RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

EXTREMEFLIGHT YAK 54 47"-preporuka za pogonsku grupu

<< < (6/8) > >>

cane:
Jedno pitanje imam,jer mi treba pomoc.Naime,ruder je napravljen na pull-pull vezu,preko zica,i ja sam to sve napravio kao po uputstvu,ne vidi se bas na slikama detaljno,ali ja sam zice ukrstio.E sad,kad ruder ode u jednu stranu,druga zica koja treba da povuce ruder unazad ostaje labava.

Treba li to tako da bude i koji je uopste najbolji sistem za montiranje sistema koji je kod mene?

pozz

Cane

dejan_ts:
cane ja ti ne bih preporucio taj sistem ipak je akrobata ,mislim da je pametnije i bolje direktno na horneticu da stavish komandu tj servo i polugu nemoj sa zicama

aca405:
Dejane, jel' može malo pojašnjenje zašto nije dobro koristiti pull-pull sistem za vertikalac na akrobatskim modelima.

Malo sam ovih dana analizirako kako je urađena PA Katana MD jer planiram tako nešto da napravim i tamo vidim baš taj sistem za vertikalac, sa žicama i servom napred u trupu.

Mislio sam da je to čak prednost jer se u oba slučaja površine pomeraju vučom žica a ne klasično push-pull.

Sad si me pokolebao oko ovog sistema pa me interesuje više detalja ako možeš da pojasniš.

Gabor:

--- Quote from: cane on January 19, 2011, 03:43:38 PM ---Jedno pitanje imam,jer mi treba pomoc.Naime,ruder je napravljen na pull-pull vezu,preko zica,i ja sam to sve napravio kao po uputstvu,ne vidi se bas na slikama detaljno,ali ja sam zice ukrstio.E sad,kad ruder ode u jednu stranu,druga zica koja treba da povuce ruder unazad ostaje labava.

Treba li to tako da bude i koji je uopste najbolji sistem za montiranje sistema koji je kod mene?

pozz

Cane

--- End quote ---

Kod mene, na CAP580 je isto pull-pull, ali svaka sajla ide na svoju stranu. Gde sajle izlaze iz trupa, tu su ubačeni u plastičnu cevčicu. Ako pomeraš ruder, sajle ne smeju da se olabave. Ako hoćeš, mogu da ga slikam pa da postavim tu, ili da ti pošaljem na mail...

cane:
Ajde druze,molim te,napravi neku slicicu.Ja sam danas skoro sve sklopio YAK-a,i te sajle doterao da rade,iako su ukrstene,uz malo podesavanja,sad je sve u redu.Nema vise labavih sajli i sve to ima snage kao da je direkt povezano na servo.Al za svaki slucaj,nebih se igrao.

Model je odradjen do j...,i nema praznog hoda nigde.Sve radi kako treba,ceka se jos motor i baterija i odeeeee nebu pod oblake.

pozzz

Cane

P.S.Postavi slike ovde,mozda ce jos nekom da treba.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version