RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu

<< < (5/8) > >>

Gabor:
Cane, lepa ptica! Nek te dugo služi!
 
(<--)

zajo:
Чуј Цане,поред мене и моја неукост 2200 3келиска нече на тај модел осим ако није нека 50-60c која кошта 60е.Треба ти 4келиска :mhm.
Ја има su29 seba 30e.Покушао са нормалне 3келиске 2200 и нече никако (nene)
Оно кад видиш батерију и модел стане ти јасно да нешто није у реду.Значи лет 3минута,снага катастрофа едвам да извуче из хавера.
Добро мани је и елиса била погрешна али кад сам ставио 4калиска oo)) фуче.

--- Quote from: magic on December 15, 2010, 10:00:44 PM ---Hacker A30 12XL
4S Rhino 2250mAh 25C
14x7

poz

--- End quote ---
Ето  ;namig и уживај. Честито на модел,нек те дуго служи.

cane:
E ovako bi to trebalo da izgleda kad bude gotovo.Naravno,ceka se jos komplet elektronika.A i vagica stize za neki dan,tako da cu imati sve u vidu tek za nekoliko dana.




A i jos se dvoumim oko zadnjeg tocka.Niko ga ne hvali,a i meni se licno ne svidja ceo taj sistem(mnogo prosto,a uz to i ne radi),tako da se resavam na nesto drugo.
Karbonska cev koja drzi krila je nesto duza pa mi je jedan sraf popustio dok sam montirao krila,jer je samo jednom malom plocicom od balze fixiran za krilo,mada se to lako resava,ne svidja mi se resenje.
Kao drugo,neznam cime bih lepio one male zezalice koje drze elerone,vertiklac,ruder.Probao sam nekim modelarskim lepkom od uhu-a,ali to ne ide,mnogo je krut,pa se cuje pucketanje celo vreme.

Za ostalo nemam primedbe,morao sam samo vertikalac malo da dopeglam i to je sve oko radova na foliji.

Gabor:
Za rešenje zadnjog trapa imaš npr. ovako nešto (postoje tri dimenzije, pa odaberi koji je tebi potrebno) :
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7335
A one male zezalice ( najverovatnije si mislio na šarke ) ja obično isto zalepim, a posle i probodem sa iglom, pa odsečem višak...

cane:
Hvala Gabore,bas na to sam mislio u vezi zadnjeg tocka,takav jedan sistem.A za sarkice se mislim isto da ih dodatno osiguram,tako da ni to nije losa ideja.
Po preporuci jednog ovdasnjeg modelara porucio sam servoe corona ds929mg,digitalni,od 12 grama po komadu,koji su jos i brzi i jaci nego hitecovi hs65mg i za pola grama laksi od istih.Preporucena snaga je oko1,6 kg hitecovih,dok ovi isporucuju do 2 kila od 0,11sec 60 stepeni.Po meni sasvim ok.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version