Author Topic: Klub klasa Elektro on road 1/10  (Read 27145 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #45 on: March 08, 2011, 04:43:06 PM »
Evo ja se prijavljujem i potvrdjujem kupovinu modela samo u kitu posto sve ostalo vec imam!

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #46 on: March 10, 2011, 11:04:11 PM »
inace, ova Ansmann šasija bi zadovoljila i Bignedu pošto ima kardanski prenos :mhm. Postoji verzija sa motorom sa četkicama:

http://www3.ansmann.de/cms/en/rc-cars/electric-cars/on-road-110/are-2.html

i brushless verzija:

http://www3.ansmann.de/cms/en/rc-cars/electric-cars/on-road-110/are-2-bl.html

Gornja dva linka su na engleskom, da se ne mucite sa nemackim na linku koji je Veljko poslao (ali hvala Veljku posto je nasao ovaj model i cenu u Austriji).

Mihailo

Na zalost ne zadovoljava kvalitet !

S obzirom da sam se susreo sa par modela 1/10 - 1/8 od ovog proizvodjaca NE bih preporucio kupovinu, izuzetno los kvalitet i podrska delova bar kod nas...

Jel kontaktirao neko komsiluk u vezi ovakvih modela, Hrvati imaju odlicne forume za Automodelare i posebno tu klasu 1/10 sto race sto drift, vidjao sam u ponudi dosta Tamiya TT01 modela tamo i mislim da bi to bilo odlicno resenje ako ima nekakav lager delova kod njih, a i cene su oko 100eu za nov kit model ?!

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #47 on: March 10, 2011, 11:17:47 PM »
inace, ova Ansmann šasija bi zadovoljila i Bignedu pošto ima kardanski prenos :mhm. Postoji verzija sa motorom sa četkicama:

http://www3.ansmann.de/cms/en/rc-cars/electric-cars/on-road-110/are-2.html

i brushless verzija:

http://www3.ansmann.de/cms/en/rc-cars/electric-cars/on-road-110/are-2-bl.html

Gornja dva linka su na engleskom, da se ne mucite sa nemackim na linku koji je Veljko poslao (ali hvala Veljku posto je nasao ovaj model i cenu u Austriji).

Mihailo

Na zalost ne zadovoljava kvalitet !

S obzirom da sam se susreo sa par modela 1/10 - 1/8 od ovog proizvodjaca NE bih preporucio kupovinu, izuzetno los kvalitet i podrska delova bar kod nas...

Jel kontaktirao neko komsiluk u vezi ovakvih modela, Hrvati imaju odlicne forume za Automodelare i posebno tu klasu 1/10 sto race sto drift, vidjao sam u ponudi dosta Tamiya TT01 modela tamo i mislim da bi to bilo odlicno resenje ako ima nekakav lager delova kod njih, a i cene su oko 100eu za nov kit model ?!


ODE MAST U PROPAST!
A ja mislio da jednio Ansmann ima podrsku u SR za delove!

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #48 on: March 10, 2011, 11:56:36 PM »
Ljudi ajde malo spustite loptu! Tako kada covek krene da dodaje po 10-20Eur zavrsi na kraju sa modelom od pocetnih 60 na 300Eur. Ja sam na samom pocetku topika napisao za koji model smatram da je najbolji za ono sto kosta a to je Schumaher Mi1. Vec jedno godinu ipo dana gledam, razgledam i uporedjujem i sve sto valja je 250-300 Eur pa na gore. Doticni Ansman je nesto najjeftinije sto moze da se kupi samim tim je i kvalitet odgovarajuci. Ono sto treba imati u vidu je da onroad voznja nije isto sto i off road, nema tolikog tumbanja, dumbanja i prevrtanja modela samim tim verovatnoca za lom je mnogo manja. Naravno, ivicnjaci i medjusobna sudaranja su i dalje prisutni stim sto odabirom dobrog mesta iskljucujemo ivicnjake. Ansman je jedan od retkih brendova u Srbiji koji ima kakvu takvu podrsku, a ako nas bude bilo dovoljno pa sigurno je i Extremu u interesu da ima delove na stanju.

Da ne duzim dalje, ja sam odlucio da kupim, necu propasti za 60Eur i da vidim kako ce da ide. Kako god da bude znacu da moze biti samo (mnogo) bolje, a i to je vec nesto. Ulozite novac u pristojan setup koji ce moci i na nekom drugom modelu da se kasnije iskoristi.

A po pitanju kardan kais, za drift kardan a za trkanje, samo i iskljucivo kais!

poz
Veljko

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #49 on: March 11, 2011, 12:05:19 AM »
100% sam uz Veljka, kupujem ARE-2 čim se pojavi na stanju u Nemačkoj, a Extreme bude u situaciji da ga naruči / uveze. Predlažem grupnu kupovinu kako bi dobili i obećani popust. Javiću čim se steknu ovi uslovi, a zainteresovani već sada neka prave listu kitova i delova koje bi poručili.

Mihailo
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #50 on: March 11, 2011, 09:42:44 AM »
100% sam uz Veljka, kupujem ARE-2 čim se pojavi na stanju u Nemačkoj, a Extreme bude u situaciji da ga naruči / uveze. Predlažem grupnu kupovinu kako bi dobili i obećani popust. Javiću čim se steknu ovi uslovi, a zainteresovani već sada neka prave listu kitova i delova koje bi poručili.

Mihailo

posto si se javio da budes blagajnik kada si planirao da ti pare donesemo t.j. kada je poslednji datum za narucivanje.

