RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Ampmaster

(1/57) > >>

drjack:
AMPMASTER
Nakon Spacewalkera kao prve uspesne gradnje, Tosa i ja smo se ponovo bacili na posao.
Model je ovaj put on izabrao, i to ce  biti dva ista modela kao i prosli put. Obzirom da imamo nameru
da ove zime pravimo  jos jedan model, ovu cemo gradnju pokusati maksimalno da ubrzamo, pa da do proleca
sve zavrsimo. Najveci neprijatelj je opet vreme, pa se ponavlja ista prica gradnje nocu i vikendima. Nacrte smo po
obicaju  skinuli sa neta.Ovaj put su nesto  manje precizni ali dovoljni da sa nasim "bogatim" iskustvom improvizacija,
posao doteramo do kraja. Moram priznati da smo se sa radom na  Spacewalkeru navukli na samogradnju, pa za sada
ne razmisljamo o kupovini ARF-a. Materijala nam je ostalo dovoljno za nekoliko modela, pa bi bilo steta ne potrositi to.
Inače ovaj model je na prvi pogled dosta sličan akrobatskim modelima tipa Extre ali ipak se razlikuje dosta. U opciji su
ustvari dva modela jedan sa simetricnim profilom krila ' akrobata i drugi malo mirniji sa polusimetricnim profilom. Ja licno volim
mirno letenje sa ponekom akrobacijom, pa sam se tako odlucio za drugu varijantu. Takodje i Tosa. Opet smo se lomili oko velicine modela,
ali ce i ovaj ostati u granicama smeštajnih kapaciteta, a to je onda oko 1,3 m raspon krila i duzine oko 1m. Tezina kompl. modela će biti do 1500g.
Predvidjen je elektro pogon kao i prosli put.
Inače čitajuci po raznim forumima saznali smo da model dosta pitomo i lepo leti i da je namenjen svakodnevnom letenju (iz gepeka na livadu)
Evo slike modela a sa gradnjom lagano krecemo...

drjack:
REP

Za rep je po planu predvidjeno da se radi od letvica balze 6x6
Popune površina takodje balza 6mm. Plan sam isekao na delove postavio na komad stirodura kako bi lakse pričvrstio letvice.
Same letvice su sečene sekačem (home made) iz komada debljine 6mm
http://rcfly4um.org/index.php?topic=3624.0
Evo malo slika...

Sava:
Momci svaka čast, malo zapažanje, ali bez ljutnje. Obratite pažnju na smer godova balze u horizontalcu. Koliko vidim na fotosu idu po dužini horizontalca i tako dalju najmanju čvrstinu.Trebalo bi ih postaviti pod pravim uglom u odnosu na napadnu ivicu. Ne želim biti "indijski mudrac", ali zamislite šta bi se desilo na velikim modelima, a dešavalo se.
Pozdrav, ako mogu pomoći-tu sam   :)aplauz

drjack:
Savo svaka cast dobro si to primetio, a ja zaboravio da napisem.
Na pokretnom delu horizontalca i kasnije vertikalcu, popunu sam radio od 3 sloja balze po 2mm koji su uporedo lepljeni
Bilo je, daj da iskoristim parcice balze kojih imam puno.
Na nepokretnom delu je ostalo iz jednog komada i to u pogresnom smeru godova, sve u brzini. Ne da nije valjalo nego se
savijao kao prut. Na kraju je radio skalpel Ako ne bude presvlacen
providnom folijom verovatno cu i da ga isplankujem na kraju
Ubacicu i tu sliku kaad zavrsim..

soprano:
Puno srece u daljem radu,ovo za sada izgleda odlicno i samo tako nastavite....Pozzzzzz



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version