Author Topic: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN  (Read 23370 times)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #30 on: April 08, 2011, 10:18:07 PM »
sa foiljom ces dobiti sigurno na jacini , sve u svemu ako aksialno   je dovoljno krut onda je super , inace jos jednom da te pohvalim stvarno veoma pedantno i precizno odradeno,
P.S poslusalj sto ti je magic rekao u vezi servoa hxt900 nije servo za jedrilicu sa ovim dimenzijama !!!!!! pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #31 on: April 08, 2011, 10:35:07 PM »
Hvala na lepim recima... Sto se servoa tice...moram probati, pa cu videti. Kao sto rekoh, nikakav problem, najlakse je zameniti servo, motor ili tako nesto...meni je bitno da konstrukcijski bude ok, ostalo cu korigovati po potrebi. Nego, nikako da je zavrsim...bas se oteglo ovo modelarenje...do sada je trebala da bude uveliko gotova, ali jbga. Bice... (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #32 on: April 08, 2011, 10:53:37 PM »
Mislim da sa HXT 900 nece biti problema u eleronima ali u flapsove i rep nikako, suvise su slabi! Kazes probaces, a sta ako ti na na 3. letu pukne servo dubine ... I servoi na jedrilici moraju da imaju savrsenu 0, u suprotnom se tesko jedri.

I jos jedna mala napomena o kojoj sam vec ranije pisao mislim u topiku o Cularisu. Jedrilice ovog raspona imaju vec jako veliku finesu i ako covek zeli da sleti bez upotrebe nekog tipa kocnice (oba elerona gore, flapsovi dole ili kombinacija ova 2) videce da 4. zaokret mora da pravi na jako velikom rastojanju od sebe. Problem je u tome sto se sa te daljine (200-250m) a narocito pod tim uglom totalno gubi percepcija brzine, jer nam model prakticno dolazi ceono, sto je jako lose. Duzina sletanja jako varira u zavisnosti od pravca i jacine vetra tako da je jako tesko sve to uklopiti, narocito na pocetku, a da sve ispadne kako treba. Znaci obavezno neka vrsta kocnice mora biti programirana i za prvi let!

Ne znam koliko si do sada imao iskustva sa jedrilicama, ali je to jedan potpuno novi svet i dozivljaj. Iskustvo sa aviona dosta pomaze tu do nekih 2m raspona, posle toga barem iz mog iskustvu, letenje postaje dosta zahtevnije dok covek ne shvati kako sve to funkcionise. Kada napravis 10 letova sve ce biti lakse.

poz
Veljko

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #33 on: April 08, 2011, 11:12:52 PM »
Za rep sam uzeo Corona 933MG, cini mi se da su ovi. Izuzetno precizni i jaki. Ali, ponavljam izuzetno precizni, malo sporiji, ali je to nebitno za jedrilicu, i servoi se velikom rezolucijom. Ne znam zasto nisam kupio jos par komada...
Sto se iskustva tice, leteo sam neku ticu slicnu Cularisu, 2.7m raspona cini mi se... Ne znam bas koliko ce mi to iskustvo koristiti...cini mi se da je ovo ipak neka druga prica. Kada sam leteo to cudo nisam osetio nista specificno, cak i nema ugradjene flapsove a sletelo je bez problema, nekako tromo i umrtvljeno... Taj prvi let ce biti veliki izazov. Pripremicu se sto bolje budem mogao. Ali mi nije bas svejedno

Offline sibisi666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #34 on: July 18, 2011, 08:07:36 AM »
koliko vuku kg ti servoi?

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #35 on: July 18, 2011, 11:46:27 PM »
Servoi su Corona 939 a ne 933. Greska.  Pise 2.7kg. Ne bih rekao da je bas toliko

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #36 on: July 19, 2011, 12:35:22 PM »
Veoma si ga lepo i pedantno uradio.
Kada planiras "vatreno krstenje" ?