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #51 on: March 11, 2011, 11:54:56 AM »
Ja vec imam kit koji sam platio 50e samo brushed motor i kontroler ali razmisljam da kupim brushless motor i kontroler a ako neko ima to polovno a da je dobro neka mi ponudi na pm, ali definitvno se pridruzujem za ovo okupljanje i trke. ()-()

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #52 on: March 11, 2011, 03:26:18 PM »
Ansmann-ov nemački web sajt možete koristiti kao izvor mnogih informacija o asortimanu, part brojevima za naručivanje i stanju lagera (Availability: crvena ili zelena tacka, stoji odmah uz Part No.):

www3.ansmann.de/cms/en/rc-cars.html

Interesantne podkategorije su Punjaci i baterije (Charging Technology), Wheels/Tires, Speed Controllers, Radio Controls, Engines, a više sakriveni su detalji kao bele, plave i žute LED diode za farove (pod Car Bodies -> Accessories), ...

Ako želite da dobijete ponudu - predračun od uvoznika Ansmann-a za Srbiju, popunite formular sa proizvodima koje ste zainteresovani da naručite:

[link ovog tipa nije dozvoljen]
« Last Edit: March 19, 2012, 11:41:32 AM by branek »
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #53 on: March 11, 2011, 07:40:05 PM »
Zainteresovanima za Annsmana bi dobronamerno skrenuo paznju na neke stvario oko delova koje sam primetio !

Pre ulaska u celu avanturu trebalo bi proveriti koliko je sigurna nabavka odredjenih rezervnih delova, neki koje se vode da ih nema na stanju pooodugo imaju takav status a sto se tice cena za razliku od pocetne 'povoljne' bojim se da tek posle deru na delovima.
Jos jedna nezgodna politika je da se ne mogu kupiti SVI delovi POSEBNO, vec su dosta delova povezali i komplet-kit pa se samo tako prodaju (primer: kod nitro motora ne moze se posebno uzeti recimo klipnjaca, klip, cilindar... vec SAMO ceo set koji sa cenom dostize nov motor :() slicno sam primetio i sa nekim plastikama oko recimo diferencijala i samog kucista istog...

...tako da proverite kako to sve stoji sa ovim konkretnim modelom da ne izadje cena posle par havarija ko da je uzem taj Scumaher M1 Model :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #54 on: March 13, 2011, 11:06:55 PM »
Ja iduce nedelje idem sluzbeno za Austriju i verovatno cu doneti Ansmana ARE-2. Prebacicu EZ Run kombo iz Tamiye pa mozemo da napravimo jednu demo voznju ci budem stigao da ga sklopim jer mi je do kraja meseca jeziva guzva na poslu.

poz
Veljko

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #55 on: March 14, 2011, 04:01:27 AM »
Bravo Veljko,

to ce biti najbolji nacin da u praksi proverimo da li je ARE-2 prava platforma za Klub klasu. Ukoliko se pokaze da nije, uvek mozes da je prodas nekom manje zagrizenom pocetniku (kao meni :))
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #56 on: April 12, 2011, 08:54:00 PM »
Nazalost od posla nisam stigao da zavrsim ARE-2 a nije mnogo ostalo. Nadam se da cu ga u toku nedelje zavrsiti pa cim se pojavi mogucnost da se model proba npr na sajmu mozemo da organizujemo nesto na tu temu. Da budem iskren ARE-2 ne odusevljava svojim kvalitetom ali ako covek pogleda sta sve dobije za 60Eur nije ni puno. Mnogo je bitnije koliko je izdrzljiv i upravljiv ali o tom po tom.

U medjuvremenu posle dugo cekanja stigle su mi neke sitnice iz R2 hobbies jer kao sto smo rekli jedan od bitnijih preduslova je da svi vozimo na istim gumama, cena vise nego korektna 4,5Eur + postarina



gume i felne se porucuju odvojeno a ispod su maske Mazda RX7 i Ferrari FX





poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #57 on: May 05, 2011, 06:35:16 PM »
Malo da osvezimo temu i zainteresujemo potencijalne ucesnike :)

...ja se odlucio za 'moju' marku, porucen Kyosho TF-5 i zeljno se ocekuje da stigne :)

Takodje se bira neki Brushless komplet koji ce zameniti fabricki, dogovor je bio i trebalo bi da ostane da se ne ide preko 4000-5000KV za motore pa cu se potruditi da izmem nesto oko 4000KV da bi se koristilo i za drift...

...po mom saznanju u skorije vreme stize jos par 1/10 modela u BG tako da ce mozda ova ideja i da se izgura do kraja !

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #58 on: May 05, 2011, 07:54:36 PM »
Lepo, lepo! Predpostavljam da je u pitanju TF5S sa kardanom. E bas lepa vest i drago mi je da gledas motor do kV 5000 sto je apsolutno dovoljno. Meni je cika Zuba oteo kompletnog Ansmana a ja se, da budem iskren, jos uvek razmisljam upravo izmedju TF5S i Mi1. Jedva cekam da nas bude vise pa na leto jurnjava kod sajma  :)aplauz.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Klub klasa Elektro on road 1/10
« Reply #59 on: May 06, 2011, 12:44:43 AM »
Da sa kardanom je naravno, treba i drift da se vozi sa njim :)

aj nemoj mnogo da se razmisljas, i ti si u Kyosho klubu pa isprati to do kraja, eventualno imas verziju sa kaisevima koja je vrhunski model za trke i ima ga u skroz karbon varijanti MNOGO opasno izgleda :)

Model sa kardanom je TF-5, sa kaisevima je TF-5s odnosno Stalion ;)
« Last Edit: May 06, 2011, 01:03:24 AM by Bigneda »