Author Topic: rcg 52cc  (Read 19956 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: rcg 52cc
« Reply #15 on: September 28, 2010, 10:01:17 AM »
He he he he :)aplauz толико приче и опет ти нико није ништа конкретно рекао lol
Једноставно на ову тематику се неможе одговорити баш директно. Ето Марков ради савршено мои није.
Него кад смо код струје, Вељко има екстру и 2 батерије по 5-8 минута лет. Да ј молимте мислим шта че ти толики модел за 2 лета?
Мораш сам одлучити, ја би ипак MVVS 58 4e ево види шта раде енглези са њиме (res)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: rcg 52cc
« Reply #16 on: September 28, 2010, 01:51:39 PM »
@Zajo. O struji i ne razmisljam. Trebalo bi mi citavo malo bogatstvo za baterije. Kao sto rekoh, ne letim samo nedeljom i kada odem na letenje, u vazduhu sam oko sat vremena, bar sam bio dok mi nisu baterije otisle. Sada ih imam samo tri i sa svakom napravim po 2 leta. To je nekih 40-ak min letenja. Sto je jako malo, bar za mene. To bih mogao sa jednim rezervoarom benzina, bez da se guram :big smile
Sto se tice tog MVVS-a, mislim da je prevelik za ono za sta meni treba. Ne verujem da ce mi model biti tezi od 5kg na poletanju. Ako uopste i budem mogao da spakujem trup od 2m u auto. Gledao sam i one od 26cc isto Kineze, pa ako ne bude moglo da stane, moracu taj manji da uzmem. Za model od 1.7-1.8m raspona. Ima do proleca jos dosta. Polako cu da prikupljam sta treba i Boga mi koliko ja sracunah cifra nece biti ni malo naivna...Pozdrav

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: rcg 52cc
« Reply #17 on: September 28, 2010, 07:44:05 PM »
oko 1.8 metara raspona DLE-30 od 2 do 2.2 metra dle-55 a ima i dle 20 za manje modele (3D)
sto se tice rcg motora uopste nije los ,paljenje ti je isto kao i na dle ,dla itd ja ga drzao u ruci obrada nije losa medjutim karburator nije walbro nego neki ne znam ni ja ali je precrtani walbro, za te pare je dobar motor

poz

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: rcg 52cc
« Reply #18 on: September 28, 2010, 09:16:00 PM »
Evo opet mene, rekao sam da imam kosookog od 26ccm. koga sam dobio sa fabričkim radom u trajanju 11 minuta i podešenim karburatorom i garancijom od 2 godine.Neznam šta više može da se dobije za te pare. Motor radi normalno, odnosno onako kako se od njega i očekuje, nemam laboratoriju za ispitivanje materijala pa da ustanovim šta je falš. Karburator je Walbro WT793, paljenje kao i kod ostalih benzinaca
CDI sa HAL sezorom potrošnja kao Zippo upaljača.Možda sam ja imao sreće pa dobio takav motor,ali neznam ni jednu industriju koja radi dopodne dobre motore, a popodne loše motore. U svakom slučaju po ovoj našoj pisaniji jedno ti kajanje ne gine. Naravno da je krajnja odluka na tebi, a bar ja sam sa javio samo da iznesem neko svoje skromno mišljenje izvučeno iz opet nekog svog znanja o motorima.
Pozdrav i mnogo ugodnih letova sa nekim budućim motorom, ma koje on marke bio.
Sava
ex pseudonijum: licider

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: rcg 52cc
« Reply #19 on: September 28, 2010, 10:58:29 PM »
Necu se kajati ma sta odlucio. Svestan sam rizika. Moze super, ne moze... idemo dalje. Bice motora. Ali mislim da vredi rizikovati.Da su dobre sanse da se dobije solidan motor.  Jos pogotovo posle vasih iskustava na kojima vam zahvaljujem jos jednom sto ste ih izneli ovde na forumu. Sad, videcemo kako ce to sve ispasti na kraju. Definitivno cu uzeti nekog Kineza pa sta bude. Pozdrav

