Author Topic: Podgorica  (Read 148876 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #435 on: August 08, 2011, 08:31:24 AM »
Sta reci... na momente sam padao u ocaj i mislio da se necu izvuci iz kanjona, ali sve lekcije Bear Grilsa, i ukusni plodovi divljih smokava spasle su me ovaj put.
Salu na stranu, trebalo mi je oko 1.30-2h da odem i vratim se do jedrilice koja nam je bukvalno bila pred ocima na nekih 40tak metara.
Najveci problem su predstavljale zmije kojih je kanjon pun, ali sva sreca nisam vidio ni jednu inace bih se bez premisljanja odrekao jedrilice.
U povratku sam morao i da se okupam malo jer stijena koju sam presao veruci se u odlasku, nije dozvoljavala da se vratim istim putem noseci jedrilicu.
Ovaj kanjon je stvarno jedna nedirnuta ljepota, koja ce na zalost uskoro nestati kada ga potope da bi napravili hidroelektrane.

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Podgorica
« Reply #436 on: August 08, 2011, 10:07:43 AM »
Ho ho ho , svaka cast ,super avantura,  kao i uvijek kad s Duletom trazis djavola po crnogorskom kršu , onda ga i nadješ.
Bitno je da nema "gubitka" a ovako je interesantnije  :)aplauz
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Podgorica
« Reply #437 on: August 08, 2011, 01:00:16 PM »
Neznam možda postoje i lepši predeli, ali ja sam bio oduševljen prirodom u tom kanjonu. Čoveče tu ima predela gde ljudska noga nije kročila,a ako je kročila nije se vratila. To je bio doživljaj, koga sigurno ne bi doživeo da te jedrilica nije naterala. Snimci su prelepi.   :)aplauz
Pozdrav (zavidim na uživanju) :mhm
ex pseudonijum: licider

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: Podgorica
« Reply #438 on: August 08, 2011, 07:07:53 PM »
C,c,c... a ja preskakao kanal pored aerodroma, pa mislio da je to avantura...  ;namig

http://rcfly4um.org/index.php?topic=5867.msg43000#msg43000

Pozdrav iz Novog Sada

Mirče

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Podgorica
« Reply #439 on: August 09, 2011, 03:43:30 PM »
Momci, opasan provod, šta da vam kažem. Ali vidi se da ste pravi ljubitelji ovog hobija, niste dopustili da propadne model, da ga ostavite tamo. Sale tebi čestitke za avanturu, a kolegi za fotke! A za zmije....  (___)  Bolje da ni ne pomislim.

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Podgorica
« Reply #440 on: August 09, 2011, 06:03:09 PM »
To se zove kanjoning..
Bolja varijanta vam je Nevidio, a bliza kanjon Rikavac kod Starog Bara..

Pozrtvovano, nema shta..
I meni je moracha prelepa..i kanjon i manastir.I neverovatno je da bilo kakav energetski potencijal moze da natera nekog da ozbiljno razmishlja o hidroelektrani na takvom mestu.
Al eto

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #441 on: August 16, 2011, 05:35:01 PM »
 :hehe  :_D Sale  :jaki:  Dule  (fiu)   (photograf) Da sam znao da snimate kanjone zvao bih vas jer sam tada bio na kanjonu Nevidio ali bice drugi put ovo je dobar trening uvertira za Nevidio.Sale  (res) al' si se nasetao svaka cast, smokve su cudo.Kako bi se mogao nazvati mix ova dva hobija  mmmm
 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Podgorica
« Reply #442 on: August 16, 2011, 07:46:09 PM »
  Kad spomenusmo kanjon Nevidio evo par fotki,  naravno ovo je dio koji je prohodan i koji je vidljiva a 3 km dalje    mmmm samo za one koji vole avanturu  ;namig I na ovome mjestu ima dalekovoda tako da nije preporuceno letenje a model koji bi izgubio kontrolu  (rip..) Na fotki 3 se vidi ulaz u kanjon.

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #443 on: September 15, 2011, 09:11:01 PM »





Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Podgorica
« Reply #444 on: September 15, 2011, 09:49:24 PM »
 ;D ;D ;D :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz ;D ;D ;D

