RAZNO > MATERIJALI / TEHNIKE OBRADE U MODELARSTVU

Cime seci profil krila od Stirodura???

(1/5) > >>

Dakyle:
Otvoricu novi topic za ovo, nemam iskustva sa pravljenjem modela od stiropora i stirodura, ko ima taiskusva...a video sam da par vas ima jako dobra i lepa za oko...neka mi pojasni malo (kako, cime, iskustva, problemi i naravno kako napraviti seckalicu sa vrucom zicom) da ne bih lutao mnogo..

Hvala unapred

IVAN3D:

--- Quote from: Dakyle on July 18, 2008, 02:26:58 PM ---Otvoricu novi topic za ovo, nemam iskustva sa pravljenjem modela od stiropora i stirodura, ko ima taiskusva...a video sam da par vas ima jako dobra i lepa za oko...neka mi pojasni malo (kako, cime, iskustva, problemi i naravno kako napraviti seckalicu sa vrucom zicom) da ne bih lutao mnogo..

Hvala unapred

--- End quote ---

Stiropor i stirodur se seku cekasom napravi se ram i zategne cekas zica i pusti se struja iz transformatora!
Fazon je da sabloni preko kojih lizi zica budu glatki koliko je to moguce i da ne hlade zicu previse na mestu dodira kao i da se ravnomerno vuce zica preko dva ili vise sablona jer se u suprotnom ne dobije zeljen i tacan oblik!

Ako se dobro pripremi i radi pazljivo rezultati mogu biti odlicni!

Dakyle:
Hvala na prvim informacija...Odmah prvo pitanje kakva je ta Cekas zica??? i ima li koja slika kako treba da izgleda ram.., koji trafo, koja struja...voltaza, amperaza...moze malo detaljnije???

vukas1979:
CEkas zicu sam nasao na buvljaku, i to za neke smesne pare...Pitaj u radnjama koje drze grejace za bojlere itd...Za sve ostalo malo progooglaj, ukucaj foamcutter imas svega........

Dakyle:
Hvala

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version