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: rcg 52cc
« Reply #20 on: September 29, 2010, 06:44:02 PM »
@Zajo. O struji i ne razmisljam. Trebalo bi mi citavo malo bogatstvo za baterije. Kao sto rekoh, ne letim samo nedeljom i kada odem na letenje, u vazduhu sam oko sat vremena, bar sam bio dok mi nisu baterije otisle. Sada ih imam samo tri i sa svakom napravim po 2 leta. To je nekih 40-ak min letenja. Sto je jako malo, bar za mene. To bih mogao sa jednim rezervoarom benzina, bez da se guram :big smile
Sto se tice tog MVVS-a, mislim da je prevelik za ono za sta meni treba. Ne verujem da ce mi model biti tezi od 5kg na poletanju. Ako uopste i budem mogao da spakujem trup od 2m u auto. Gledao sam i one od 26cc isto Kineze, pa ako ne bude moglo da stane, moracu taj manji da uzmem. Za model od 1.7-1.8m raspona. Ima do proleca jos dosta. Polako cu da prikupljam sta treba i Boga mi koliko ja sracunah cifra nece biti ni malo naivna...Pozdrav
Iskreno ti NE preporucuem 30cc (nene)
Mozda za iskusni pilot koi bi hteo model za zezanje preko nedelje. Ako ne ides glow model postaje poprilicno tezak i zeznut za uprevljanje plus underpower. Serva kostaju maltene isto a takudje i motor. 2.2metra i 50cc je nacin da se ide :mhm
Ako neide u auto ondak stavis ga vrz auto i gotovo. http://forum.modelarji.com/datoteke/p9120001_118.jpg
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline saborp

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 199
Re: rcg 52cc
« Reply #21 on: December 16, 2010, 05:57:13 PM »

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: rcg 52cc
« Reply #22 on: December 28, 2010, 09:16:39 PM »
Druze ja sam relativno kratko na forumu i vecina me nepoznaje,moje misljenje ne treba da ima tezinu jer sam ceo zivot proveo sa motociklima a vec 10 godina drzim ovlasceni servis par renomiranih marki motocikala.Vec desetak godina povremeno letim i pomalo modelarim sa nekad kracim nekad duzim prekidima.Zbog posla kojim se bavim motori za avione mi nikad nisu bili problematicni,davao sam im ono sto su trazili i radili su uvek dobro.
Mozda neki vise vole cist elektro pogon,nemas cimanja oko podesavanja,izbora svecice,kupovine pravog goriva itd.Ali sa druge strane sus motori daju mnogo lepsi ugodjaj pri letenju od elektro tako da se ponekad stvarno vredi malo potruditi i oko jeftinijeg motora.Bez obzira i ako je kineski motor ipak su to konstruisali citavi timovi inzinjera i napravili su ga da radi e sad koliko ce da traje to je druga tema.Pitanje je dali su kineski motori toliko losiji za koliko su jeftiniji.
Moje misljenje je da ne treba biti skeptican oko svega ,probas pa vidis da li vidis sebe u tome.Uvek se moze naci neko ko ce ti dragog srca pomoci oko nekog problemcica na motoru ipak je ovo mnogo lep hobi pa treba uzivati i u popravci sus motora isto kao i u letenju.Nista nemoze da zameni onaj osecaj kad si sam nesto popravio a ono radi milina ga slusati.....

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: rcg 52cc
« Reply #23 on: December 28, 2010, 10:32:58 PM »
Scirocco, s obzirom na tvoje kvalifikacije imam jedno pitanje.
Pri kraju je izrada Pittsa koga ce pogoniti neki kinez od 50cc, nisam jos odlucio koji.
Moje pitanje vezano je za auspuh...
Gledao sam jedan klip, na kome tip ima benzinac od 50cc, ali je stavio neki rezonantni auspuh pomocu koga motor radi jako lijepo u leru i jako je tih, medjutim u vazduhu ima jako rezak i lijep zvuk. Ja sam mislio da malo experimentisem sa time, pa makar i po cenu nekog procenta snage, jer ce je ionako biti dovoljno.
Imas li mozda neki predlog za izradu ili kupovinu rezonantnog auspuha za motor od 50cc, nesto slicno onima koji se stavljaju na skutere te kubikaze?

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: rcg 52cc
« Reply #24 on: December 28, 2010, 11:39:49 PM »
Naravno druze, za takav motor postoji dosta opcija za auspuh,pogotovu za tu kubikazu.Od skutera su auspusi prilicno teski ali veoma funkcionalni.Ja bih ti preporucio nesto drugo sto sam isprobavao u zadnje na letecim modelima.Naj funkcionalnija varijanta za nas je kombinacija ALUMINIJUM - KARBON,veoma jeftino se moze napraviti rezonator koriscenjem karbonskog platna nesto slicno kao ( mata platno,staklo plastika ) za trupove, slicno se i radi sa tim.Prepises dimenzije rezonatora i odlijes isti u karbonu 500gr laksi.Jedina caka je izduvna cev koja mora biti minimalno 2/3 precnika difuzora u karburatoru.Tako bi motor radio dobro u svim rezimima a izrazeno u visim obrtajima ( imao bi dobru krivu obrtnog momenta i snage, linearno penjanje obrtaja ).Ako vec nisi puno vican sa karbonom mozes i da kupis jeftin rezonator za Tomos APN i samo mu odradis izduvnu cev naspram tvog karburatora.Lepo izgleda,nije puno tezak,napravljen od tankog lima itd.
Opet kazem ima vise opcija za tu kubikazu ali je izvodjivo za malo novca i truda jer 50 kubika ima siroku primenu.