Pozdrav, Rale

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #37 on: July 19, 2011, 05:10:16 PM »
Planirao sam da je poletim jos pocetkom ove sezone, ali nikako da je zavrsim. Hocu da na flapsove i elerone polepim karbonske lajsnice sirine 3 i debljine 0.5mm zbog jacine. Ovako mi ne ulivaju poverenje. Cekam to da porucim i polako. U medjuvremenu sam dosao do drugih krila sa kojima cu leteti u pocetku da mi malo udje u prste. Al ni to mi nekako ne ide. Servoi otisli za nesto drugo, pa cekam i njih. Poletece, najverovatnije, kad prodju ove vrucine. Pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #38 on: June 20, 2012, 09:52:06 PM »
Evo posle duzeg vremena da i ja nesto uzmem da modelarim. Konacno sam nabavio karbonske lajsnice 0.5x3x1000mm za ojacanja na komandnim povrsinama i polako krenuo sa radom. Evo i par slicica kako izgleda jedan flaps koji je zavrsen



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

napravio sam i lezista za servoe. Tako da je sve spremno za spajanje delova krila i presvlacenje. Neverovatno kako je lepo ispalo ovo sa lajsnicama od karbona.
Mozda se ne vidi na slikama najbolje, ali bas daje neki smekerski izgled krilu. Jos kada na to dodje plava transparentna folija bice mnogo sexy lol

Offline Milosh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #39 on: July 05, 2012, 03:50:16 PM »
Majstore kako ide, jel masina pri kraju?
Pozdrav iz Kv-a  :D

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #40 on: July 05, 2012, 05:32:46 PM »
Nije jos, nazalost. U poslednje vreme imam malo slobodnog vremena pa se sve oteglo do u nedogled. Trebalo je davno da bude zavrsena, al jbg. Kada se (work) polako i natenane, dugo se  (<--)   :_D
Pozdrav ()-()

Offline Milosh

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #41 on: July 06, 2012, 06:31:51 PM »
To si u pravu. Prava je lepotica  (fiu), nadam se da ce biti prilike da je vidim.
Pozdrav

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #42 on: July 14, 2012, 01:14:05 PM »
Dosao je na red i trup. Postavio sam leziste za bateriju i servoe, izbusio trup, nalepio nalepnice...uostalom evo slika









Krila sam zavrsio, ali nikako da ih presvucem... Cekaju prvu kisu oo)) Kako sam krenuo, mozda i poleti pred kraj sledece sezone (fiu) (<--)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #43 on: May 04, 2013, 01:09:22 PM »
Nasao sam malo vremena za praznike i resio da zavrsim pticu.
Polako ali sigurno... Nisam mogao ni da pretpostavim koliko ima jos posla. Mislio sam da cu je poleteti u ponedeljak-utorak, ali tesko. Jutros sam do ranih jutarnjih casova presvlacio jednu usku.









Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: SEXY GOXY 2.5m glider home made by GN
« Reply #44 on: May 04, 2013, 01:31:18 PM »
Krajeve uski sam presvukao platnom i smolom, a na ojacanja prelepio karbonske lajsnice. Tako da bi trebalo da bude dovoljno cvrsto da prodje kroz neku travku da ne otpadne bas odmah :hehe



Krila i trup sam spojio sa samozatezucim maticama. Ne znam kako to rade oni iskusniji, ali meni je ovo sasvim korektno. Imalo je dosta muke da se rupe izbuse tacno gde treba, ali sam uspeo. Krila su *u nulu*. Matice sam postavio i u krilu i na trupu, tako da sraf ne moze da napravi luft





Danas cu da odem do Mise u Kg da uzmem modelarsku peglu. Da ne prezivljavam onu agoniju od sinoc ponovo. Folija koju sam uzeo je neverovatno tanka i presvlacenje je bas zahtevno. Merio sam krila i nestvarno je koliko su laka. Steta samo sto je trup ovako bzvze. Bila bi ispod 1kg da je trup ok :jaki: