od špera, u šta se zavije šraf preko trupa



Za svaki slučaj, spojeve sam zalepio, da se ne bih iznenadio tokom 3D letenja...

U pakovanju sam dobio i vođice servo linkova, kao i hornove. Sve bilo precizno isečeno laserom



I za hornove i za vođice su već bile rupe isečene, samo sam trebao da presečem foliju i da ih ulepim.

zajo:
Које су то сервоје?
Мани све што имаш, среди ово и лети га :mhm
Биче лудило oo))

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version