Kad to budes hteo javi mi se na 064 29 62 788 ili na info@motoradic   ILIJA   ,uputicu te sa cim sve mozes isprobavati.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: rcg 52cc
« Reply #25 on: December 29, 2010, 12:02:53 AM »
Hvala ti na idejama. Ja sam i mislio nesto tipa zujalica od Tomosa. Nekad davno vozio sam, za to vrijeme "brutalni" APN 15 sa 42 klipom i "elco" karikama. To cudo je islo kao vjetar. Tada smo kupovali ili pravili auspuhe za njih. Mislim da mi nece biti problem sa izradom i sa materijalima. A ovo sa 2/3 precnika difuzora je koristan podatak koji nisam znao. Ocekujem nabavku i rad na motoru oko marta mozda, pa cu i tada pisati o rezultatima. Pozz i hvala.

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: rcg 52cc
« Reply #26 on: December 29, 2010, 09:37:14 AM »
Naravno druze, za takav motor postoji dosta opcija za auspuh,pogotovu za tu kubikazu.Od skutera su auspusi prilicno teski ali veoma funkcionalni.Ja bih ti preporucio nesto drugo sto sam isprobavao u zadnje na letecim modelima.Naj funkcionalnija varijanta za nas je kombinacija ALUMINIJUM - KARBON,veoma jeftino se moze napraviti rezonator koriscenjem karbonskog platna nesto slicno kao ( mata platno,staklo plastika ) za trupove, slicno se i radi sa tim.Prepises dimenzije rezonatora i odlijes isti u karbonu 500gr laksi.Jedina caka je izduvna cev koja mora biti minimalno 2/3 precnika difuzora u karburatoru.Tako bi motor radio dobro u svim rezimima a izrazeno u visim obrtajima ( imao bi dobru krivu obrtnog momenta i snage, linearno penjanje obrtaja ).Ako vec nisi puno vican sa karbonom mozes i da kupis jeftin rezonator za Tomos APN i samo mu odradis izduvnu cev naspram tvog karburatora.Lepo izgleda,nije puno tezak,napravljen od tankog lima itd.
Opet kazem ima vise opcija za tu kubikazu ali je izvodjivo za malo novca i truda jer 50 kubika ima siroku primenu.

Kad to budes hteo javi mi se na 064 29 62 788 ili na info@motoradic   ILIJA   ,uputicu te sa cim sve mozes isprobavati.
od karbona bi bila najbolja varijanta medjutim potrebna mu je specijana smola koja se susi na visokim temperaturama jer kako stvari stoje tamo bi bila veoma visoka temperatura

http://www.escomposites.com/petrol.htm

poredjenje ovakav rezonator za 26 ccm sa krivinom od aluminijuma je 300 grama a od karbona svega bez krivine 80 grama mislim da krivina ima negde 60 grama pa racunajte
poz
« Last Edit: December 29, 2010, 01:14:24 PM by Dejan Dobricki »

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: rcg 52cc
« Reply #27 on: December 29, 2010, 09:49:51 AM »
e to bi voleo videti model sa 50ccm motorom i rezonatorom od apn-a , bilo bi veoma interesantno.....

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: rcg 52cc
« Reply #28 on: December 30, 2010, 05:35:58 PM »
Ja licno nisam video da je neko stavio rezonator od Apn-a ali sto da ne, moze se probati.Naj gori efekat koji moze dobiti je da mu se ne svidja zvuk i da mu je tezak.O ostalim stvarima ja ne bih brinuo,kako Dejan rece za takav auspuh od karbona je potrbna posebna smola ali nije neizvodljivo napraviti ga jer uz malo truda i novca dobijes ono sto si zeleo,lagan i funkcionalan rezonator....Zasto eksperimentisati sa dimenzijama kad vec mozes prepisati sa gotovog rezonatora za 50 kubika.

Ovo je neko moje misljenje kako bih to ja uradio.

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: rcg 52cc
« Reply #29 on: December 30, 2010, 07:28:35 PM »
druze dali znas koliko sme da bude model  od 50ccm na poletanju?? oko 6-7kg !!!e pa sad izmeri auspuh od apn a pa mi javi koliko je tezak pa ce ti biti odma jasno o cemu ti pricam!!!!pozdrav