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Podgorica
« Reply #445 on: September 15, 2011, 10:47:53 PM »
Auuuu.... Obozavam Crnooogorce, sve naturalni EPP, a najmanje RC.... ali su mi veoma simpa, uvek u svom fazonu...
SUPERRRR.... Prvi sagovornik fura pricu i fataaa heli, drugi fura svoju pricu i svoj EPP za fotografisanje... PROMO... Heli/Vazduh... a treci mi je najveci simpa, podseca me na mene me, pise pesme leti krilo... vidi se.. da je iz zadovoljstva...
Sve mi je supissss samo nema promocije RC hobby-ja, kako bi i crnogorci poleteli u vecem broju, ne videh ni jedan avion, auto, brod/camac (imaju vode), samo jedna jedrilica polete iz ruke... ali opet, lepo, nesto se polako pokrece....
Ajmo napred.... pa mogli bi i mi ovde da organizujemo neke TV Promo, ima televizija koje nemaju sta da emituju...
povecamo broj ljudi u ovoj lepoj zabavi, pojavice se neki novi RC Nole... sada je bar RC Hobby dostupan svakome, nikada nije bilo jeftinije baviti se ovim hobijem... a sve ide napred, nove i jeftine tehnologije, svakog dana........
Ajmo da organizujemo amaterske skupove , ako nista vise, sajmove, promocije, obavestimo medije, doci ce....
Aktiviramo lagano kibicere, nek se vrti prica i o ovome, primice se... kad cuju zvuk aviona, automobila, helija, camca, kad namirisu nitro.... kadc osete brzinu ili mogucnosti akrobatike, scale....
superrrr... treba ici polako napred....
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Podgorica
« Reply #446 on: September 16, 2011, 08:10:53 AM »
Zajko u pravu si za sve, ali na zalost ovu emisiju nismo rezirali mi modelari, vec neko ko se ne razumije u ovaj hobi. Tog dana se dosta letjelo, ali su oni odabrali samo par kadrova od svega toga. Da smo je mi pravili bilo bi bas kako si opisao da treba. Tog dana je trebalo da snimamo na drugoj lokaciji gdje ne bi bilo publike, trebalo je da dodje i moj klinac da vozi RC auto, i jos nekih stvari ali nije bilo sve kako je zamisljeno. Posle par dana gostovali smo i na drzavnoj televiziji uzivo, i tu je bila fina prica. Bimmer je obecao jedan prilog za Atlas televiziju i tu se nadam da ce prica biti mnogo bolja jer njegov drugar je urednik. Pokusavamo da ovaj hobi malo priblizimo ljudima, ali slabo to ide. Glavni problem kod nas je, i to stalno ponavljam, to sto nemamo RC klub i letiliste.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Podgorica
« Reply #447 on: September 16, 2011, 10:35:18 AM »
Ma kazem ti, po meni je super sto se uopste o tome prica i bilo sta dogadja, samo treba malo vise inicijative i tematski sloziti, da se novi.....pocetnici ne zbune i ne poplase... iovako svi i dalje misle da je za ovaj hobby neophodno odvojiti na hiljade eura, sto nije istina, sa 2-3 stotke se moze krenuti ozbiljnim glow avionom u obuku letenja aviona, isto toliko za pravi RC heli, camac auto.... a ako pricamo o EPO onda qje to i upola... ne treba ljude zanositi odmah T-REXom, ALIGN, to je za odlicne pilote, Oktohopterima to je za biznis, pa samim tim i kosta... Neka uvek pocetak price krene od baze, kako smo svi i kretali, a ne odmah u vrh...
Ma klub ti za sada i netreba, vidis da ste se i sad organizovali kao i da imate klub, nekoliko ljudi povuce i eto... Imate i tu pistu koja je mnogo vise od ocekivanog.... Klub kasnije, kad se uvedu po neki zakoni koji tretiraju RC, kao svuda u svetu, pre svega zarad bezbednosti, pa osiguranja, pa asocijacija i namenski prostori za let.... Za sve to treba kriticna masa RC korisnika, koje nema ni kod nas, a neverujem da ima u CG...
Kod nas se pojavilo prvo osiguranje koje je prihvatilo da osigura clanove mog kluba i ljude koji lete kod nas u klubu, normalno svajcarci, ali je bitno da smo probili led, za male pare osigurali su samo 10 incidenata prilikom letenja, i to samo materijalnu stetu nacinjenu padom ili rc upravljanjem do max. 500.000 din po stetnom dogadjaju... i to je super za pocetak... Bilo gde u svetu, da bi se uclanio u RC klub, moras pokazati karticu osiguranja kod asocijacije, da si ti osiguran od eventualne stete...
Druga jako bitna stvar za popularizaciju ovog hobija je i HOBBY SHOP, jel tek tu ljudi mogu da vide i pipnu neku od nasih "igracaka", da vide cene, napale se i odmah kupe, posle nema nazad, ovo je ko droga... samo opet problem kriticnog broja, ja probao 2 x sa hobby shopom, ne ide... dodje vidi, kod kuce malo gugluje, ode na HK, vecina kaze tamo avioni za 60-70 $ a posto nisu upuceni ne zna koliko mu jos para treba da bi taj avion napunio opremom, postarina, carina, PDV, Spedicija itd.. RATEL za radio sistem i opet ne zna sta je porucio i kako to izgleda i kako to da sklopi i kako da poleti...
Kao i kod SEX-a prvi put je kritican..... Normalno je da novi ne znaju sta je ARF, PNP, BNF ili RTF, on vidi na netu sliku aviona neku cenu i kaze super..... ne zna da napravi razliku... Zato mislim da treba krenuti sa baznim promocijama, baznom opremom, baznim letenjem, baznim cenama, da se omirise NITRO ili Li-Po...
Kad god sam imao slucaj da je novajlija poslusao, uzeo neki bazni nitro trener (ALFA/ARROW), simulator par dana, par casova na duple komande, za sta realno treba 300-400 eura, taj je ostao u prici i krenuo dalje.....
Ne znam koliko je ljudi uspelo i opstalo, koji su krenuli sa nekim malim jeftinim zezalicama, za 90% kineskih aviona, treba da si u prici, da doradis, prepravis i da znas da kako tako letis da bi ta prica imala smisla...
Ali ako se malo zapne moze da se organizuju skupovi, nebitna je tema skupa, sajam, takmicenje, izlozba, mogu da se navuku mediji, jer to im je jos uvek novo i interesantno, slozi se malo bolja prica, prostija i eto novih RC fanova...
Super nam je hobby, samo ga treba rasiriti...
Veliki pozdrav i podrska od mene za Vas :)aplauz (work) (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Podgorica
« Reply #448 on: September 17, 2011, 12:43:43 AM »
da dam i ja skroman doprinos braci



Pre nekoliko godina sam bio u toj kuci  ;namig










Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Podgorica
« Reply #449 on: September 17, 2011, 03:37:57 PM »
svaka cast Gizmo kako si prepoznao na osnovu 2 slike