RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Sebart Wind S 50

<< < (5/10) > >>

mirce:
Mogao bi i neki review kako ga praviš, pa koje si delove stavio, servoi, baterije, ovo, ono...

brainstorm:

--- Quote from: mirce on April 12, 2011, 12:40:50 PM ---Mogao bi i neki review kako ga praviš, pa koje si delove stavio, servoi, baterije, ovo, ono...

--- End quote ---

Da u pravu si, trebao sam, ali na žalost nema dovoljno sati u danu...

Čim poleti za koji dan, staviću jedan mali rezime svih detalja i utisaka.

brainstorm:
Evo ipak malo vremena i za modelarenje i za pisanje.

Danas sam konačno montirao i povezao ceo setup:
- Motor, Scorpion 4020-16 414Kv  http://www.innov8tivedesigns.com/product_info.php?cPath=21_25_39&products_id=212
- ESC, Turnigy Brushless ESC 85A w/ 5A SBEC  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10331
- LiPo baterija Rhino 6S, 4900mAh, 25C

Sa Turnigy Ultra-light wood propeller 17x10 koristeći WattsUp izmerio sam sledeće:  22.5V, 77A, 1750W

Dok sam sa 16x10 izmerio:  22.7V, 68A, 1573W

Sudeći po preporukama proizvođača, ovaj setup sa 17x10 propelerom ipak vuče više struje nego što je maksimalno preporučeno. Doduše radi se o statičnom merenju sa 100% gasa, pa će to u vezduhu verovatno uglavnom biti manje.
Za prve letove ću ipak staviti 16x10, malo meriti temperaturu motora i ESC-a nakon leta, a posle ćemo već videti.

Po mom subjektivnom osećaju, mislim da već sa pola gasa vuče sasvim dovoljno da poleti ali i to ćemo videti možda već za vikend.  ;namig

Izuzetno sam zadovoljan sa ovim Turnigy ESCom. Plush 80A koji imam na Yak-u, u kombinaciji sa Scorpion motorom ima lošu osobinu da povremeno, kada naglo dodajem gas, iz mesta ili niskih obrtaja, onako "zaskviči". Zbog toga sam ga podesio na 'Soft' primanje gasa, i primetio sam da me to dosta nervira pri letenju modela.

Kod ovog ESCa to nije slučaj, skoro momentalno "prima" gas bez ikakvog oklevanja. Bravo Turnigy!

Uskoro više detalja...

magic:
Bane, necu da te plasim ali taj motor je na granici za taj model. Bio sam te razumeo da si uzeo 4025 ali sad sta je tu je. Ono sto se generlno pokazalo sa Scorpion motorima je da su definitivno overated (po specifikaciji sa njihovog sajta) jer su oni dali snagu na osnovu magneta koji trpe 200 stepeni ali to je dzabe ako se sve ostalo istopi na 150. Stoga ni slucajno ne stavljaj 17x10 jer ce i 16x10 biti vise nego dovoljna i po mogucstvu da su drvene Turnigy Light Electric jer su one najmanje zahtevne po pitanju struje. Timing motora obavzeno na najnizu vrednost koju kontroler ima jer to malo smanji snagu ali dosta temperaturu. Znam da je tebi duzina leta jako bitna ali sa ovim motorom i sa 16x10 moras voditi jako puno racuna narocito leti. Znam da gusim ali Hacker i AXI su zakon i oni su za tu snagu tezi citavih 100g od Scorpiona, razmisli zasto!

poz

brainstorm:
Hvala na savetu! Elise jesu Turnigy light wood. Za 4020-16 sam se odlučio zbog cene, težine (što se ispostavilo kao dobar potez, pošto će sa ovom baterijom i ovako imati 3200g) i zato što mi je tog momenta bio dostupan.

17x10 je definitivno previše za ovaj motor a 16x10 će mislim biti OK.  Probao sam danas, jedno 6 minuta u mestu, u stanu (25C), da ga sa 16x10 ganjam na 50-85% snage, struja je varirala otprilike 30-60A.  Nisam merio potisak, ali moj utisak je da će bez problema leteti u ovom režimu.

Nakon 6 minuta izmerio sam oko 45C na motoru i oko 65C na namotajima u motoru, mereno onim malim Turnigy IC termometrom.
Pretpostavljam da će to leti biti više a da li i previše, videćemo.



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version