Author Topic: е-Логер В3  (Read 3259 times)

Offline Hajduk Veljko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
е-Логер В3
« on: October 19, 2010, 01:57:27 PM »
Пре пар недеља сам купио еЛогер В3. Разлог куповине ове справице био је то што сам моју комбинацију спољно-обртног мотора и Електронског Регулатора Брзине (ЕРБ) хтео да потерам на четворо-ћелијској ЛиПо батерији. еЛогером се мери струја и напон, дакле снага, коју одаје батерија па је на осонову тих података (релативно) лако пронаћи пропелер који неће преоптеретити систем и изгорети мотор, ЕРБ или саму батерију.

Своје искуство при инсталацији и руковању еЛогером сажео сам у један текст са неколико слика који је Делфин објавио на његовом сајту.
« Last Edit: October 19, 2010, 02:10:06 PM by Hajduk Veljko »

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: е-Логер В3
« Reply #1 on: October 20, 2010, 02:13:35 PM »
 :)aplauz Ovaj naš hobi kako napreduje tako zahteva sve više visoko stručnog znanja, vidim da nam to ne nedostaje, jedan lep stručan i sažet tekst, obuhvaćeno sve što je potrebno, a što je nepohodno kod elektro pogona. Hvala.   (res)
ex pseudonijum: licider

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: е-Логер В3
« Reply #2 on: October 20, 2010, 03:13:50 PM »
...спољно-обртног мотора и Електронског Регулатора Брзине (ЕРБ)...


Hahaha, dobar prevod   (:good)

Offline Hajduk Veljko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
Re: е-Логер В3
« Reply #3 on: October 21, 2010, 05:49:18 AM »
Захваљујем на коментарима.

После првих тестова које сам описао у оном чланку, стигле су ми четвороћелијске ЛиПо батерије па сам еЛогером измерио струје, напоне и обртаје са тим новим батеријама. Добио сам веома занимљиве резултате. Овај мали мотор је окренуо пропелер величине 279 x 140 (11 x 5,5) на 10 800 обр/мин! При том је из батерије вукао око 43 Ампера на око 13 волти! То је око 580 вати снаге! Дакле, електромотор тежине 102 грама развија око 580 вати, што је око 0,7 КС! Додуше, мотор се поприлично угрејао приликом овог теста. Али ове бројке нам показују ниво технологије који нам је на располагању за електро погон наших малих авиончића.


Offline Hajduk Veljko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
Re: е-Логер В3
« Reply #4 on: October 21, 2010, 05:53:53 AM »
Hahaha, dobar prevod   (:good)
;) Хе, хе, хе, захваљујем на коментару ... Лично сматрам да када је год могуће (а није увек) требам да користим наше речи. С обзиром да живим и радим у САД-у, то ми добро дође да не заборавим српски језик.